Category Archives: Звіти

Семінар-практикум на тему «Квести на уроках трудового навчання. Частина І. Проведення квесту: методичні та організаційні аспекти»

30.10.2018 р. відбувся семінар-практикум для керівників РМО та учителів трудового навчання м. Києва на тему «Квести на уроках трудового навчання. Частина І. Проведення квесту: методичні та організаційні аспекти». Під час семінару відбувся майстер-клас по створенню навчальних квестів під гаслом «Граємося! Вчимося! Створюємо!», який провела Світлана Дмитренко, головний редактор видавництва «Шкільний світ», досвідчений квестер, автор розробок великої кількості квестів з різних навчальних предметів і не тільки…
Друга частина семінару-практикуму, яка відбудеться в грудні, передбачає представлення і проведення квестів, які будуть створені учителями.
На семінарі також була присутня Катерина Захленюк, новий редактор газети «Трудове навчання» видавництва «Шкільний світ», яка познайомилася з учителями міста Києва для подальшої співпраці.
Фотозвіт

Методологічний семінар «Психологічний супровід навчання педагогічних працівників у системі післядипломної педагогічної освіти»

4 грудня 2017 року в конференц-залі Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України відбувся методологічний семінар «Психологічний супровід навчання педагогічних працівників в системі післядипломної педагогічної освіти».
Захід був ініційований Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка та відділом психології праці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України. Учасники презентували провідні дослідження, що здійснюються структурними підрозділами обох установ, визначили напрями співпраці та окреслили спільні задачі. Захід є першим із запланованих у межах угоди про співпрацю.
Програма методологічного семінару
Презентації та доповіді
Фотогалерея

Конференція з українознавства в Музеї Лесі Українки

27 вересня 2017 року було проведено організовану кафедрою історичної та громадянської освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка науково-практичну конференцію «Використання елементів музейної педагогіки в українознавчому наповненні нової української школи». Захід відбувся у приміщенні Музею Лесі Українки (вул. Саксаганського, 97).
У роботі конференції взяли участь понад 60 освітян – учителі українознавства, керівники шкільних музеїв, лабораторій, кабінетів, гуртків українознавчого спрямування, науково-педагогічні працівники ІППО КУ імені Бориса Грінченка, науковці Музею Лесі Українки, Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».
Програма конференції
Ю.В.Беззуб. Музейна педагогіка як засіб плекання української ідентичності: презентація виступу
О.В.Дудар. Музеї Києва: можливості українознавчої роботи: презентація виступу

Тренінг з питань пілотного впровадження проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти

У 2017-2018 н.р. розпочнеться пілотне впровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти в рамках реформи «Нова українська школа». У Києві в пілотуванні візьмуть участь педагоги чотирьох загальноосвітніх навчальних закладів: середньої загальноосвітньої школи № 309 Дарницького району (директор Тимошенко Ольга Олексіївна); середньої загальноосвітньої школи № 5 Печерського району (директор Олексюк Світлана Валентинівна); середньої загальноосвітньої школи № 35 Святошинського району (директор Зорін Віталій Васильович); спеціалізованої школи № 106 з поглибленим вивченням англійської мови Шевченківського району (директор Лісова Юлія Володимирівна).
Фотозвіт тренігу
Створення плану тематичного дня на прикладі СЗШ №5 м.Києва (частина 1): відео
Створення плану тематичного дня на прикладі СШ №106 м.Києва (частина 2): відео
Створення плану тематичного дня на прикладі СЗШ №309 м.Києва (частина 3): відео
Створення плану тематичного дня на прикладі СЗШ №5 м.Києва (частина 4): відео
Відгуки учасників тренінгу: відео

Практична конференція «Соціалізація та розвиток дитини: вплив педагогічної культури сім’ї»

26 жовтня 2016 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка відбулася практична конференція «Соціалізація та розвиток дитини: вплив педагогічної культури сім’ї» для методистів РНМЦ, заступників директорів ЗНЗ з виховної роботи, голів методичних об’єднань класних керівників і педагогів-організаторів, заступників директорів з навчально-виховної роботи ПНЗ, голів батьківських комітетів ЗНЗ та ПНЗ.
Учасники конференції розглянули питання, пов’язані з психофізіологічними особливостями розвитку та соціалізації дитини, виховним потенціалом родини. Обговоривши виховний ідеал за педагогічною концепцією Григорія Ващенка, учасники заходу переглянули відеострічку про життєвий та творчий шлях видатного педагога.
Т.І.Свирська. Дитина, родина та школа: зростаємо разом!: презентація
О.Є.Матвійчук. Виховний ідеал родини в педагогічній спадщині Григорія Ващенка: презентація
І.В.Падалко. Родинне виховання – шлях до формування цілісної особистості: презентація

