Category Archives: НАВЧАННЯ

Підвищення кваліфікації вчителів фізичної культури та керівників спортивного профілю ЗЗСО під час весняних канікул «Діяльнісний підхід у фізкультурній освітній галузі»

З 25 по 27 березня 2025 року Інститутом післядипломної освіти Університету Грінченка на базі Українського колежу ім. В. О. Сухомлинського (директор – Євген КУШНІР) було організовано очні курси за програмою «Професійний розвиток учителів фізичної культури, керівників спортивного профілю закладів загальної середньої освіти».

На лекційних заняттях особлива увага приділялась упровадженню сучасних методик психологічної підтримки педагогів і дітей, подоланню тривожності в умовах воєнного часу, розвитку професійної компетентності, дотриманню принципів академічної доброчесності, педагогічної свободи та ін. Учителі поглибили знання з інклюзивного навчання щодо створення безпечного освітнього середовища на уроках фізичної культури, спортивних секціях.

Лекційні заняття провели:

Програма психоемоційного відновлення «Будьмо здорові!»

Протягом весняних канікул освітяни столиці мали змогу відвідати тренінги та майстер-класи, спрямовані на відновлення та підтримку психологічних ресурсів людини, яка живе в умовах війни та взаємодіє в системі «людина-людина». Особливість таких заходів – не лише участь у творчо-оздоровчих практиках, таких як «Магія іпотерапії», «Абетка здорового харчування», «Трипільська магія своїми руками», «Магія українського гончарства» тощо, а й взаємодія з колегами-однодумцями, обмін досвідом, позитивний емоційний заряд.

Програму психоемоційного відновлення розроблено Інститутом післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка спільно з партнерами: музей-майстерня Зноби-Голембієвських, Центр здорового харчування Наталії Калиновської, Український центр реабілітації гончарством, Реабілітаційний центр «SPIRIT».

Усі учасники заходів отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Сертифікати учасників

Навчання вчителів предмета «Захист України» за темою «Військові технології БпЛА, їх розвиток та застосування»

Канікули для вчителів – це час і простір для особистісного зростання! Учителі предмета «Захист України» під час весняних канікул пройшли триденний курс навчань за темою «Військові технології БпЛА, їх розвиток та застосування». Програма навчань включала теоретичний блок, вправи на симуляторах і безпосередньо керування БпЛА.

Педагоги відзначили актуальність теми БпЛА для вчителів, які викладають предмет «Захист України» особливо в осередках, високий рівень майстерності інструкторів, долучених до навчань та важливість відпрацювання практичних навичок. Усі здобуті знання і вміння допоможуть учителям детальніше і доступніше для учнів розкрити один із модулів Модельної навчальної програми «Захист України. Інтегрований курс».

Навчання проведено за сприяння ТОВ «СКАЙФОЛЛ ІНДАСТРІС»

Програма психоемоційного відновлення для керівників установ та закладів освіти «Будьмо здорові!»

Відновлення та підтримка психологічних ресурсів людини, яка живе в умовах війни та взаємодіє в системі «людина»-«людина», є необхідною умовою для подолання станів утоми, апатії, дратівливості, депресії…

Усіх управлінців установ та закладів освіти, які хочуть відновитися, творчо надихнутися, отримати позитивний емоційний заряд, щоб вести за собою інших, запрошуємо долучитися до тренінгів, майстер-класів, практико-реабілітаційних занять Програми, які відбудуться протягом весняних канікул 24, 25 та 27 березня 2025 року.

Відновити власне психічне здоров’я ви зможете у творчо-оздоровчих практиках, організованих Департаментом освіти і науки м. Києва та Інститутом післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

   Сертифікати учасників

Очні фахові курси під час весняних канікул

Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка під час весняних канікул з 24 по 30 березня 2025 року пропонує очні програми професійного розвитку для педагогічних працівників та керівників закладів освіти м. Києва.

Педагоги зможуть ознайомитися з особливостями впровадження НУШ для базової середньої освіти на прикладі 7-9 класів, типовими освітніми програмами та базовими навчальними планами, опанувати сучасні методи навчання та оцінювання в НУШ, а також отримати корисні методичні рекомендації.

Учасники отримають сертифікати (для слухачів, які не опанують програму фахового курсу (30 годин) або модуля (10 годин), сертифікати не передбачено).

Дати, час та адреси проведення занять зазначені в реєстрації.

Довідки за тел.: +38 (097) 294-08-73 – Навчальний відділ.

   Сертифікати учасників

Сертифікати за очно-дистанційні тренінги за програмою «СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів» у 2025/2026 н. р.

Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка пропонує учасникам очно-дистанційних тренінгів за програмою «СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів», які відбудуться протягом 2025/2026 навчального року, завантажити індивідуальні сертифікати про підвищення кваліфікації.

Сертифікати учасників (лютий 2025 р.)
Сертифікати учасників (березень 2025 р.)
Сертифікати учасників (квітень 2025 р.)

Програма спеціальної підготовки асистента учня (дитини)

Програма спеціальної підготовки асистента учня (дитини) «Асистент учня (дитини)» укладена з метою забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі для дітей з особливими освітніми потребами та розроблена відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 17 листопада 2021 р. № 1236 «Про затвердження Умов допуску асистента учня (дитини) до освітнього процесу для виконання його функцій та вимог до нього», Наказу Міністерства освіти і науки України від 08 червня 2023 р. № 708  «Про затвердження типової програми спеціальної підготовки асистента учня (дитини)».

Завдання програми –

  • інформування щодо засад організації в закладах освіти інклюзивного навчання для осіб з особливими освітніми потребами;
  • інформування щодо правил охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі освіти;
  • ознайомлення з правами та обов’язками учасників освітнього процесу в закладах освіти;
  • інформування щодо функцій асистента учня (дитини) в закладі освіти та завдань асистента учня (дитини);
  • інформування щодо можливих потреб здобувачів освіти з особливими освітніми потребами, зокрема видів обладнання та послуг.

Цільова аудиторія: особи, що планують виконувати або виконують функції асистента учня (дитини) для осіб з особливими освітніми потребами, що навчаються в закладах дошкільної, позашкільної та закладах загальної середньої освіти.

Програма спеціальної підготовки асистента учня (дитини) «Асистент учня (дитини). Забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі для дітей з особливими освітніми потребами»

Навчально-тематичний план спеціальної підготовки асистента учня (дитини) «Асистент учня (дитини). Забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі для дітей з особливими освітніми потребами»

Очні фахові курси для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти у січні 2025 року

Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка запрошує бібліотекарів закладів загальної середньої освіти на очні фахові курси «Створення інформаційно-освітнього простору шкільної бібліотеки».

Учасники отримають сертифікат на 30 годин (1 кред. ЄКТС).

Дати, час та адреси проведення занять зазначено в реєстрації.

Довідки за тел. +38 (097) 294-08-73 – навчальний відділ Інституту.

   Сертифікати учасників

Очні заняття для педагогів під час зимових канікул

До уваги керівників та педагогів закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти м. Києва.

Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка пропонує 8, 9, 10 січня 2025 року тренінги, майстер-класи, семінари-практикуми для всіх бажаючих педагогів закладів освіти м. Києва.

Кожен учасник самостійно обирає тему заняття незалежно від фаху та реєструється для участі.

За кожен день занять передбачено окремий сертифікат із зазначенням теми на 10 навчальних годин.

Час та адреси проведення занять зазначено в реєстрації.

Довідки за тел. +38 (097) 294-08-73 – навчальний відділ Інституту.

1. Толерантна розмова

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 206)
Сертифікати учасників


2. Ментальне здоров’я: підтримка та зміцнення у воєнний час

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 207)
Сертифікати учасників


3. Ментальний маяк: як не втратити світло

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 209)
Сертифікати учасників


4. Розвиток навичок стресостійкості педагогів у кризових умовах

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 210)
Сертифікати учасників


5. Резилієнтні педагоги як запорука життєстійкості школи, або як себе підтримати в часи турбулентності

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 211)
Сертифікати учасників


6. Антистресові технології в педагогічній діяльності

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 212)
Сертифікати учасників


7. Психологічні основи роботи з учнями з розладами аутистичного спектру та розладами дефіциту уваги та гіперактивності

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (3 поверх, каб. № 303)
Сертифікати учасників


8. Магія українського гончарства

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (1 поверх, каб. № 114)
Сертифікати учасників


9. Домедична допомога: зупинка кровотеч, серцево-легенева реанімація

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (1 поверх, каб. № 109)
Сертифікати учасників

1. Антистресова самопоміч

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 206)
Сертифікати учасників


2. Магія українського гончарства

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (1 поверх, каб. № 114)
Сертифікати учасників


3. Баламетрика Френка Белгау

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 207)
Сертифікати учасників


4. Домедична допомога: зупинка кровотеч, серцево-легенева реанімація

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (1 поверх, каб. № 109)
Сертифікати учасників


5. Соматика в традиції Т. Ханни

Початок об 11:00

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 209)
Сертифікати учасників


6. Музейна педагогіка у виховній роботі: на прикладі експозиції творів Марії Примаченко

Початок об 11:30

Місце проведення: Національний музей декоративного мистецтва України, вул. Лаврська, 9, корпус 29 (на території Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра»)
Сертифікати учасників


7. Екскурсія в Музей видатних діячів української культури – Меморіальний будинок Лесі Українки

Початок об 11:00

Місце проведення: Музей видатних діячів української культури – Меморіальний будинок Лесі Українки, вул. Саксаганського, 97
Сертифікати учасників


8. Основи здорового харчування

Сертифікати учасників

1. Професійний та особистісний розвиток керівника ЗЗСО

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 210)
Сертифікати учасників


2. Дошкільне виховання. Техніки активізації та розвитку пізнавальної активності дітей дошкільного віку

