Category Archives: Серпневі заходи
Серпнева конференція вчителів фізичної культури та тренерів спортивних секцій
![](https://ippo.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2023/09/uchasnyky_zahodu-1.jpg)
23 серпня 2023 року відбулася серпнева конференція вчителів фізичної культури та тренерів спортивних секцій закладів загальної середньої освіти Києва. Захід проходив у рамках Серпневого освітнього форуму «Столична освіта: якість в умовах воєнного стану».
Конференція відбулась на базі школи І-ІІІ ступенів № 266 Дарницького району (директорка – Кучерява Валентина Валентинівна). Учасниками заходу стали понад 70 педагогів.
Мета конференції – обмін досвідом щодо мотивування учасників освітнього процесу до навчання в умовах воєнного стану, розвиток основних фізичних якостей і соціальна адаптація учнів з особливими потребами на уроках фізичної культури, створення безпечного освітнього середовища через атмосферу довіри, взаємоповаги і взаємодопомоги.
Модератор заходу – Черпак Юрій Васильович, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.
Дискусійний майданчик педагогічних працівників дошкільної освіти
![](https://ippo.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2023/09/uchasnyky_zahodu.jpg)
23 серпня 2023 року на базі навчально-виховного комплексу допрофесійної підготовки та технічної творчості молоді міста Києва (директор Олександр Желепа) кафедрою дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка (модератори Галина Смольникова, Марина Шопіна) проведено захід в рамках серпневого освітнього форуму «Столична освіта: якість в умовах воєнного часу» для керівників та педагогічних працівників ЗДО.
Корисні методичні поради щодо забезпечення та супроводу освітнього процесу закладів дошкільної освіти в 2023/2024 навчальному році надала Олена Таран, методист Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка.
Свої ідеї про те, як забезпечити ресурсність всіх учасників освітнього процесу в умовах сучасних викликів висловила Олена Курлянцева, директор ЗДО № 652 Дарницького району.
Досвідом роботи щодо специфіки ознайомлення дошкільників з об’єктами природи своєї місцевості в умовах воєнного стану поділилася Наталія Пономаренко, вихователь ЗДО № 248 Дарницького району.
Про створення психологічного комфорту в ЗДО в умовах війни наголошувала Олена Гордашевська, практичний психолог ЗДО № 98 Подільського району.
Охарактеризували якість освіти дошкільного закладу в умовах сьогодення Олена Бояковська, вихователь-методист ЗДО № 33 Святошинського району та Олена Крилюк, вихователь-методист ЗДО № 425 Солом’янського району.
Учасники форуму дійшли спільної думки, що необхідно впроваджувати нові підходи, освітні технології, методики та постійно шукати інноваційні рішення для забезпечення якісної освіти в умовах війни.
О. Курлянцева. Забезпечення ресурсності учасників освітнього процесу: презентація
Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану: відео (4 хв.)
Дискусійний майданчик вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін
![](https://ippo.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2023/09/organizatory_zahodu.jpg)
23 серпня 2023 року викладачами кафедри історичної та громадянської освіти Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка проведено захід для вчителів історії, правознавства та суспільствознавчих дисциплін, який проводився в межах освітнього форуму «Столична освіта: якість в умовах воєнного часу».
Впродовж пленарного засідання вчителі ознайомились із науковим, методичним забезпеченням навчання історії в новій українській школі. Були порушені питання якості історичної освіти в умовах воєнного стану, які викликали активне обговорення та дискусії. Працюючи в групах педагоги розглянули шляхи підвищення рівня якості громадянської та історичної освіти та напрацювали ряд матеріалів, які у підсумку увійшли до збірника «Столична освіта: якість в умовах воєнного стану. Порадник IV. З досвіду роботи освітян міста Києва».