Category Archives: Головна

6 грудня – День Збройних Сил України

6 грудня відзначають День Збройних Сил України. За Конституцією, армія відповідає за оборону країни, захист її територіальної цілісності, суверенітету й недоторканності.

В ЗСУ виділяють три основні види: Сухопутні війська, Повітряні сили та Військово-морські сили. Також є окремі роди військ ЗСУ: Десантно-штурмові, Війська зв’язку та кібербезпеки, Сили спецоперацій, Сили територіальної оборони, Медичні сили, Сили підтримки й Сили логістики.

Кожен із видів ЗСУ має свій професійний святковий день, але 6 грудня об’єднує всіх військовослужбовців України. Велич духу, мужність, жертовність, незбагненні сила й воля до перемоги українського війська вражають світ.

Дорогі наші захисники, хлопці й дівчата, прийміть щирі вітання з Днем Збройних Сил України! Потужною стіною стоїте ви на захисті Держави. Нашу безмежну вдячність за вашу мужність, відвагу, героїзм неможливо висловити словами. Вшановуємо всіх, хто причетний до почесного звання військовослужбовця! Нехай Господь береже кожного з вас!

Слава Збройним Силам України! Слава Україні!

Вікіпедія: День Збройних Сил України

Онлайн-семінари, майстер-класи та тренінги у грудні

Інститут післядипломної освіти Університету Грінченка пропонує керівникам та педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти дистанційну онлайн-програму «Безперервна підтримка професійної діяльності педагога». Актуальні щотижневі вебінари на проблеми, які потребують термінового вирішення.

Всі учасники отримають сертифікат на 3 год. (0.1 ECTS).

Сертифікати можна завантажити в розділі «Сертифікати учасників онлайн-заходів Інституту».

Графік заходів та посилання на приєднання у грудні…

Всеукраїнський челендж «Різдво у Школі»

Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка запрошує вчителів долучитися до Всеукраїнського челенджу «Різдво у Школі». Покажіть всім, як готуються до Різдва у вашій школі та отримайте в дарунок свято з улюбленими артистами.

БО БФ КОЛО запускає Всеукраїнський челендж «Різдво у Школі» і пропонує взяти в ньому участь. Для цього потрібно всього лише створити відео, яке надихне інших святкувати по-справжньому українське Різдво!

Завдання челенджу: відтворити елементи традиційного святкування українського Різдва та зняти про це відео для соцмереж — таке відео, яке надихне інших святкувати в українських традиціях.

Прикрашайте школу, готуйте різдвяні страви, виконуйте обряди, співайте колядки — словом, створіть атмосферу справжнього свята! До участі запрошуємо не лише школи, а також бібліотеки та інші заклади позашкільної освіти, де школярі разом з вчителями, вихователями й батьками створюють автентичне українське Різдво.

Приз для переможців.
Учасники, які найкраще відтворять атмосферу Різдва та передадуть її на відео, отримають запрошення на участь у святковому дні з відомими співаками, етногуртами й блогерами!
@onukaofficial
@taraskompanichenko
@oreli.band

Це буде день колядок, музики та української культури. Найкращі моменти з усіх відео потраплять до мініфільму про Різдво.

Як буде обрано переможців?

Найкращі 10 відео, на думку професійного журі та артистів, увійдуть до фінального шорт-листа. Переможців серед них обере вся Україна своїми лайками під відео.

Як взяти участь у челенджі?

  • Зареєструйтеся у формі до 30 листопада включно (до 18:00);
  • Надішліть відео на електронну адресу, яку отримаєте після реєстрації. Дедлайн зйомки та відправки відео — 4 грудня включно (до 18:00). Тривалість відео: до 5 хвилин. Формат: вертикальний як для рілзів в Інстаграмі.
  • Очікуйте на відбір в шорт-лист та запрошуйте друзів голосувати за своє відео. Голосування триватиме в соцмережах @znay_svoyu_ua з 7 грудня, 10:00 до 9 грудня, 22:00.

Проєкт реалізується @kolo_fund у партнерстві з @honchar.museum та @edera_ua. За підтримки @ucf.ua

Стартує ХV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

У 2024/2025 навчальному році традиційно відбудеться XV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Конкурс проводиться з метою вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, виявлення творчо обдарованої учнівської та студентської молоді, виховання в молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбутнє Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Тарас Шевченко.

Урочистості з нагоди початку ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбулися 12 листопада 2024 року в Києві у Національному драматичному театрі ім. І. Франка.

Конкурс проводиться для учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, ліцеїстів військових ліцеїв, учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентів і курсантів закладів вищої освіти усіх форм власності.

Участь у Конкурсі є добровільною.

