Category Archives: Конкурси
Результати проведених заходів, конкурсів, змагань з нагоди 211-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

З нагоди 211-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка для учнів 9-11 класів провела такі заходи:
Літературна вікторина «Шляхами Кобзаря»
Мета вікторини – популяризувати творчість Тараса Шевченка, поглибити знання про його життя та творчий спадок, розвивати інтерес до української літератури.
З результатами проведених заходів, конкурсів, змагань для здобувачів загальної середньої освіти можна ознайомитись за покликанням: https://mova.ipo.kubg.edu.ua/archives/845
Поетичний онлайн-марафон «Голос Шевченка»
Мета онлайн-марафону – вшанувати творчий спадок Тараса Шевченка, сприяти розвитку читацької культури, популяризувати українське слово та залучити молодь до вивчення поезій напам’ять.
З результатами проведених заходів, конкурсів, змагань для здобувачів загальної середньої освіти можна ознайомитись за покликанням: https://mova.ipo.kubg.edu.ua/archives/850
Конкурс відеороликів «Шевченко і я»
Мета заходу – популяризувати творчість Тараса Шевченка серед молоді, заохотити до творчого осмислення його ідей, розвивати медіаграмотність і здатність використовувати сучасні засоби виразності для передавання своїх вражень і думок.
З результатами проведених заходів, конкурсів, змагань для здобувачів загальної середньої освіти можна ознайомитись за покликанням: https://mova.ipo.kubg.edu.ua/archives/850
Конкурс ілюстрацій «Малюнки до поезії»
Мета заходу – сприяти популяризації творчості Тараса Шевченка, розвивати художні здібності учнів, заохочувати їх до творчого осмислення літературної спадщини Кобзаря, формувати почуття національної ідентичності.
З результатами проведених заходів, конкурсів, змагань для здобувачів загальної середньої освіти можна ознайомитись за покликанням: https://mova.ipo.kubg.edu.ua/archives/850
Результати проведених заходів, конкурсів, змагань до Міжнародного дня рідної мови

З нагоди Міжнародного дня рідної мови кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка провела заходи для учнів 5-11 класів.
Челендж «Слово дня» (#МояМоваЖива)
Мета заходу – популяризувати рідну мову серед молоді через сучасні цифрові платформи; зацікавити учнів до дослідження недостатньо вживаних, цікавих або призабутих слів.
З результатами проведених заходів, конкурсів, змагань для здобувачів загальної середньої освіти можна ознайомитись за покликанням: https://mova.ipo.kubg.edu.ua/archives/821
«Мовне селфі» (#ГовориРідною)
Мета заходу – мотивувати молодь активно використовувати рідну мову в повсякденному житті; виховувати вміння залучати соціальні мережі для популяризації мовного багатства.
З результатами проведених заходів, конкурсів, змагань для здобувачів загальної середньої освіти можна ознайомитись за покликанням: https://mova.ipo.kubg.edu.ua/archives/821
Результати проведених заходів, конкурсів, змагань до Дня української писемності та мови

До Дня української писемності та мови кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка для учнів закладів загальної середньої освіти провела Мовознавчі перегони.
Мета мовознавчих перегонів – розвиток свідомого прагнення до вивчення української мови, виховання уваги й поваги до рідного слова, популяризація грамотного спілкування державною мовою, виявлення й підтримка обдарованої молоді.
З результатами проведених заходів, конкурсів, змагань для здобувачів загальної середньої освіти можна ознайомитись за покликанням: https://mova.ipo.kubg.edu.ua/archives/624
Всеукраїнський літературно-мистецький конкурс на краще виконання творів Олени Теліги «Щоб далі йти дорогою одною!»

Всеукраїнське жіноче товариство імені Олени Теліги проводить Всеукраїнський літературно-мистецький конкурс на краще виконання творів Олени Теліги «Щоб далі йти дорогою одною!»
Мета конкурсу:
- популяризація творчості Олени Теліги, поетки та борця за незалежність України;
- національно-патріотичне виховання молоді через поетичне слово, музику та образотворче мистецтво;
- виявлення та підтримка кращих учнівських та молодіжних художніх колективів і окремих виконавців;
- підвищення професійного рівня керівників мистецьких колективів.
До участі запрошуємо:
- учнів ЗЗСО, ЗПТО, ЗФПО (14-18 років);
- студентів закладів вищої освіти та курсантів військових інститутів;
- професійних читців та творчу молодь.
Заявки на участь можна подати до 6 квітня 2025 року на електронну пошту: biblioteka-teligi-35@ukr.net .
Завершився І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025»

