Category Archives: Останні новини
Відбулась Міжнародна олімпіада з інформатики 2024
З 1-го по 7-ме вересня тривала Міжнародна олімпіада з інформатики 2024 у місті Александрія (Єгипет).
В олімпіаді взяли участь 370 учасників з 93 країн. Збірна України отримала три срібні та одну бронзову медалі:
- Денис Терещенко, учень 11 класу Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр освіти «Оптіма» (м. Київ, тренер – Валентин Мельник), здобув срібну медаль;
- Андрій Смутчак, учень 11 класу Київського Природничо-наукового ліцею № 145 (тренер – Андрій Попик), здобув срібну медаль;
- Ілля Пермяков, учень 11 класу Харківського академічного ліцею № 45 (тренери – Валентин Мельник та Микола Арзубов), здобув срібну медаль;
- Ігнат Жаріхін, учень 11 класу Харківського академічного ліцею № 45 (тренери – Валентин Мельник та Микола Арзубов), здобув бронзову медаль.
Дані й фото (Валентин Мельник, Андрій Смутчак, Ілля Пермяков, Денис Терещенко, Ігнат Жаріхін, Антон Ципко) запозичено з сайту https://oi.in.ua/
Круглий стіл «Створення внутрішньої системи якості дошкільної освіти: шляхи реалізації та здобутки»
13 червня 2024 року в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка відбувся круглий стіл «Створення внутрішньої системи якості дошкільної освіти: шляхи реалізації та здобутки».
Учасники круглого столу обговорили такі питання:
- Важливість сучасних підходів у діяльності керівника закладу дошкільної освіти, необхідність створення команди, що може забезпечити раціональне виконання завдань дошкільної освіти.
- Різні форми підвищення кваліфікації педагогічних працівників та їх ефективність.
- Забезпечення доступності дошкільної освіти та виклики, які виникли в умовах воєнного стану.
- Осучаснення освітнього процесу.
- Особливості проведення моніторингу та використання його результатів для удосконалення діяльності закладу дошкільної освіти.
Освітній форум «Інноваційні рішення в закладах загальної середньої освіти Києва в умовах війни»
12 червня 2024 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся освітній форум «Інноваційні рішення в закладах загальної середньої освіти Києва в умовах війни».
Участь у форумі взяли Інститут післядипломної освіти Університету Грінченка та 20 столичних шкіл різних типів і форм власності: 6 – приватної, 14 – комунальної.
Програма заходу передбачала проведення низки семінарів, презентацій, майстер-класів, дискусійних панелей і тренінгів із актуальних питань інноваційного розвитку освіти за участю провідних фахівців і науковців Університету Грінченка, керівників закладів освіти та педагогів-практиків Києва.
Учасники форуму презентували свої інноваційні ідеї, рішення, проєкти та розробки, зокрема з таких тем: соціально-емоційне навчання; розвиток білінгвального середовища; STEM-освіта; інфомедійна грамотність; подолання освітніх втрат; розвиток лідерства, дослідження можливостей ШІ/ЛІ; інновації в системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників столиці, психологічна підтримка учасників освітнього процесу та інші.
Також під час події були відзначені найкращі інноваційні практики.
Якщо ви знайшли помилку в сертифікаті – напишіть листа на електронну пошту nv.ippo@kubg.edu.ua .
Фоторепортаж
Відеорепортаж
Сертифікати учасників
Сертифікати (оргкомітет)
IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії
Завершився IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. Цього року знавців географії гостинно приймав Волинський край. На чотири дні, з 1 по 4 квітня, Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні «змінив профіль на географічний», надавши свої приміщення командам географів, що прибули на олімпіаду з різних регіонів України.
Київ представляла команда із дев’яти учнів-переможців міського етапу.
Урочисте відкриття олімпіади відбувалося у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти, де дружніми оплесками команди вітали одне одного, а також членів журі та організаторів.
Олімпіадні випробовування складалися з теоретичного та практичного турів. Задля безпеки, учасники олімпіади працювали в комфортному, облаштованому укритті ліцею.
Для учасників олімпіади цікаву екскурсію містом провели педагоги Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Учні відкрили для себе нові сторінки історії міста Луцька та отримали позитивні емоції від подорожі в часі, відвідавши музейний простір «Окольний замок».
Оцінити переваги географічного положення замку Любарта можна було пройшовши через в’їзну вежу Луцького замку та піднявшись на його мури.
У підсумку команда міста Києва виборола п’ять призових місць.
І місце – Бодня Данило, учень 9 класу ліцею «Наукова зміна» Дарницького району.