Лист Міністерства освіти і науки України від 11.11.2024 № 1/20965-24 «Про проведення ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка»

Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Очні фахові курси для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти

Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка запрошує бібліотекарів закладів загальної середньої освіти на очні фахові курси «Створення інформаційно-освітнього простору шкільної бібліотеки».

Учасники отримають сертифікат на 30 годин (1 кред. ЄКТС).

Дати, час та адреси проведення занять зазначено в реєстрації.

Довідки за тел. +38 (097) 294-08-73 – навчальний відділ Інституту.

Реєстрація

ХХV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

10 листопада 2024 року відбувся ІІ етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь: 9026 учнів ЗЗСО 3-4, 5, 8-11 класів.

Відповідно до р.V Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика Переможцями першого – третього етапів Конкурсу та першого етапу Конкурсу серед закордонних здобувачів освіти є учасники, які в кожній категорії посіли перше, друге та третє місця. Кількість призових (перших, других, третіх) місць становить, як правило, не більше 30 відсотків від загальної кількості учасників у кожній категорії з орієнтовним розподілом їх у співвідношенні 1:2:3 в рейтинговому порядку.

Переможцем будь-якого етапу Міжнародного конкурсу не може бути учасник, який набрав менше половини можливої кількості балів.

Завдання ІІ етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Результати ІІ етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Сертифікати за очно-дистанційні тренінги для директорів та заступників директорів ЗЗСО за програмою підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у загальній середній освіті в реаліях сьогодення» у 2024 році

Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка пропонує учасникам очно-дистанційних тренінгів «Діяльнісний підхід у загальній середній освіті в реаліях сьогодення», які відбулися у 2024 році, завантажити індивідуальні сертифікати про підвищення кваліфікації.

Сертифікати учасників (жовтень 2024 р.)
Сертифікати учасників (листопад 2024 р.)

Навчання вчителів фізичної культури під час осінніх канікул

З 29 по 31 жовтня 2024 року на базі ЗЗСО № 266 Дарницького району м. Києва (директор – Кучерява Валентина Валентинівна) проведено очні курси підвищення кваліфікації вчителів фізичної культури, керівників спортивних гуртків (куратор – Юрій Васильович Черпак, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка, кандидат педагогічних наук).

У вітальному слові до слухачів курсів директор Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка – Михайло Федорович Войцехівський зауважив, що на сьогодні існує низка питань, які важливо не лише обговорити, а й сформувати відповіді на них. А поряд із бездоганним знанням теоретичного матеріалу, важливу роль відіграє досконале опанування практичних навичок.

Тему навчального заняття «Відновлення ментального здоров’я: немедикаментозне подолання стресу під час війни» розкрив Бабіченко Микита Анатолійович, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка, кандидат медичних наук.

Програма курсів включала такі теми, як «Навчальна діяльність учнів 5-9 класів освітньої галузі «Фізична культура» в Новій українській школі» та «Використання педагогічних технік на уроках фізичної культури».

Під час навчання обговорювалися такі питання:

Стартує XXV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

«Якщо молоді наші сини подбають про державу сьогодні,
завтра вона подбає про них, а післязавтра — про їхніх дітей»
Петро Яцик

27 жовтня в День української писемності та мови традиційно стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який має на меті піднесення престижу української мови, забезпечення її всебічного розвитку і функціонування в усіх сферах суспільного життя.

Узяти участь у Конкурсі зможуть учні 3–11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої освіти, студенти закладів вищої освіти.

Міністерство освіти і науки України рекомендує розпочати Конкурс 28 жовтня та провести в закладах освіти перший етап цього інтелектуального змагання.

Участь у Конкурсі є добровільною.

Церемонія відкриття ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика транслюватиметься на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки України 28 жовтня 2024 року о 13:00 (https://youtu.be/l3lG2mhHLbE).

ІІ етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика відбудеться 10 листопада 2024 р. у дистанційному форматі.

Початок виконання завдань:

  • 3 клас – 10:00
  • 4 клас – 11:30
  • 5-6 клас – 13:00
  • 7-8 клас – 14:30
  • 9 клас – 16:00
  • 10 клас – 17:30
  • 11 клас – 19:00

Для участі в ІІ етапі змагань потрібно зареєструватися на платформі «ЕDDY» за покликанням: https://ippo.eddy.org.ua. Цьогоріч усі учасники мають обов’язково створити нові облікові записи, оскільки минулорічні акаунти не дійсні.

Лист Міністерства освіти і науки України від 12.09.2024 № 1/16544-24 «Про проведення ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика»

Лист Міністерства освіти і науки України від 17.10.2024 № 1/19313-24 «Про відкриття ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика»

Наказ Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 15.10.2024 № 122 «Про проведення І-ІІІ етапів ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2024/2025 навчальному році»

Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика