Category Archives: Сторінка Шевченка

До дня народження Кобзаря

З нагоди відзначення 211-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка запрошує учнів 9-11 класів з 9 по 14 березня 2025 року взяти участь у таких заходах:

Літературна вікторина «Шляхами Кобзаря» (9-11 березня 2025 року)

Поетичний онлайн-марафон «Голос Шевченка» (9-14 березня 2025 року)

Конкурс ілюстрацій «Малюнки до поезії» (9-14 березня 2025 року)

Конкурс відеороликів «Шевченко і я» (9-14 березня 2025 року)

9 березня – 211 років від дня народження Тараса Шевченка

9 березня минає 211 років від дня народження великого Кобзаря, який був, є і навіки залишиться народним пророком, титаном духу. Усвідомивши, що Шевченко існує поза часом, розуміємо, що вся його творчість торкається царини моралі й етики, боротьби зі злом і неправдою. Кожен його твір є палким закликом любити свій народ і край, пророчим та рішучим осудом усякої неправди й неволі, насильства, лицемірства і соціальної несправедливості.

У нинішній надскладний для всього українського народу час кожне слово Кобзаря набуває нового, сучасного забарвлення, зміцнюючи нашу гідність і честь, додаючи нам мужності, духу свободи, якої так прагнув поет.

Вікіпедія: Тарас Григорович Шевченко
Національний музей Тараса Шевченка: віртуальна екскурсія
Видавництво «Каменяр». Тарас Шевченко: маловідомі факти
Геній, Батько, Пророк і Совість нації. 9-10 березня – Шевченківські дні
Цікаві факти про Тараса Шевченка. Відеопрезентація для уроку
Як Тарас Шевченко став зіркою. 3 серія «Книга-мандрівка. Україна». Мультфільм
Молитва – Тарас Шевченко (читає: Богдан Ступка)

Геній, Батько, Пророк і Совість нації. 9-10 березня – Шевченківські дні

Його ім’я стало символом України та свободи, його філософія – національною ідеєю, а твори – обов’язковою частиною нашого життя. «Кобзар» перекладено на понад 100 мов світу, по суті, він став «народною Біблією», яка підносить духовну велич і красу українського слова, транслює та популяризує його у світі. Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави, провісником нового життя, народним пророком, титаном духу. Він залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління. Кожен Шевченків твір, кожна картина – це палкі заклики любити свій народ і край, пророчий осуд усякої неправди й неволі, рішучий осуд насильства, лицемірства і соціальної несправедливості. І хоч від дня появи Кобзаря на світ минуло понад 200 років, значущість цієї постаті абсолютно не зменшилася.

Сторінка Тараса Шевченка
Сайт «Освіторія». Крутезні сценарії уроків про Тараса Шевченка, які учні проситимуть повторити ще
Фільм Юрія Макарова «Мій Шевченко»

Навчальні ігри «Життя і творчість Тараса Шевченка»

Хто сказав, що сучасні діти полюбляють лише комп’ютерні ігри? Із великим задоволенням вони розв’язують кросворди, чайнворди, криптограми! Такі ігрові вправи розвивають кмітливість, стимулюють самостійну діяльність, тренують пам’ять. А головне – дають можливість відчути радість успіху, солодкий смак перемоги, а для дітей і підлітків це так важливо!
Пропонуємо вашій увазі навчальні ігри, застосовуючи які, можна організувати повторення та закріплення вивченого про життя і творчість Тараса Шевченка.
Складання кросворда – одне з найцікавіших шкільних завдань. Під час його створення учень не тільки показує свої знання, а й виявляє аналітичні здібності. Адже запитання важливо сформулювати так, щоб для однокласників вони були нелегкі і в той же час доступні, корисні й захопливі.

9-10 березня – Шевченківські дні

Невблаганний час переконує: ми не віддаляємось від Шевченка, навпаки — стаємо до нього ближче. Зникає схематичний образ «революціонера-демократа, атеїста», натомість постає реальна жива людина з великим серцем, яка поклала своє життя на вівтар України. Нікому – ані бєлінським, ані потужній радянській ідеологічній машині – не вдалось, а новітнім шевченкофобам і поготів не вдається применшити, перефарбувати чи спаплюжити велич того, хто був, є й повіки буде символом та взірцем нашого національного духу.
Оксана Матвійчук. Патріотичне виховання учнів – пріоритетний напрям роботи шкільної бібліотеки (на прикладі популяризації спадщини Тараса Шевченка)
Н.Нестеренко. Тарас Шевченко-художник: запитання Інтернет-вікторини для учнів 9-11-х класів
Оксана Левкова. Журналіст – шкільному філологу: криши, ламай, трощи стереотипи… про Шевченка
Наталія Прокопчук. Кінороман про українську мрію: інтерв’ю зі сценаристами Денисом Замрієм та Костянтином Тур-Коноваловим
В Україні набирають популярності нетипові портрети Кобзаря