Науково-практична конференція «Інклюзія в системі освіти міста Києва: кращі практики, перспективи розвитку, історії успіху»

31 жовтня 2016 року було проведено науково-практичну конференцію «Інклюзія в системі освіти міста Києва: кращі практики, перспективи розвитку, історії успіху», участь у якій узяли понад 150 представників освітянської, громадської та батьківської спільноти столиці.
Захід відбувся за підтримки дружини Президента України, Голови Ради Благодійного Фонду Петра Порошенка Марини Порошенко спільно з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту КМДА та Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. Конференцію відкрила заступник голови КМДА Ганна Старостенко, яка наголосила на тому, що інклюзивна освіта є одним із пріоритетів міської комплексної цільової програми «Освіта Києва. 2016- 2018 роки».
Офіційне інтернет-представництво Президента України: науково-практична конференція, присвячена перспективам розвитку інклюзивної освіти в столиці України
Марина Порошенко взяла участь у конференції з питань інклюзії в системі освіти
Інтернет-портал КМДА: Київ – лідер за охопленням дітей із особливими потребами інклюзивним навчанням
Сайт Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА про науково-практичну конференцію «Інклюзія в системі освіти міста Києва: кращі практики, перспективи розвитку, історії успіху»
Програма конференції
Н.З.Софій. Інклюзивний ресурсний центр ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка: презентація
Н.З.Софій. Додаткова підтримка дітей із особливими потребами: сучасні підходи: презентація

Всеукраїнська конференція для методистів гуманітарної та природничої освіти ОІППО

19-21 вересня 2016 року в м.Одеса було проведено щорічну Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Ігри «Соняшник» і «Геліантус» як засіб національно-патріотичного виховання учнів» для методистів гуманітарної та природничої освіти ОІППО.
Виступи організаторів природознавчої гри «Геліантус» були присвячені формуванню у школярів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань із фізики, хімії, біології, географії; активізації позакласної та позашкільної роботи із цих дисциплін з обдарованими учнями.
Інформацію про Всеукраїнський конкурс «Геліантус-учитель» для вчителів природничих предметів представив кандидат біологічних наук Р.В.Шаламов.
Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Геліантус—учитель» у 2017 р.
Сайт «Геліантус»
О.В.Григорович. Розвиток навичок критичного мислення – шлях до підвищення якості освіти
Я.Коваленко. Гра «Геліантус» як засіб національно-патріотичного виховання

Міська практична конференція «Від культури добросусідства – до культури миру»

23 травня 2016 року було проведено міську практичну конференцію «Від культури добросусідства – до культури миру». Організатори заходу – ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка, управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації та спеціалізована школа І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням англійської мови №85 Голосіївського району міста Києва.
Завідувач РНМЦ Голосіївського району міста Києва Н.В.Чайковська розповіла про створення сприятливих умов для впровадження в діяльність ЗНЗ району науково-педагогічних проектів. Керівник Всеукраїнського проекту впровадження інтегрованого курсу виховного спрямування «Культура добросусідства», провідний науковий співробітник Інституту сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України, кандидат історичних наук М.А.Араджионі присвятила свій виступ проблемі формування культури миру у процесі вивчення інтегрованого курсу виховного спрямування «Культура добросусідства». Директор школи №85 Т.М.Федунова ознайомила присутніх із досвідом роботи школи з формування культури миру. Педагоги закладу представили учасникам конференції фрагменти виховних занять.
Н.В.Чайковська. Створення умов для впровадження науково-педагогічних проектів у діяльність загальноосвітніх навчальних закладів Голосіївського району міста Києва: презентація
М.А.Араджионі. Формування культури миру у процесі вивчення інтегрованого курсу «Культура добросусідства»: презентація
Т.М.Федунова. Школа як осередок культури миру. (З досвіду роботи спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови №85 міста Києва): презентація

Семінар «Методика викладання інформатики в 10-11 класах»

28 вересня 2015 року в приміщенні Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (проспект Павла Тичини, 17) було проведено перше заняття семінару «Методика викладання інформатики в 10-11 класах інформаційно-технологічного профілю». Доповідач – Сергій Іщеряков, автор навчальної програми «Інформатика» в 10-11 класах інформаційно-технологічного профілю (лист МОНУ №1/11–7136 від 21.05.2015).