Category Archives: Календар

1 жовтня – День працівників освіти

Шановні педагоги!

Щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем працівників освіти! Високо цінуємо щедрість вашого серця, терпіння і розуміння, відданість справі, які ви щодня даруєте своїм учням і студентам. Ваша професія – одна з найблагородніших, адже кожен, хто обрав колись для себе педагогічну стежину, узяв на себе велику відповідальність. Ваш внесок у розвиток України, формування нового покоління її громадян є неоціненним скарбом. Передаючи кожній молодій людині знання, формуючи духовність, ви стимулюєте молодь до прагнення змінювати на краще долю країни. Бажаємо невичерпної творчої енергії, високих професійних досягнень, оптимізму, натхнення та віри в Перемогу!

Зі святом вас, дорогі колеги!

Вікіпедія: День працівників освіти

1 жовтня – День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисників і захисниць України

Покрову Пресвятої Богородиці і День українського козацтва традиційно святкують в Україні в один і той же день, а цьогоріч ці два свята відзначатимемо по новоюліанському календарю, а саме 1 жовтня. Ці свята нерозривно пов’язані між собою, символізують давню історичну традицію, зв’язок поколінь, а тому особливо шануються українцями. Безпрецедентні зразки мужності та відваги, виявлені нашими бійцями на передовій новітньої російсько-української війни, сотні відданих життів за Батьківщину потребують гідного вшанування з боку суспільства й держави.

Пам’ятаємо всіх, хто загинув за Україну. Дякуємо кожному й кожній, хто захищав і захищає її сьогодні. Нехай з нами буде правда й перемога задля щасливого майбутнього наших нащадків, задля процвітання нашої великої держави! Бажаємо миру, добробуту і здоров’я!

Слава Україні! Героям Слава!

Вікіпедія: День захисників і захисниць України
Покрова Пресвятої Богородиці 2023: нова дата, традиції та прикмети
Історія Дня захисників та захисниць України

29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру

29 вересня вшановуємо пам’ять жертв масових розстрілів цивільних та військовополонених, які здійснювали нацисти в Бабиному Яру під час окупації Києва в 1941–1943 роках. За два дні було розстріляно майже 34 тисячі київських євреїв. Вони знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. Це було одне з найбільших масових убивств, вчинене нацистами під час Другої світової війни. Згодом Бабин Яр став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей. Скорботні події трагедії Бабиного Яру – завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі.
Будемо вічно пам’ятати… Трагедія Бабиного Яру забуттю не підлягає!

Вікіпедія: Бабин Яр
Вшанування жертв Бабиного Яру
Фелікс Левітас. Голокост. Бабин Яр. Праведники народів світу

Вітаємо з початком нового навчального року та Днем знань!

1 вересня – день особливий, адже саме з нього для когось починається, а для когось продовжується такий цікавий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до самостійного життя. На жаль, цього року формат відзначення цього зворушливого свята змінила війна… Це означає, що організація святкування вимагає від закладів освіти особливого підходу: важливо зосередитися на безпеці й підтримці дітей. Але ж так хочеться, зробити цей день для них незабутнім!

Цьогоріч МОН запропонувало декілька тем для першого уроку:

• перша присвячена Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Зокрема, радять говорити зі школярами про єдність, самоідентичність, власну відповідальність, самовідданість;

• інша тема – про важливість ментального здоров’я. МОН пропонує для перегляду урок на тему «ТИ ЯК? Повертаємося до школи!».

Теми варіативні, тому вчителі можуть підлаштовувати їх під вік та потреби кожного класу.

Міністерство освіти і науки України спільно з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розробили урок «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!» до старту нового навчального року 2023-2024. Урок про підтримку та важливість психічного здоров’я складений для двох вікових категорій учнівства, а саме для 1-6 та 7-11 класів.

Вітаємо учнів, педагогів та батьків з початком нового навчального року та Днем знань! Бажаємо мирного неба над головою і впевненості в завтрашньому дні! Миру вам і любові!