ІІІ місце:
Мислік Борис, учень 8 класу Природничо-наукового ліцею № 145 Печерського району;
Канюк Андрій, учень 9 класу Технічного ліцею Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Солом’янського району;
Матвієнко Ярослав, учень 9 класу Технічного ліцею Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Солом’янського району;
Зеленчук Дмитро, учень 10 класу Політехнічного ліцею Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Солом’янського району.
Усі члени команди набули досвіду, отримали нові знання й гідно пройшли всі етапи олімпіадних випробувань.
Тренінг для методистів та заступників директорів закладів позашкільної освіти
2 травня 2024 року для методистів та заступників директорів закладів позашкільної освіти в Центрі позашкільної роботи Святошинського району столиці було проведено семінар-тренінг «Річний план роботи закладу позашкільної освіти: як скласти пазли».
Мета заходу – поінформувати про особливості удосконалення та оновлення планів роботи закладу позашкільної освіти. Було обговорено процедури планування на демократичних засадах, окреслено проблемні зони в плануванні та визначено шляхи їх подолання; розроблено дорожні карти. Йшлося і про роль партнерської взаємодії учасників освітнього процесу (учнів, батьків, педагогів).
Вишуканими окрасами тренінгу виявились афоризми, цитати та мудра притча про планування. Епіграфом спілкування можна вважати вислів Ліни Костенко: «І кожен фініш – це по суті, старт!».
Позитивна атмосфера сприяла системній і злагодженій командній роботі. Учасники заходу охоче ставили запитання та ділилися власним досвідом.
Сайт Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва
Річний план роботи закладу позашкільної освіти: як скласти пазли: презентація
Відбувся IV етап VII Всеукраїнської учнівської олімпіади з новогрецької мови та літератури
16-17 квітня 2024 року в спеціалізованій школі № 94 «Еллада» Печерського району міста Києва відбувся ІV (фінальний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з новогрецької мови та літератури. Атмосфера, яка панувала в закладі освіти, сприяла злагодженій роботі учасників змагань, журі й оргкомітету олімпіади.
Із вітальним словом до всіх учасників звернувся грецький дипломат, Повірений у справах Греції в Україні Еммануїл Андрулакіс. Теплі слова емоційної підтримки та побажання успіхів і перемог висловили доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук, голова журі Андрій Олександрович Савенко, методист відділу змісту та якості освіти Національного центру «Мала академія наук України», координатор ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з новогрецької мови та літератури, заступник голови організаційного комітету Лєбєдєва Тетяна Петрівна.
Учасники змагань продемонстрували високий рівень знань з новогрецької мови та літератури.
Відповідно до рішення журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з новогрецької мови та літератури нагороджено:
- Цибу Каріну Русланівну, ученицю 9 класу, дипломом І ступеня;
- Кожушну Дар’ю Олександрівну, ученицю 11 класу, дипломом І ступеня;
- Фадєєву Софію Андріївну, ученицю 10 класу, дипломом ІІ ступеня.
Щиро вітаємо переможців!
Бажаємо успіхів і підкорення нових вершин!
IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з мови іврит та єврейської літератури
Перший день
9 квітня, у свято Рош Ходеш Нісан, розпочався фінальний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з мови іврит та єврейської літератури у дистанційному форматі. У ньому беруть участь 14 учасників, учні 9-11 класів, члени команд з Дніпропетровської, Київської, Одеської, Харківської, Чернівецької областей та міста Києва.
З вітальним словом до учасників олімпіади звернулися Анна Грітчина, заступник директора з методичної роботи Національного центру «Мала академія наук України», кандидат педагогічних наук та Ольга Горбунова, методист відділу змісту та якості освіти Національного центру «Мала академія наук України».
Щирі вітання, найкращі побажання і корисні настанови почули учасники від голови журі Наталії Бакуліної, заступника Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин при МОН України, кандидата педагогічних наук. Пані Наталія детально розповіла про формат завдань та терміни їх виконання, пояснила критерії оцінювання та відповіла на всі запитання учасників.
Про особливості забезпечення дистанційного формату фінального етапу олімпіади інформував Вадим Гавронський, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти і технологій Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Учасники виконували завдання у два тури.
І тур – виконання завдань з аудіювання і читання.
ІІ тур – письмова творча робота.
Другий день
10 квітня 2024 року на спільному засіданні членів журі й оргкомітету відбулося затвердження попередніх результатів IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з мови іврит та єврейської літератури. Після оприлюднення попередніх результатів учасникам надана можливість надіслати апеляційні заяви на адресу експерта-консультанта та апелювати до результатів.
Третій день
11 квітня 2024 року на спільному засіданні членів журі й оргкомітету відбулося затвердження остаточних результатів IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з мови іврит та єврейської літератури.
