Category Archives: Безпека дітей в мережі Інтернет

Безпека дітей в мережі Інтернет: масові відкриті онлайн-курси із цифрової грамотності

Беззаперечно, що для збереження безпеки в мережі Інтернет діти повинні мати знання, уміння і навички, які дозволять мінімізувати негативні впливи цифрового середовища. В одному з попередніх матеріалів ми ознайомили освітян і батьків з низкою освітніх продуктів з питань безпечної поведінки в мережі Інтернет Національної онлайн-платформи «Дія. Цифрова освіта» .

Сьогодні ми пропонуємо більше дізнатися про онлайн-курси з цифрової грамотності, представлені двома відомими українськими освітніми онлайн-платформами, а саме – Prometheus та EdEra. Зауважимо, що всі курси, про які йтиметься у цьому матеріалі, є безкоштовними.

Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus пропонує кілька курсів з цифрової грамотності. Серед них – «Безпека в інтернеті під час війни: практичний курс». В описі до курсу зазначено, що він допоможе користувачам захищати свою особисту інформацію в мережі Інтернет, уникати онлайн-шахрайств і бути свідомими в цифровому середовищі. Цільова аудиторія – педагогічні та науково-педагогічні працівники, батьки школярів, усі, хто користується цифровими технологіями. Мета курсу – надати освітянам та всім зацікавленим уміння, необхідні для критичного сприйняття інформації в інформаційному просторі, для безпечного використання сучасних технологій та ефективного користування цифровими інструментами, зокрема соцмережами. Зміст курсу розкрито в чотирьох модулях, а саме:

Програмні засоби від Google задля безпеки дітей у соціальних мережах: поради для батьків

Сьогодні перед освітянами і батьками залишається багато запитань щодо безпечного поводження дітей в інтернеті, зокрема в соціальних мережах. Соцмережі дозволяють дітям творчо самовиражатися, спілкуватися з друзями та рідними, навчатися, дізнаватися новини тощо. Однак і приховують небезпеки. Ми можемо нескінченно говорити дітям про те, чого не варто робити в інтернеті, але вони робитимуть так, як робимо це ми – дорослі.

Зараз все частіше дорослі люди з радістю діляться в соцмережах своїм особистим життям із рештою світу. Це бачать і діти. Коли ви створюєте профіль у соцмережах, то за замовчуванням ваша інформація може бути загальнодоступною. Людина може контролювати особисту інформацію до того моменту, поки вона не поділиться нею в інтернеті. Що може статися, коли надто багато особистої інформації розміщено у соцмережах? Будь-яка людина може побачити не лише контент, яким ви добровільно ділитеся. Ваші публікації дозволяють отримати доступ до такої інформації, як ваше повне ім’я, адреса електронної пошти, адреса проживання або фізичного перебування.

Чи знаєте ви, що до ваших фотографій можуть додаватися відомості про місце зйомки? А отже, будь-хто може знайти ваше місцезнаходження, скориставшись таким інструментом як Google Фото. Це можливо, якщо:

Постер «Як подбати про безпеку дитини в інтернеті»

Цифрове середовище є важливим джерелом інформації під час здобуття освіти, соціалізації та самореалізації. Водночас воно може містити ризики для здоров’я, розвитку та психічного благополуччя дітей. Нагадаємо, що право дитини на безпеку є базовим і в сучасних умовах передбачає захист життєдіяльності дитини не тільки в реальному світі, а також у віртуальному.

Батьки та опікуни можуть допомогти захистити дітей від небезпек в інтернеті. Радимо вжити застережні заходи. Збережіть цей постер, аби не загубити корисні поради.

Подбаймо про безпеку дітей разом!

Завантажити постер