Category Archives: Конкурси

XXIV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

27 жовтня 2023 року, в День української писемності та мови, на ютуб-каналі Міністерства освіти і науки України, відбулося урочисте відкриття XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

ІІ (районний) етап XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відбудеться 15 грудня 2023 року у дистанційному форматі на платформі Eddy.

Початок виконання завдань:

 • 3-4 класи – 14:00
 • 5-6 класи – 15:00
 • 7-9 класи – 16:00
 • 10-11 класи – 17:00

Узяти участь у ІІ етапі Конкурсу зможуть учні й учениці 3–11 класів закладів загальної середньої освіти.

Участь у Конкурсі є добровільною.

Лист Міністерства освіти і науки України від 20.10.2023 № 1/16290-23 «Про проведення ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика»
Трансляція урочистого відкриття конкурсу
Нормативно-правова база конкурсу
Наказ Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23.10.2023 № 115 «Про проведення І-ІІІ етапів XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2023/2024 навчальному році»

Міністерство освіти і науки України визначило терміни проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024»

Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2024» буде проведено у номінаціях: «Географія», «Образотворче мистецтво», «Українська мова та література», «Фізика».

Конкурс проходитиме у два тури:
• перший – листопад 2023 року–лютий 2024 року;
• другий – квітень–травень 2024 року.

Відповідно до пункту 9 Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 638 (зі змінами), конкурс проводиться на добровільних засадах. Учасниками конкурсу є педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти за основним місцем роботи, які мають стаж педагогічної роботи не менше трьох років, зареєструвалися та подали до організаційного комітету першого туру матеріали, що визначені умовами та порядком проведення конкурсу.

Для участі в конкурсі педагогічним працівникам, що зареєструвалися, необхідно надіслати організаційному комітетові І туру конкурсу до 10 грудня 2023 року інформаційну картку, на електронну адресу: l.kolotii@kubg.edu.ua .

Перед заповненням реєстраційної картки, будь ласка, ознайомтеся з рекомендаціями щодо її заповнення.

Указ Президента України від 29.06.1995 № 489/95 «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року»

Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 № 638 (із змінами)

Наказ Міністерства освіти і науки України від 07.06.2023 № 705 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024»

Лист Міністерства освіти і науки України від 23.08.2023 № 1/12626-23 «Про умови та порядок проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024»

Списки зареєстрованих учасників

Онлайн-флешмоб «Єдиній, рідній мові – бути!»

З 23–27 жовтня 2023 року відбудеться онлайн-флешмоб «Єдиній, рідній мові – бути!» для учнів закладів загальної середньої освіти.

Захід організовано з нагоди відзначення Дня української писемності та мови.

Мета онлайн-флешмобу – підвищувати рівень володіння українською мовою, бажання знати й шанувати історію та культуру, утверджувати національні цінності.

Організовує і проводить захід кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

До участі запрошуються всі охочі учні 5–9 класів закладів загальної середньої освіти та небайдужі до рідного слова.

 • Онлайн-флешмоб передбачає запис відео на тему історії української мови та писемності; складання загадок та створення колажів про відомих діячів культури, мистецтва та історії.
 • Публікацію відео та колажів на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, обов’язково вказавши хештеги:
  #підвищення_кваліфікації
  #kubg
  #іппо_грінченка
  #ЄдинійМовіБути

Віртуальний поетичний кластер «Поезія сильних духом»

З 23 по 27 жовтня 2023 року триватиме Віртуальний поетичний кластер «Поезія сильних духом».

Захід організовано з нагоди відзначення Дня української писемності та мови.

Метою заходу є розвиток свідомого прагнення до ознайомлення з українською поезією, пошановування українських митців.

До участі запрошуються всі охочі учні 10–11 класів закладів загальної середньої освіти. Участь у кластері передбачає запис відео продекламованої напам’ять поезії: про мову й актуальні питання сьогодення, які увиразнюють силу духу українців.