Підсумки підбиті. Настав час завершувати олімпіаду та оголошувати найкращих знавців івриту серед учнів 9-11 класів цього року.
На урочистому закритті фінального етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з мови іврит та єврейської літератури лунало багато подяк та добрих слів за невтомну працю тим, завдяки кому цей захід відбувся – співробітникам керівних державних установ та Інститутів післядипломної освіти, команді членів журі, учителям закладів освіти і, безумовно, – талановитим, наполегливим учням і їхнім батькам.
Олександра Дідур, заступник голови оргкомітету, зауважила, якщо в часи випробувань для нас і нашої Батьківщини ми приділяємо час плеканню талантів і організовуємо предметні змагання, то у нас є майбутнє. Її позицію підтримали Анна Грітчина й Ольга Горбунова і побажали учасникам рухатися вперед, здійснювати задумане, мотивації до удосконалення майстерності в різних навчальних дисциплінах.
Наталія Бакуліна, зазначила, що ми отримали спільну перемогу, всі, хто доклав зусиль, щоб олімпійський рух продовжувався, а це потужна команда дорослих. Голова журі висловила вдячність членам журі за плідну роботу, членам оргкомітету за якісну організацію, учителям за фахову майстерність і педагогічний талант, учасникам за наполегливість у досягненні мети і оголосила переможців IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з мови іврит та єврейської літератури.
IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії
З 22 по 27 березня 2024 року у місті Чернівці відбулася LVIII Всеукраїнська учнівська олімпіада з хімії.
Команда міста Києва досягла високих результатів та отримала Кубок олімпіади за перше місце в рейтингу. Члени команди вибороли 10 дипломів.
Дипломи I ступеня отримали:
Бондаренко Юрій, Природничо-науковий ліцей № 145 (1 абсолютний результат);
Покровський Олександр, Природничо-науковий ліцей № 145 (2 абсолютний результат);
Суханов Андрій, Технічний ліцей НТУУ “КПІ” (1 абсолютний результат).
Дипломи ІІ ступеня отримали:
Марченко Максим, Природничо-науковий ліцей № 145;
Ніколаєнко Наталія, гімназія “Київська Русь”;
Бик Вячеслав, Ліцей № 100 “Поділ”;
Дмитренко Анна, Природничо-науковий ліцей № 145;
Горянський Ян, Києво-Печерський ліцей № 171 “Лідер”;
Булавенко Костянтин, Києво-Печерський ліцей № 171 “Лідер”.
Диплом ІІІ ступеня:
Холод Ілля, ліцей “Наукова зміна”.
Булавенка Костянтина запрошено на відбірково-тренувальні збори до міжнародної хімічної олімпіади.
До участі у Baltic Chemistry Olympiad запрошено трьох учнів:
- Булавенка Костянтина;
- Суханова Андрія;
- Горянського Яна.
Вітаємо учнів та їхніх учителів. Дякуємо усім, хто долучився до підготовки учасників олімпіади.
Відбувся ІІІ (міський) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики
11 лютого 2024 року в Київській інженерній гімназії Дарницького району відбувся ІІІ (міський) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики. У змаганні брали участь учні 8-11 класів з міста Києва та Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка. Діти мали можливість продемонструвати свої знання та вміння розв’язувати фізичні задачі. Загалом, учасникам було запропоновано розв’язати п’ять задач теоретичного туру і одну задачу експериментального туру. Пакет завдань був розроблений колективом викладачів з міста Дніпра. Ними були запропоновані цікаві, оригінальні, різноманітні за навчальними темами та рівнем складності завдання, які дали змогу виявити найсильніших учнів.
Умови завдань: 8 клас, 9 клас, 10 клас, 11 клас
Попередні результати:
м. Київ: 8 клас, 9 клас, 10 клас, 11 клас
УФМЛ КНУ: 8 клас, 9 клас, 10 клас, 11 клас
Для забезпечення комфортних умов під час змагань були залучені понад 20 членів оргкомітету, до якого увійшли вчителі фізики Дарницького району, адміністрація та педагогічні працівники Київської інженерної гімназії. Об’єктивну та неупереджену перевірку 250 робіт забезпечили понад 30 членів журі. До складу журі увійшли найдосвідченіші вчителі міста Києва та Українського фізико-математичного ліцею, викладачі та студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Організатори змагань висловлюють щирі слова подяки усім, хто брав участь в організації і проведенні олімпіади, яка сприяла популяризації предмета та заохоченню дітей до подальшого вивчення фізики.
Більш детально про перебіг змагань можна дізнатися на сайті https://phys.weblium.site/phys-olymp-24