Всеукраїнський урок з ментального здоров’я «Ти як? Повертаємось до школи!». 1-6 класи
Всеукраїнський урок з ментального здоров’я «Ти як? Повертаємось до школи!». 7-11 класи
Перший урок про важливість ментального здоров’я

24 серпня 2023 року Україна відзначає 32-гу річницю своєї незалежності

24 серпня Україна відзначає найбільше державне свято – День Незалежності. Воно встановлене на честь виняткової історичної події – ухвалення в 1991 році Верховною Радою Української РСР Акта проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю.

Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року спирався на Декларацію про державний суверенітет України. А результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року стали найпереконливішим підтвердженням волі народу.

Цього року свято відзначатимуть в умовах повномасштабної війни, під час якої весь світ побачив хоробрість і самовідданість нашого народу.

Дорогі українці! Вітаємо з Днем Незалежності України! Нехай ваші серця сповнюються гордістю за нашу державу, вірою в нашу перемогу, прагненням до єдності та порозуміння! Слава Україні!

Вікіпедія: День Незалежності України

23 серпня – День Державного Прапора України

23 серпня відзначають свято – День Державного Прапора України, який є втіленням національної єдності, честі й гідності нашого народу, традицій державотворення, історії та сьогодення. Державний Прапор – символ боротьби за національні й соціальні права українців, під ним сьогодні наші воїни захищають рідну землю від російських окупантів. Це наш історичний дух, наша совість і наша незламність, це вічно жива пам’ять і вічна мрія українського народу.

Нехай гордо майорить над Україною жовто-блакитний стяг волі та єдності, наповнюючи наші душі патріотизмом і прагненням до світлого майбутнього!

Вікіпедія: Прапор України
Указ Президента від 23.08.2004 № 987/2004 «Про День Державного Прапора України»

28 червня – День Конституції України

28 червня Україна відзначає 27-му річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акту держави, в якому закріплено основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації та діяльності державних органів, який регулює відносини між державою та суспільством, гарантує права і свободи людини.

У Конституції визначено, що Україна є правовою державою, яка базується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав і свобод, верховенства права, дотримання закону, закріплено суверенітет Української держави над всією її територією, яка є недоторканною. Захист суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу. Дієвість цієї норми Конституції українці демонструють, боронячи Україну від російської агресії. Ми успішно протистоїмо агресору, який зневажає юридичні норми, міжнародне право. За підтримки закордонних партнерів наближаємо нашу Перемогу.

Основний Закон є ядром консолідації Українського народу.

Вікіпедія: День Конституції України
Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Конституції України – 2023

4 червня – День Святої Трійці

День Святої Трійці припадає на 50-й день від Великодня (свято ще називають П’ятдесятниця). Це день народження Христової Церкви, від нього йде відлік тижнів церковного календаря.

Цього року День Святої Трійці святкують 4 червня. Свято починається з урочистих богослужінь. Традиційно на Трійцю православні християни прикрашають помешкання травами та зеленими гілками, тому в народі його називають «Зелені свята».

Нехай це чудове свято принесе у Вашу родину любов та світло! Хай цей день надихає на добрі справи, несе щастя і впевненість у майбутньому! Здоров`я, миру, любові Вам і Вашій сім’ї!

Зі святом Святої Трійці!

Вікіпедія: День Святої Трійці
Вікіпедія: Зелені свята

28 травня – День Києва

День Києва щороку відзначають останньої неділі травня. Історики вважають, що місто засноване десь 482 року, отже, 28 травня 2023 року нашій столиці має виповнитись 1541 рік.

Експерти міжнародної агенції Resonance присудили Києву почесне звання «Найкращого міста 2023 року» в рейтингу «100 найкращих міст світу». Столицю України назвали маяком мужності та стійкості, що веде боротьбу проти жорстокого агресора.

Через воєнний стан традиційних гулянь цьогоріч не заплановано. Проте культурні та патріотичні заходи, виставки, концерти все ж відбудуться.