Учасникам поетичного кластеру необхідно:

 • записати відео розказаної виразно поезії напам’ять: про мову, про актуальні питання сьогодення, які підкреслюють силу духу українців;
 • опублікувати його на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, обов’язково вказавши хештеги:
  #підвищення_кваліфікації
  #kubg
  #іппо_грінченка
  #ПоезіяСильнихДухом

Вітається креатив і оригінальність!

Конкурс учнівських молодіжних проєктів «Від мови – до ідентичності та традицій»

З 23 по 27 жовтня 2023 року відбудеться Конкурс учнівських молодіжних проєктів «Від мови – до ідентичності та традицій». Захід організовано з нагоди відзначення Дня української писемності та мови.

Мета конкурсу – популяризувати українську мову; стимулювати інтерес учнівської молоді до дослідження національної історії й культури.

Організовує і проводить Конкурс учнівських молодіжних проєктів кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

До участі запрошуються учні 9–11 класів закладів загальної середньої освіти. Участь у конкурсі передбачає запис відео на 1,5–2 хв., у якому учні розказують про історію походження та значення свого прізвища.

Учасникам Конкурсу необхідно:

 • записати відео на 1,5-2 хв., де цікаво й захопливо розказати про історію походження та значення вашого прізвища;
 • надіслати відеороботи на електронну адресу кафедри kmml.ippo@kubg.edu.ua, а ми з радістю поділимося ними на ресурсах Інституту.

Надіслані відеороботи можна буде переглянути на YouTube-каналі ІПО КУБГ

Завершився ХХІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Цьогоріч конкурс проходив у дистанційному форматі. Подолано 4 етапи. Упродовж кожного випробування учасники демонстрували міцні знання та оригінальність мислення. Гідно виступила команда киян, отримавши за підсумками конкурсу такі результати:

Жданов Євген –  ІІІ місце, Ольга Бучек – ІІІ місце.

Вітаємо переможців з прекрасними результатами.

Бажаємо і надалі сприяти утвердженню статусу української мови як державної та піднесенню її престижу серед молоді.

Довідка про результати ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Наказ Міністерства освіти і науки України від 09.05.2023 № 540 «Про результати четвертого етапу XXIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика»

Вітаємо переможців І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2023»

З метою підвищення престижності професії вчителя, виявлення та підтримки талановитих педагогів щорічно Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проводить всеукраїнський конкурс «Учитель року». Головні принципи конкурсу – добровільність, відкритість, прозорість і академічна доброчесність.

У цьому році 58 педагогів міста Києва змагалися за перемогу в чотирьох номінаціях: «Захист України», «Основи здоров’я», «Початкова освіта» і «Фізична культура». Під час проведення конкурсних випробувань учасники виявили високий рівень професійної майстерності, володіння освітніми технологіями, уміння творчо організовувати освітній процес, ефективно застосовувати сучасні практико-орієнтовані методи навчання.

Наразі підбито підсумки І туру конкурсу, визначено переможців і лауреатів:

Підбито підсумки ІІ (міського) етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Вітаємо переможців ІІ (міського) етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Нехай множаться і міцнішають ваші знання, відкриваються нові горизонти та здійснюються заповітні мрії!

Наказ Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 13.03.2023 № 30 «Про підсумки ІІ (міського) етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2022/2023 навчальному році»

Дипломи переможців ІІ (міського) етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2022/2023 навчальному році

Якщо ви знайшли помилку, надішліть лист на електронну адресу cpr.ipo@kubg.edu.ua .

Результати І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2023» в номінації «Фізична культура»

З 20 лютого по 3 березня 2023 року в НВК № 176 імені Мігеля де Сервантеса міста Києва проходив І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2023» у номінації «Фізична культура». У змаганні взяли участь 18 учителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти.

