Category Archives: Звіти про семінари
Фестиваль науки – 2023: Cемінар-практикум «Розвиток лідерської компетентності вчителя фізичної культури»
18 травня 2023 року в рамках Фестивалю науки – 2023 проведено семінар-практикум «Розвиток лідерської компетентності вчителя фізичної культури». Захід відбувся в очному форматі на базі школи І-ІІІ ступенів № 266 Дарницького району.
Учасники семінару – вчителі фізичної культури, керівники спортивних гуртків і секцій закладів загальної середньої освіти міста Києва.
Модератор заходу – Черпак Юрій Васильович, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.
Спікери семінару:
Проведено вебінар «Метод проєктів у роботі вчителя музичного мистецтва»
15 грудня 2022 року викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка провели вебінар «Метод проєктів у роботі вчителя музичного мистецтва». Учасниками заходу стали Анастасія Комлікова – представниця нової генерації українських композиторів, Зоя Еманова – учителька музичного мистецтва, керівниця дитячого музичного ансамблю «Суцвіття» Українського колежу імені В.О.Сухомлинського № 272 м. Києва, Світлана Садовенко – керівниця Народного художнього колективу Театр пісні «Ладоньки».
Було обговорено зміст навчання дітей в мистецькій галузі у відповідності до його обов’язкових результатів; особливості організації проєктної діяльності на засадах академічної доброчесності, інтегрування змісту освітніх галузей для організації проєктної діяльності.
Учасники заходу висловили актуальні ідеї щодо реалізації компетентнісного та діяльнісного підходів у навчанні дітей на прикладі проєкту «Музична пошта Святого Миколая».
Вітаємо зі святом! Нехай усім нам воно додасть позитиву! Гарного настрою!
Святий Миколай (муз. Анастасії Комлікової, сл. Лариси Дубас)
Суцвіття ft. Зоя Еманова. Свято Миколая
Святому Миколаю (муз. Олександра Бурміцького, сл. Зої Ружин. Виконують Наталія Шелепницька і театр пісні «Ладоньки»)
Святому Миколаю славеня возносимо: ноти
Зоя Еманова. Миколай! Ла-ла-лай
Зоя Еманова. Ангел
Студія пісні «Суцвіття». Ангел
Круглий стіл «Громадянська освіта та патріотичне виховання школярів в умовах російської агресії»
1 грудня 2022 року в online-форматі відбувся Круглий стіл «Громадянська освіта та патріотичне виховання школярів в умовах російської агресії», організований колективом кафедри історичної та громадянської освіти для педагогів міста Києва.
Мета заходу – активізація діяльності педагогів у викладанні інтегрованого навчального предмета «Громадянська освіта» в закладах середньої освіти. Йшлося про формування в учнів національної самосвідомості, громадянської позиції, поваги до прав людини, плюралізму та демократії, а також про розвиток критичного мислення.
Своє бачення проблеми представили Тетяна Ремех, завідувачка відділу, кандидатка педагогічних наук, провідний фахівець у галузі методики навчання громадянської освіти, історії, правознавства, інноваційних технологій навчання, теорії та практики підручникотворення, професійної підготовки вчителів; Василь Дяків, український педагог, учитель вищої категорії, вчитель-методист, переможець національної премії Global Teacher Prize Ukraine (2020); Фелікс Левітас, професор кафедри історичної та громадянської освіти ІПО Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор історичних наук, професор; Нінель Клименко, викладачка кафедри історичної та громадянської освіти ІПО Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидатка історичних наук, та Володимир Жемчугов, Герой України, учасник російсько-української війни, фахівець підрозділу Міністерства культури та інформаційної політики з питань національно-патріотичного виховання молоді.
Було запропоновано ефективні форми моніторингу з визначення рівня громадянської свідомості як учнів, так і вчителів.
Дякуємо всім, хто долучився до дискусії.
Відбулися семінари-тренінги для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти
У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України 2022/2023 навчальний рік триває в умовах воєнного стану, що вимагає від нас, освітян та батьків, нових рішень і підходів для забезпечення безперервності освітнього процесу. Враховуючи особливості роботи закладів освіти упродовж вересня-жовтня, виокремлено важливі чинники, які впливають на якість освіти, а саме: стабільність емоційної рівноваги учасників освітнього процесу та надолуження прогалин у знаннях учнів. У зв’язку з цим, пропонуємо після завершення канікул розпочинати робочий день хвилинками психологічної підтримки для працівників закладів освіти, що сприятиме стабілізації їх психоемоційного стану.
На підтримку цього нововведення психологами Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка під час осінніх канікул з психологами та соціальними педагогами закладів освіти були проведені семінари-тренінги та надані відповідні методичні рекомендації.
Діяльність психологічної служби закладу освіти в умовах воєнного стану: порадник
Інтерактивне знайомство з особистістю
13 листопада 2019 року в Музеї Лесі Українки проведено семінар «Інтерактивне знайомство з особистістю. Михайло Косач – відомий і малознаний» для педагогічних працівників.
Найстарший син у видатній українській родині, улюблений брат Лесі Українки прожив трагічно коротке, але неймовірно яскраве та діяльне життя. Письменник і перекладач, один із найактивніших учасників київської «Плеяди», фізик, дослідник і викладач Дерптського, потім Харківського університетів, метеоролог, винахідник, етнограф, він мав безліч обдарувань і широке коло захоплень. Однак досі почасти залишається в тіні видатної сестри.
Мета заходу – розширення культурної, громадянської та соціальної компетентностей учителів і вихователів на засадах використання елементів музейної педагогіки у вивченні біографії і творчої спадщини Михайла Косача.