У Києві завершився І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025». Метою Конкурсу є підвищення престижності професії учителя та підтримка талановитих педагогів. Цього разу змагання відбулися в чотирьох номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Технології/Трудове навчання», «Хімія», у них взяли участь 72 учителі з усіх районів столиці.
Для проведення Конкурсу було задіяно 4 заклади загальної середньої освіти: ліцей № 49 Шевченківського району м. Києва (номінація «Зарубіжна література»), спеціалізована школа № 40 Святошинського району м. Києва (номінація «Історія»), гімназія № 315 Дарницького району м. Києва (номінація «Технології/Трудове навчання»), ліцей № 53 Шевченківського району міста Києва (номінація «Хімія»), адміністрації та педагогічні колективи закладів гостинно зустріли колег і радо підтримували у нелегкі конкурсні дні.
Учасники змагалися у фаховій та педагогічній майстерності, креативності та творчості в нелегких випробуваннях:
- номінація «Зарубіжна література» – «Аналіз поетичного твору», «Майстерка», «Методичний експромт», «Тестування», «Урок»;
- номінація «Історія» – «Методичний експромт», «Методичний практикум», «Практична робота», «Тестування», «Урок»;
- номінація «Технології/Трудове навчання» – «Дорожня карта творчого проєкту», «Майстерка», «Методичний практикум», «Тестування», «Урок»;
- номінація «Хімія» – «Дослідження», «Практична робота», «Тестування», «Урок», «Хімічний експеримент».
За рішенням журі Конкурсу переможцями І туру в Києві стали:
Завершився І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Технології/Трудове навчання»

11 і 13 лютого 2025 року відбувся фінальний етап І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Технології/Трудове навчання».
У фінальному етапі конкурсу взяли участь 5 вчителів трудового навчання і технологій закладів освіти міста Києва:
- Бартюк Вікторія Володимирівна, учитель приватного закладу загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ст. «Архітектурно-інженерний колегіум А+»;
- Горб Ольга Леонідівна, учитель ліцею № 173;
- Меша Валентина Анатоліївна, учитель ліцею № 29 імені Петра Калнишевського;
- Сивак Яна Миколаївна, учитель ліцею № 194 «Перспектива»;
- Стукало Олександра Володимирівна, учитель ліцею № 22.
На фінальному етапі відбулося два конкурсних випробування: «Майстерка» і «Урок».
Відбувся ІІІ етап XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

15 лютого 2025 року в дистанційному форматі на платформі Eddy відбувся ІІІ етап XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. В змаганнях взяли участь 2508 учнів закладів освіти міста Києва.
Результати ІІІ етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Завдання та відповіді ІІІ етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
3 метою визначення складу команди учасників IV етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 26 лютого 2025 року будуть проведені відбіркові змагання.
Результати відбіркових змагань ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Список учасників IV етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Всеукраїнський конкурс «Учитель року-2025» у номінації «Зарубіжна література»

03 лютого 2025 року в Навчальному корпусі № 1 Київського столичного університету імені Бориса Грінченка розпочався І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Зарубіжна література».
З вітальними словами до учасників Конкурсу звернулися запрошені гості: декан факультету української філології, культури і мистецтва проф. Ірина Руснак, завідувачі кафедр української мови і світової літератури проф. Михайло Вінтонів та проф. Галина Бітківська.
Багато щирих побажань, напутніх слів і корисних порад почули учасники від заступника директора Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Олександри Дідур, голови фахового журі – доц. кафедри мовно-літературної освіти Інституту Світлани Сафарян, членів журі – переможців, лауреатів, учасників попередніх Конкурсів.
У першому етапі конкурсу взяли участь 17 вчителів. Вони підтверджували свої знання та вміння у випробуваннях «Тестування» і «Аналіз поетичного твору», за результатами яких до наступного етапу перейшли вісім учасників.
Визначено переможців ІІІ етапу ХХІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!»

Відбувся ІІІ етап ХХІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!». До розгляду приймали роботи на тему «Творимо заради майбутнього» у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення». У номінації «Історія України і державотворення» взяли участь 3 учні, у номінації «Література» – 31 учень.
Журі ІІІ етапу ХXІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під час оцінювання творчих робіт керувалися такими критеріями: проблемність, актуальність та новизна теми; оригінальність постановки проблеми; наявність джерел та літератури з проблеми; стан наукової розробки теми; структурування роботи; уміння висловлювати думку, робити висновки й узагальнення; авторська позиція; здатність збирати, систематизувати й аналізувати джерела та літературу; оформлення довідково-бібліографічного матеріалу; грамотність поданого тексту, дотримання вимог правопису; візуалізація поданого тексту (оформлення роботи).
За результатами роботи журі та згідно із протоколом № 1 від 07 лютого 2025 року у номінації «Література» та протоколом № 1 від 05 лютого 2025 року у номінації «Історія України і державотворення» визначено переможців:
Номінація «Історія України і державотворення»
1. Савінов (11 клас)
2. Стрелець (10 клас)
Номінація «Література»
1. Грицаєнко (11 клас)
2. Бородько (9 клас)
3. Кривець (8 клас)
4. Попова (10 клас)
5. Полунін (8 клас)
Відбувся відбірковий етап І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Технології/Трудове навчання»

04-05 лютого 2025 року відбувся відбірковий етап І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Технології/Трудове навчання».
У відбірковому етапі конкурсу взяли участь 9 вчителів трудового навчання і технологій закладів освіти міста Києва – молоді й професійні вчителі з інноваційним і творчим підходом, майстерністю і креативними педагогічними ідеями.
Відбірковий етап конкурсу проходив у гімназії № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов Дарницького району м. Києва, яка гостинно приймала конкурсантів і журі конкурсу.
З початком конкурсу учасників та журі привітали Олександр Олексійович Бірюк, директор гімназії № 315 і Олександра Олександрівна Дідур, заступник директора Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Щира подяка за організацію та комфортні умови для проведення випробувань конкурсу Шепельському Владиславу Ігоровичу, заступнику директора гімназії № 315 і Письменській Світлані Євгенівні, учителю-методисту трудового навчання і технологій гімназії № 315.
До Фінального етапу конкурсу пройшло 5 конкурсантів, які будуть змагатися у випробуваннях «Майстерка» і «Урок». Бажаємо усім конкурсантам вдалих виступів, бо кожен із них — унікальний, креативний, із власними ідеями та педагогічним талантом!
Завершився І тур конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Хімія»

З 27 січня по 06 лютого відбувався І тур конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Хімія».
У першому етапі конкурсу брали участь 21 учитель, які пройшли два випробування: «Тестування» та «Дослідження». Особливо цікавими були фрагменти дослідницьких уроків, які демонстрували учасники.
11 учасників продовжили змагання у другому етапі конкурсу:
- Арінархова Ганна Олександрівна, учитель хімії Приватного підприємства «Навчальний заклад «Європейський колегіум»;
- Баланюк Тетяна Василівна, учитель хімії гімназії «Київська Русь» Дарницького району м. Києва;
- Балясна Юлія Володимирівна, учитель хімії ліцею № 120 Дніпровського району м. Києва;
- Білик Володимир Романович, учитель хімії ліцею «Школа екстернів»;
- Білозор Тетяна Анатоліївна, учитель хімії ліцею № 173 м. Києва;
- Бурлака Марина Вікторівна, учитель хімії школи І-ІІІ ступенів № 218 Деснянського району м. Києва;
- Виговська Люба Вікторівна, учитель хімії середньої загальноосвітньої школи № 35 Святошинського району м. Києва;
- Волознєв Анатолій Володимирович, учитель хімії Товариства з обмеженою відповідальністю «Приватний навчальний заклад «Європейський колегіум»;
- Зленко Ольга Захарівна, учитель хімії ліцею № 191 ім. П.Г. Тичини Дніпровського району м. Києва;
- Кур’язова Світлана Василівна, виклалач хімії комунального закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Київський професійний коледж автомобільного транспорту та будівельної механізації»;
- Небесна Яна Віталіївна, учитель хімії школи І-ІІІ ступенів № 119 Деснянського району м. Києва.
На другому етапі відбулося три конкурсних випробування: «Практична робота», «Урок» та «Хімічний експеримент».
Розпочинається Всеукраїнський конкурс «Учитель року-2025» у номінації «Історія»

05 лютого 2025 року в спеціалізованій школі № 40 Святошинського району м. Києва розпочинається І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Історія».
І тур Конкурсу відбудеться у три етапи і триватиме до 14 лютого.
Конкурс проводиться з метою стимулювання участі освітян у розвитку сучасної національної системи освіти та популяризації їх професійної компетентності, методичної майстерності, навичок використання сучасних педагогічних технологій, мобільності мислення, творчості і новаторства.
Для участі в Конкурсі зареєструвалися 30 талановитих, творчих, амбітних та креативних учителів історії.
Упродовж трьох етапів вони пройдуть такі випробування:
- «Тестування»;
- «Методичний експромт»;
- «Методичний практикум»;
- «Практична робота»;
- «Урок».
Бажаємо всім учасникам виявити свій творчий потенціал, а членам журі насолодитися спілкуванням з кращими педагогами.
Умови І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Історія»
Програма І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Історія»
Критерії оцінювання І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Історія»
Стартує Всеукраїнський конкурс «Учитель року-2025» у номінації «Технології / Трудове навчання»

04 лютого 2025 року в гімназії № 315 Дарницького району м. Києва розпочинається І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2025» у номінації «Технології / Трудове навчання».
Конкурс проводиться з метою підвищення престижності професії вчителя в суспільстві та популяризації кращих педагогічних здобутків, методичної компетентності і професійної майстерності.
Для участі в Конкурсі зареєструвалися 14 професійних, талановитих і творчих, цілеспрямованих та наполегливих учителів технологій і трудового навчання закладів освіти Києва.
І тур Конкурсу відбудеться у два етапи і триватиме до 13 лютого.
Упродовж двох етапів змагання учасники пройдуть такі випробування:
на відбірковому етапі:
- «Тестування»;
- «Дорожня карта творчого проєкту»;
- «Методичний практикум»;
на фінальному етапі:
- «Майстерка»;
- «Урок».
Бажаємо всім учасникам успіхів у змаганнях, цікавих, професійних і яскравих виступів!