Конкурс проходив відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

І тур розпочався з урочистого відкриття. З вітальним словом до присутніх звернулися: голова журі Мельник С. Б., головний спеціаліст відділу позашкільної освіти Департаменту освіти і науки; заступник голови журі Черпак Ю. В. та директор НВК № 176 Лукашук В. П. Конкурсантам побажали наполегливості, наснаги та успіху. У виступах згадали Героїв Небесної Сотні, загиблих військових і мирних жителів, ушанувавши їхню пам’ять хвилиною мовчання.

Умови та порядок проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2023»

Всеукраїнський історико–літературний конкурс «Лицарі українського романтичного світосприйняття: М. Коцюбинський. С. Параджанов»

Шановні здобувачі освіти!

Інформуємо, що Вірменським товариством культурних зв’язків «АОКС-Україна» за підтримки Міністерства освіти і науки України у рамках Всеукраїнського проєкту «Моя Батьківщина – очима дітей етносів України» проводитиметься ІV Всеукраїнський історико-літературний конкурс «Лицарі українського романтичного світосприйняття: М. Коцюбинський. С. Параджанов» (далі – Конкурс) та щорічний ХI Всеукраїнський конкурс-фестиваль авторської патріотичної пісні «Моя Батьківщина. Пам’яті Олександра Авагяна» (далі – Конкурс-фестиваль).

Заключний етап Конкурс-фестивалю й урочиста церемонія нагородження переможців історико-літературного Конкурсу відбудуться 25-27 липня 2023 р. у Державному історико-культурному заповіднику «Меджибіж» (Хмельницька область).

Довідки за телефонами: (044) 507-07-30*241; (093) 488-58-54; (097) 484-58-01 (Оганесян Олена Михайлівна), або за електронною адресою: ogelmi21@ukr.net.

Лист Міністерства освіти і науки України від 07.03.2023 № 4/582-23 «Про Всеукраїнський історико–літературний конкурс «Лицарі українського романтичного світосприйняття: М. Коцюбинський. С. Параджанов»
Умови проведення

ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» (2021/2022 навчального року)

Міністерством освіти і науки України оголошено проведення ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» (2021/2022 навчального року).

Запрошуємо до участі переможців ІІ (міського) етапу конкурсу «Джерело творчості–2022» у ІІІ (фінальному) етапі.

Наказ Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 13.03.2023 № 32 «Про підсумки ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» (2021/2022 навчального року)»

Дипломи переможців ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у 2021/2022 навчальному році

Наказ Міністерства освіти і науки України від 14.02.2023 № 162 «Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» (2021/2022 навчального року), внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 28.10.2021 № 1158 та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 26.04.2022 № 385»

Інструктивно-методичні рекомендації щодо проведення ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» (2021/2022 навчального року)

Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти

Стартує Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2023 році.

Заявки на участь та конкурсні матеріали надсилати до 1 травня 2023 року на електронну пошту: L.deidysh@kubg.edu.ua .

Наказ Міністерства освіти і науки України від 07.02.2023 № 119 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2023 році»

Інструктивно-методичні матеріали щодо проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2023 році

Наказ Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 31.03.2023 № 40 «Про проведення І (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2023 році»

Підбито підсумки ІІ (міського) етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Інститут післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка та організаційний комітет ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка щиросердно вітає переможців.

Наказ Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23.02.2023 № 24 «Про підсумки ІІ (міського) етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2022/2023 навчальному році»

Дипломи переможців ІІ (міського) етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Також висловлюємо щиру подяку вчителям, які брали участь у перевірці конкурсних робіт.

Сертифікати педагогів закладів освіти, які перевіряли творчі роботи учасників ІІ (міського) етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2022/2023 навчальному році

Якщо ви знайшли помилку, надішліть лист на електронну адресу cpr.ipo@kubg.edu.ua .

Бажаємо всім міцного здоров’я, мирного неба, плідної праці задля України та нашої спільної Перемоги!