Програма семінару
Ю.В.Беззуб. Родина Косачів в українському національному відродженні другої половини ХІХ – початку ХХ ст.: презентація виступу
Український геній Михайла Косача: документальний фільм
Семінар-практикум «Батьківська педагогіка у формуванні ціннісних орієнтацій сучасної молоді»
12 листопада 2019 року в КМДА проведено семінар-практикум «Батьківська педагогіка у формуванні ціннісних орієнтацій сучасної молоді» для класних керівників, педагогів-організаторів та вихователів ГПД закладів освіти.
О.Є.Матвійчук, доцент кафедри освітнього лідерства ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка, сконцентрувала увагу присутніх на батьківській педагогіці в спадщині В.О.Сухомлинського. Голова громадської організації «Жіноче об’єднання «Єдність» Г.М.Козлова для роботи з батьками запропонувала учасникам заходу інтерактивні вправи, наголосивши на домінуючій складовій свідомого батьківства. Методист РНМЦ управління освіти Оболонської районної державної адміністрації м.Києва Н.В.Циганок та голова методичного об’єднання класних керівників, учитель історії ЗЗСО № 219 Ю.П.Чернятевич поділилися з педагогами досвідом щодо нового формату співпраці з батьками.
С.В.Савченко. Феномен виховання у формуванні ціннісних орієнтацій особистості: презентація
Н.В.Циганок. Новий формат співпраці з батьками: виступ
Ю.П.Чернятевич. Корисні поради педагогам у роботі з батьками: презентація
Майстер-клас для керівників РМО та учителів трудового навчання
29 жовтня 2019 року в спеціалізованій школі № 254 Святошинського району відбувся майстер-клас «Фантазійна аплікація. Технологія оздоблення виробів машинною вишивкою» для керівників РМО та вчителів трудового навчання шкіл столиці. Майстер-клас провела досвідчена і неймовірно талановита вчителька трудового навчання спеціалізованої школи № 35 Святошинського району Юлія Олександрівна Евженко, яка поділилася власними розробками та продемонструвала вироби, виготовлені власноруч з використанням машинної вишивки.
Педагоги ознайомилися з технологією оздоблення виробів машинною вишивкою та виготовлення аплікації на фетровій основі з використанням елементів, виконаних машинною вишивкою. Кожен учасник не тільки здобув нові знання, а ще й отримав навички виготовлення накладної фантазійної аплікації.
Захід організовано методистом НМЦ координації методичної роботи та освітніх вимірювань Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Рак Л.М. спільно з методистом НМЦ Святошинського району Хоменко Г.Г.
Презентація заходу
Семінар з питань протидії булінгу для класних керівників та педагогів-організаторів закладів освіти
27 лютого 2019 року в ЗЗСО №16 Оболонського району столиці відбувся практичний семінар з питань протидії булінгу «Шлях до взаємопорозуміння» для класних керівників, педагогів-організаторів закладів освіти. У теоретичній частині семінару фахівець ГО «Ла Страда – Україна» Тетяна Харківська звернула увагу педагогів на нормативно-правове врегулювання протидії булінгу та діяльність Національної дитячої «гарячої» лінії як інструменту його подолання. Заступник директора з виховної роботи ЗЗСО №16 Ю.В.Костенко поділилась досвідом роботи із запобігання кібербулінгу, булінгу, мобінгу в шкільному колективі через активне залучення дітей до соціальних проектів, а класний керівник С.І.Павленко з учнями 7-Б класу представили присутнім свій проект «STOPBULLYING!».
У практичній частині семінару учні школи №16 демонстрували типові конфліктні ситуації, шляхи вирішення яких пропонували й обговорювали педагоги. Було розроблено покрокові рекомендації із запобігання конфліктів у класному колективі, попередження і виявлення булінгу та організації превентивної роботи з учнями.
Т.Харківська. Протидія булінгу: нормативно-правове врегулювання (презентація)
Громадська організація «Ла Страда – Україна»: Інфоматеріали з протидії булінгу
Ю.В.Костенко. Попередження кібербулінгу та мобінгу в закладах освіти (презентація)
С.І.Павленко. Проект «STOPBULLYING!» (презентація)
Стоп насильству (учні ЗЗСО №16: відео)
Семінар для практичних психологів закладів освіти м.Києва
24 січня 2019 року в Технічному ліцеї м.Києва відбувся семінар «Особливості психологічного супроводу інклюзивної освіти» для практичних психологів закладів освіти м.Києва. Захід організований НМЦ практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка на запит працівників психологічної служби.
Учасниками семінару стали 200 практичних психологів ЗЗСО, ДЗО та ЗПТО.
Було розглянуто поняття остракізму та гандикапізму, визначено причини та фактори їх виникнення, а також методи корекції та попередження проявів цих небезпечних соціально-психологічних явищ у освітньому середовищі. Крім того, учасники семінару визначили складові інклюзії та місце психолога в процесі супроводу інклюзивного навчання, з’ясували перелік обов’язкової документації для здійснення психологічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, проаналізували особливості роботи психолога з батьками дітей з ООП в умовах інклюзивного навчання.
Вікторія В’ячеславівна Назаревич, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Рівненського державного гуманітарного університету, тренер навчально-освітніх тренінгів, психолог вищої кваліфікаційної категорії, член правління та інтервізор Західноукраїнської асоціації арт-психологів та арт-терапевтів, ознайомила учасників заходу з ефективними арт-терапевтичними методами і методиками інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в колектив, формування інклюзивної свідомості та атмосфери толерантності в соціальному середовищі освітніх установ.