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (1 поверх, каб. № 109)
Сертифікати учасників


3. Початкова школа. Організація освітнього середовища молодших школярів

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (1 поверх, каб. № 114)
Сертифікати учасників


4. Інноватика в мовно-літературній галузі: ефективні стратегії, виклики та можливості

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 207)
Сертифікати учасників


5. Викладання англійської мови у 2024/2025 н. р.: НУШ і не тільки

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 209)
Сертифікати учасників


6. Вчимося вирішувати проблеми дитячого читання» (для учителів зарубіжної літератури)

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 206)
Сертифікати учасників


7. Змістовні лінії та методика навчання історії та громадянської освіти

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (3 поверх, каб. № 309)
Сертифікати учасників


8. Контроль і оцінювання на уроках математики з використанням ШІ, цифрових технологій

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (1 поверх, каб. № 123)
Сертифікати учасників


9. Оцінювання навчальних досягнень учнів у соціальній та здоров’язбережувальній галузі

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 212)
Сертифікати учасників


10. STEM-підхід до навчання в школі

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (3 поверх, каб. № 303)
Сертифікати учасників


11. Оцінювання навчальних досягнень на уроках фізики

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (1 поверх, каб. № 124)
Сертифікати учасників


12. Особливості оцінювання в другому циклі базової освіти: 5-9 класи. Природнича освітня галузь (біологія)

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (3 поверх, каб. № 306)
Сертифікати учасників


13. Розвиток наскрізних навичок через роботу над проєктами. Природнича освітня галузь (географія)

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (3 поверх, каб. № 307)
Сертифікати учасників


14. Мистецька галузь. Діяльнісний підхід у мистецькій освітній галузі: кооперативне навчання

Початок о 10:30

Місце проведення: Ліцей «Домінанта», вул. Юності, 3
Сертифікати учасників


15. Професійний розвиток учителів фізичної культури, керівників гуртків спортивного профілю ЗЗСО

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (2 поверх, каб. № 211)
Сертифікати учасників


16. Любити не можна виховувати: де поставимо кому? (для вихователів ГПД і педагогів-організаторів ЗЗСО)

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (3 поверх, каб. № 310)
Сертифікати учасників


17. Позашкільна освіта та педагогіка дозвілля (для керівників гуртків ЗПО і ЗЗСО, методистів ЗПО)

Початок о 10:30

Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б (станція метро "Мінська") (3 поверх, каб. № 311)
Сертифікати учасників


18. Основи здорового харчування

Сертифікати учасників

Очні фахові курси для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти

Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка запрошує бібліотекарів закладів загальної середньої освіти на очні фахові курси «Створення інформаційно-освітнього простору шкільної бібліотеки».

Учасники отримають сертифікат на 30 годин (1 кред. ЄКТС).

Дати, час та адреси проведення занять зазначено в реєстрації.

Довідки за тел. +38 (097) 294-08-73 – навчальний відділ Інституту.

   Сертифікати учасників

Сертифікати за очно-дистанційні тренінги для директорів та заступників директорів ЗЗСО за програмою підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у загальній середній освіті в реаліях сьогодення» у 2024 році

Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка пропонує учасникам очно-дистанційних тренінгів «Діяльнісний підхід у загальній середній освіті в реаліях сьогодення», які відбулися у 2024 році, завантажити індивідуальні сертифікати про підвищення кваліфікації.

Сертифікати учасників (жовтень 2024 р.)
Сертифікати учасників (листопад 2024 р.)
Сертифікати учасників (грудень 2024 р.)

Очні фахові курси підвищення кваліфікації у жовтні-листопаді 2024 року

Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка пропонує всім бажаючим педагогам закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти очні фахові курси.

Учасники отримають сертифікат на 30 годин.

Дати, час та адреси проведення занять зазначені в реєстрації.

Довідки за тел.: +38 (097) 294-08-73 – навчальний відділ Інституту.

   Сертифікати учасників

Навчання вчителів, які працюватимуть у 5-6 та 7 класах НУШ

Протягом травня-грудня 2024 року Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка проводить навчання педагогів, які будуть працювати в 5-7-х класах 2024/2025 н. р. та навчатимуться за новим Державним стандартом базової середньої освіти (НУШ).

Навчання розраховане на 30 годин (1 кред. ЄКТС) та складається з 6 занять у онлайн-форматі (вебінари) або 3 дні очно на базі Інституту.

Додатково проводиться навчання для асистентів вчителів, які працюють в інклюзивних класах (програма розрахована на 30 год., 1 кред. ЄКТС) та для практичних психологів ЗЗСО, які здійснюють психологічний супровід учасників освітнього процесу НУШ (програма розрахована на 10 год., 0.33 кред. ЄКТС).

Довідки за тел.: (097) 294-08-73 – Навчальний відділ

Увага! Реєстрація на курси НУШ 2024 року завершується в понеділок 2 грудня о 12-00!



Сертифікати педагогів-супервізорів за 2024 рік