Category Archives: Міські заходи

Семінар-практикум на тему «Квести на уроках трудового навчання. Частина І. Проведення квесту: методичні та організаційні аспекти»

30.10.2018 р. відбувся семінар-практикум для керівників РМО та учителів трудового навчання м. Києва на тему «Квести на уроках трудового навчання. Частина І. Проведення квесту: методичні та організаційні аспекти». Під час семінару відбувся майстер-клас по створенню навчальних квестів під гаслом «Граємося! Вчимося! Створюємо!», який провела Світлана Дмитренко, головний редактор видавництва «Шкільний світ», досвідчений квестер, автор розробок великої кількості квестів з різних навчальних предметів і не тільки…
Друга частина семінару-практикуму, яка відбудеться в грудні, передбачає представлення і проведення квестів, які будуть створені учителями.
На семінарі також була присутня Катерина Захленюк, новий редактор газети «Трудове навчання» видавництва «Шкільний світ», яка познайомилася з учителями міста Києва для подальшої співпраці.
Фотозвіт

Конференція з українознавства в Музеї Лесі Українки

27 вересня 2017 року було проведено організовану кафедрою історичної та громадянської освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка науково-практичну конференцію «Використання елементів музейної педагогіки в українознавчому наповненні нової української школи». Захід відбувся у приміщенні Музею Лесі Українки (вул. Саксаганського, 97).
У роботі конференції взяли участь понад 60 освітян – учителі українознавства, керівники шкільних музеїв, лабораторій, кабінетів, гуртків українознавчого спрямування, науково-педагогічні працівники ІППО КУ імені Бориса Грінченка, науковці Музею Лесі Українки, Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».
Програма конференції
Ю.В.Беззуб. Музейна педагогіка як засіб плекання української ідентичності: презентація виступу
О.В.Дудар. Музеї Києва: можливості українознавчої роботи: презентація виступу

Тренінг з питань пілотного впровадження проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти

У 2017-2018 н.р. розпочнеться пілотне впровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти в рамках реформи «Нова українська школа». У Києві в пілотуванні візьмуть участь педагоги чотирьох загальноосвітніх навчальних закладів: середньої загальноосвітньої школи № 309 Дарницького району (директор Тимошенко Ольга Олексіївна); середньої загальноосвітньої школи № 5 Печерського району (директор Олексюк Світлана Валентинівна); середньої загальноосвітньої школи № 35 Святошинського району (директор Зорін Віталій Васильович); спеціалізованої школи № 106 з поглибленим вивченням англійської мови Шевченківського району (директор Лісова Юлія Володимирівна).
Фотозвіт тренігу
Створення плану тематичного дня на прикладі СЗШ №5 м.Києва (частина 1): відео
Створення плану тематичного дня на прикладі СШ №106 м.Києва (частина 2): відео
Створення плану тематичного дня на прикладі СЗШ №309 м.Києва (частина 3): відео
Створення плану тематичного дня на прикладі СЗШ №5 м.Києва (частина 4): відео
Відгуки учасників тренінгу: відео

Київський педагогічний форум «Нова початкова школа – простір освітніх можливостей»

18 січня 2017 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся Київський педагогічний форум «НОВА ПОЧАТКОВА ШКОЛА – ПРОСТІР ОСВІТНІХ МОЖЛИВОСТЕЙ». Учасниками заходу стали близько 800 учителів початкових класів, директорів і заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів, методистів РНМЦ, студентів та представників громадськості не тільки Києва, а й міст Черкаси та Кривий Ріг.
У рамках роботи форуму ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України В.О.Огнев’юк презентував проект «Початкова школа: освіта для життя», який, викликавши потужний емоційний відгук аудиторії, став головною темою дискусій.
Програма засідання дискусійного клубу
О.В.Онопрієнко. НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: коментар до «Основ стандарту»: презентація
Т.О.Сапцова. Нова школа: Перші враження та побажання: презентація
Л.О.Базиль. Учитель нової української школи – який він?: презентація
О.В.Гоголь. Майстер-клас «Виховні проекти в початковій школі»: презентація
Фотогалерея

Науково-практична конференція «Інклюзія в системі освіти міста Києва: кращі практики, перспективи розвитку, історії успіху»

31 жовтня 2016 року було проведено науково-практичну конференцію «Інклюзія в системі освіти міста Києва: кращі практики, перспективи розвитку, історії успіху», участь у якій узяли понад 150 представників освітянської, громадської та батьківської спільноти столиці.
Захід відбувся за підтримки дружини Президента України, Голови Ради Благодійного Фонду Петра Порошенка Марини Порошенко спільно з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту КМДА та Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. Конференцію відкрила заступник голови КМДА Ганна Старостенко, яка наголосила на тому, що інклюзивна освіта є одним із пріоритетів міської комплексної цільової програми «Освіта Києва. 2016- 2018 роки».
Офіційне інтернет-представництво Президента України: науково-практична конференція, присвячена перспективам розвитку інклюзивної освіти в столиці України
Марина Порошенко взяла участь у конференції з питань інклюзії в системі освіти
Інтернет-портал КМДА: Київ – лідер за охопленням дітей із особливими потребами інклюзивним навчанням
Сайт Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА про науково-практичну конференцію «Інклюзія в системі освіти міста Києва: кращі практики, перспективи розвитку, історії успіху»
Програма конференції
Н.З.Софій. Інклюзивний ресурсний центр ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка: презентація
Н.З.Софій. Додаткова підтримка дітей із особливими потребами: сучасні підходи: презентація

Перший міський семінар-нарада «Шахи в школі»

17 вересня 2015 року в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся І (міський) семінар-нарада «Шахи в школі в рамках реалізації проекту «Розвиток шахів у місті Києві».
У роботі семінару-нараді взяли участь керівники гуртків шахів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.
Семінар розпочався з вітального слова головного спеціаліста відділу навчально-спортивної роботи Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Захарчука І.Р., головного спеціаліста відділу позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді і спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської держаної адміністрації) Мельника С.Б., директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Войцехівського М.Ф.
Учасники семінару-наради взяли участь в обговореннях і окреслили шляхи розвитку шахів у м. Києві. Тематика семінару та доповіді викликали у присутніх жвавий інтерес та зацікавленість.
Програма семінару-наради «Шахи в школі»
Фотогалерея
Програма занять з шахів. Шаховий центр “Товариш” (м.Київ)

Онлайн-конференція «Інноваційна діяльність педагога в умовах реформування шкільної освіти»

З 10 по 23 квітня 2015 року Київський університет імені Бориса Грінченка проводив Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію “Інноваційна діяльність педагога в умовах реформування шкільної освіти”. Напрями роботи конференції:
• Проблеми та перспективи інноваційного розвитку сучасної освіти.
• Якість шкільної освіти та інструментарії її оцінювання.
• Психологічні та соціально-педагогічні чинники розвитку інноваційного потенціалу сучасного педагога.
• Наукове та навчально-методичне забезпечення фахової підготовки, перепідготовки педагогів до іншомовної діяльності та дослідно-експериментальної роботи.
Детальну інформацію про конференцію  дивіться на сайті http://conf.kubg.edu.ua