Нехай Київ тішить нас величчю та красою! Хай із гідністю відповідає на виклики сучасності, залишаючись гостинним для кожного, хто цінує одвічну українську щедрість і щирість!

Вікіпедія: День Києва
Де і як відзначити головне свято столиці
Київ визнали найкращим містом світу 2023 року
Музеї Києва

18 травня – Всесвітній день вишиванки

18 травня відзначають Всесвітній день вишиванки. Це свято має глибокий зміст: воно нагадує про важливість збереження національної ідентичності та культурних традицій. За право вдягати вишиванку, як і за можливість жити на своїй землі, говорити рідною мовою, наш народ бореться з поневолювачами не одне століття.

Нині День вишиванки має особливий сенс – свою незалежність українці змушені відстоювати, віддаючи свої життя.

В умовах воєнного часу цього дня не проводитимуться масові заходи, але долучитися до свята може будь-хто, одягнувши 18 травня найкращу свою вишиванку або інший одяг з українською вишивкою.

Миру всім нам, сонячних днів, чудового настрою та різнобарвних вражень!

Вишиванка — це нерозривний зв’язок поколінь
Світ відзначає День української вишиванки

18 травня – День пам’яті жертв депортації кримських татар

Цього року від часу депортації радянським режимом кримських татар з історичної батьківщини виповнюється 79 років. Усього з Криму депортували понад 200 тисяч людей – майже все кримськотатарське населення. Внаслідок цього брутального злочину від голоду, хвороб та виснаження в місцях заслання загинуло понад 30 тисяч депортованих. Наслідками депортації були не тільки втрата етнічної території, а й масштабна смертність, знищення культурних пам’яток, знищення пам’яті народу про свою історію і державність. Безумовно, це був геноцид – один із найтяжчих злочинів, який може бути вчинений проти людства.

Не забудемо і не простимо!

Депортація кримських татар у запитаннях і відповідях
Художній фільм «Хайтарма»

8 травня – День пам’яті та примирення, який відзначається з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни

8 травня в Україні відзначають День пам’яті, примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Ця перемога дісталася нечувано дорогою ціною – ціною мільйонів життів наших співвітчизників. Крізь полум’я боїв, страждання і смерть, крізь гіркоту поразок та непоправні втрати йшов наш народ до великої перемоги.

Нехай нашими неперехідними духовними цінностями, найвищими чеснотами стануть священна пам’ять і глибока повага до тих, хто пройшов страшну і сувору школу війни, хто в повоєнні роки відбудовував зруйновані міста та села, хто і сьогодні є для нас прикладом любові до Батьківщини, зразком витримки, мудрості й терпіння, щирої віри в щасливе майбутнє нашої незалежної держави.

Щиро вшановуємо визволителів, які героїчно відстояли і відстоюють наше невід’ємне право жити вільно на рідній землі. Хай мир і злагода панують у нашій Україні! Вічна пам’ять загиблим, низький уклін живим!

Перемогли нацизм – переможемо і рашизм!

8 травня Україна відзначатиме День памʼяті та примирення за європейською традицією
Інформаційні матеріали до Дня пам’яті та примирення 8 травня – 2023

16 квітня 2023 року православні християни святкують Великдень

Христос Воскрес! Це найбільше свідчення перемоги світла над темрявою, життя над смертю!

Нині ми по-новому переживаємо боротьбу добра і зла, будучи свідками й учасниками цього непростого протистояння.

Нехай Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги, вселяє спокій у серцях, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, живить душу та зміцнює віру. Бажаємо якнайшвидше відчути правдивість перемоги любові над ненавистю, радості над смутком, віри над розчаруванням, України над російським окупантом!

Свяченого яєчка, смачної паски й сонця окрайчик із Божої ласки! У спокої й щасті, добрі та любові, святкуймо Великдень в родинному колі!

Вікіпедія: Великдень
Великодні традиції в Україні та світі
Як відзначають Великдень в Україні
Як святкують Великдень у Європі