Category Archives: Міжнародна співпраця

Експеримент з упровадження Навчально-методичного комплексу Lions Quest «Соціальні та емоційні компетенції ХХІ століття»

У рамках співпраці Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка та Міжнародного фонду Lions Clubs International Foundation, інтереси якого в Україні представляє Громадська організація «Лайонс Клабс Інтернешнл – Україна», розпочато педагогічний експеримент з упровадження в практику роботи вітчизняної школи Навчально-методичного комплексу Lions Quest «Соціальні та емоційні компетенції ХХІ століття». Мета – допомога учням у розвитку життєвих компетенцій та громадських якостей у безпечному, турботливому і стабільному середовищі.
Особливістю комплексу Lions Quest є збалансовані академічне, соціальне, емоційне і етичне навчання в цілісному підході до освіти підлітків. В основу освітнього підходу покладено соціально-емоційне навчання базових компетенцій, інтегроване з позитивною профілактикою, розвитком характеру особистості, навчання волонтерській діяльності, а також об’єднання зусиль учнів, колективу школи, родини і спільноти, що сприяє створенню максимально сприятливого освітнього середовища.
Розвиток соціально-емоційної компетентності учнів закладів загальної середньої освіти: презентація
Більше про програму Lions Quest
Про Lions Quest у фейсбук-спільноті
Відеопрезентації програми на ютюб-каналі:
Знайомство з освітньою програмою Lions Quest
Lions Quest: педагогіка партнерства
Lions Quest очами освітян Києва

Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка підтримує професійні зв’язки із зарубіжними та міжнародними інституціями.
У 2015-2016 рр. реалізовано спільний проект з Університетом ім. Т.Ґ.Масарика (м. Брно), у межах якого проведено навчання педагогічних працівників навчальних закладів міста Києва та Київської області за програмою “Драматичне виховання. Теорія і практика”.
Підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов здійснюється за підтримки Центру німецької культури «Widerstrahl», Відділу культури посольства Великої Британії в Україні, Британської Ради; Міжнародної організації вчителів англійської мови як іноземної ITEFL; відділу культури Посольства Франції в Україні, Гете-Інституту (Київ).
У 2017 році планується впровадження змішаного очно-дистанційного навчального курсу DLL як фахового модуля для вчителів німецької мови.
До проведення занять, тренінгів, майстер-класів для вчителів англійської мови залучаються методисти видавництв Macmillan, Cambridge, Oxford University Press.
Інститут спільно з установами-партнерами підтримує впровадження програм екологічного виховання. З 2011 року за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні впроваджується проект «Зелений пакет»: поширюються інформаційні матеріали, проведені тренінги для вчителів. У співпраці з Міжнародним Інститутом Екології, Економіки і Промисловості (Університет Лунда, Швеція) реалізується Проект ЮНЕСКО «Охорона довкілля».