Category Archives: Безпека дітей в мережі Інтернет

Програмні засоби від Google задля безпеки дітей у соціальних мережах: поради для батьків

Сьогодні перед освітянами і батьками залишається багато запитань щодо безпечного поводження дітей в інтернеті, зокрема в соціальних мережах. Соцмережі дозволяють дітям творчо самовиражатися, спілкуватися з друзями та рідними, навчатися, дізнаватися новини тощо. Однак і приховують небезпеки. Ми можемо нескінченно говорити дітям про те, чого не варто робити в інтернеті, але вони робитимуть так, як робимо це ми – дорослі.

Зараз все частіше дорослі люди з радістю діляться в соцмережах своїм особистим життям із рештою світу. Це бачать і діти. Коли ви створюєте профіль у соцмережах, то за замовчуванням ваша інформація може бути загальнодоступною. Людина може контролювати особисту інформацію до того моменту, поки вона не поділиться нею в інтернеті. Що може статися, коли надто багато особистої інформації розміщено у соцмережах? Будь-яка людина може побачити не лише контент, яким ви добровільно ділитеся. Ваші публікації дозволяють отримати доступ до такої інформації, як ваше повне ім’я, адреса електронної пошти, адреса проживання або фізичного перебування.

Чи знаєте ви, що до ваших фотографій можуть додаватися відомості про місце зйомки? А отже, будь-хто може знайти ваше місцезнаходження, скориставшись таким інструментом як Google Фото. Це можливо, якщо:

Постер «Як подбати про безпеку дитини в інтернеті»

Цифрове середовище є важливим джерелом інформації під час здобуття освіти, соціалізації та самореалізації. Водночас воно може містити ризики для здоров’я, розвитку та психічного благополуччя дітей. Нагадаємо, що право дитини на безпеку є базовим і в сучасних умовах передбачає захист життєдіяльності дитини не тільки в реальному світі, а також у віртуальному.

Батьки та опікуни можуть допомогти захистити дітей від небезпек в інтернеті. Радимо вжити застережні заходи. Збережіть цей постер, аби не загубити корисні поради.

Подбаймо про безпеку дітей разом!

Завантажити постер

Безпека дітей в мережі Інтернет

У попередньому інформаційному матеріалі ми закцентували увагу на тому, що право дитини на безпеку є базовим і в сучасних умовах передбачає захист життєдіяльності дитини як офлайн, так і онлайн, а відтак формування навичок безпечної поведінки в мережі Інтернет є вкрай актуальною проблемою. Нагадуємо, що на сайті Міністерства і освіти України у спеціальній вкладці «Безпека дітей в інтернеті» містяться важливі матеріали для батьків і педагогів.

Сучасні цифрові технологій розвиваються надзвичайно інтенсивно. Переважній частині населення планети складно уявити своє життя без безперервного потоку інформації через всесвітню мережу Інтернет. Це твердження підкріплюється Головними висновками звіту Global Digital 2023: «Сьогодні у світі налічується 5,16 мільярдів користувачів інтернету. Це означає, що 64,4% світового населення мають доступ до інтернету. За рік кількість інтернет-користувачів зросла на 1,9%. […] поточні тенденції свідчать про те, що до кінця 2023 року майже 2/3 населення світу буде підключено до Інтернету». За результатами дослідження агенції цифрових рішень newage станом на червень 2023 року кількість користувачів інтернету на підконтрольній Україні території віком від 14 до 70 років становила 18 млн осіб.

Безпека дітей в мережі Інтернет

У сучасному світі всесвітня мережа Інтернет стала невід’ємною складовою життя суспільства. Щороку кількість користувачів глобальною мережею невпинно зростає. Інтернет несе в собі великий інформаційний та освітній потенціал. Діти використовують Інтернет із різною метою – від отримання різноманітної інформації в межах шкільних занять до дозвілля, спілкування з друзями та близькими. Нікого вже не дивує, що малеча з легкістю знаходить улюблений мультфільм на YouTube, а молодший школяр шукає необхідну йому інформацію в Google і може допомогти дорослим встановити різноманітні застосунки на ґаджети. Однак, незважаючи на такі практичні вміння, більшість дітей не володіють інформацією про те, як безпечно користуватись інтернетом і не мають сформованих навичок безпечної поведінки в цифровому просторі.

Право дитини на безпеку є базовим і в сучасних умовах передбачає захист життєдіяльності дитини не тільки в реальному світі, а також у віртуальному. Якщо раніше дорослі говорили з дітьми про їх безпеку поза домом, за межами закладу освіти, то сьогодні необхідно пояснювати ризики під час перебування в інтернеті, а головне – шляхи їх подолання. Кібербезпека, керування особистими даними в інтернеті, оцінка цифрового контенту, правила спілкування в онлайн-мережах мають стати обов’язковими атрибутами щоденного життя дітей. Проблема дитячої онлайн-безпеки є пріоритетною для розвинених країн.