Category Archives: ПОДІЇ

28 червня – День Конституції України

28 червня Україна відзначила 29-ту річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акту держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян. Конституція – не лише ядро національно-правової системи України, а й наш моральний орієнтир.

Сьогодні, в умовах повномасштабної війни росії проти України, ми, як ніколи, усвідомлюємо важливість цінностей, закладених у цьому надзвичайно важливому документі, та бачимо необхідність їх захисту і збереження для майбутніх поколінь.

Вітаємо український народ з Днем Конституції України! Пишаймося своєю країною, захищаймо її від ворогів, пам’ятаймо про свої права, поважаймо закон. Хай полум’я гордості за нашу державу яскраво сяє в серці кожного!

День Конституції України

Навчання вчителів, які працюватимуть у 5-7 та 8-9 класах НУШ

Протягом червня-грудня 2025 року Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка проводить навчання педагогів, які будуть працювати в 5-7-х та 8-9-х класах 2025/2026 н. р. та навчатимуться за новим Державним стандартом базової середньої освіти (НУШ).

Навчання розраховане на 30 годин (1 кред. ЄКТС) та складається з 6 занять у онлайн-форматі (вебінари) або 3 дні очно на базі Інституту.

Додатково проводиться навчання для асистентів вчителів, які працюють в інклюзивних класах (програма розрахована на 30 год., 1 кред. ЄКТС) та для практичних психологів ЗЗСО, які здійснюють психологічний супровід учасників освітнього процесу НУШ (програма розрахована на 10 год., 0.33 кред. ЄКТС).

Довідки за тел.: (044/097) 294-08-73 – Навчальний відділ

Реєстрація слухачів курсів НУШ 2025/2026 н.р.

25 травня – День Києва

Останньої неділі травня столиця України відзначає чергову річницю свого заснування. Цього дня кияни та гості міста згадують його славну історію, поринають у його культурне життя, знову й знову упевнюючись у величності та красі Києва. Це – унікальне місто, гордість України, її серце!

Зберігаючи неповторну атмосферу старовини, Київ водночас є сучасним мегаполісом. Мальовничі береги Дніпра, м’який клімат, буйна зелень парків та скверів роблять наше місто одним із найкрасивіших у світі.

Тож привітаймо українську столицю з її прекрасним святом! Побажаймо нашому чудовому місту ще багато-пребагато славних тисячоліть! Шануймо його силу й незламність! Зробімо святкування яскравим, теплим, сповненим любові до Києва!

Нехай столиця тішить нас красою й затишком! Хай із гідністю відповідає на виклики сучасності, залишаючись гостинною для кожного, хто цінує одвічну українську щедрість і щирість!

Вікіпедія: День Києва
Офіційний портал Києва: дайджест мистецьких подій із 19 до 25 травня
Суспільне: заходи до Дня Києва 2025
День Києва 2025 — Коли день Києва та куди піти на день міста

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня 1944 року сталінський режим розпочав масову депортацію кримських татар з їхньої історичної батьківщини — Криму. Протягом кількох днів примусово вивезли понад 190 тисяч людей. За офіційними даними, від голоду та хвороб майже половина депортованих загинула в дорозі чи в місцях вигнання. Наслідками цього злочину була не тільки масштабна смертність, а й втрата народом етнічної території, знищення пам’яті про його історію і державність.

Трагічна історія депортації кримськотатарського народу замовчувалася протягом десятиріч. У переписах населення СРСР навіть згадки про кримських татар були заборонені. Кримські татари були позбавлені не лише батьківщини, а й власного імені, мови, історії, ідентичності.

Лише після розпаду Радянського Союзу кримські татари почали повертатися додому – до рідного Криму. Нині історія повторюється: кримськотатарський народ знову змушений боротися за свою культуру, за свою землю.

Пам’ятаймо про цю трагедію! Підтримуймо кримськотатарський народ у цей непростий час!

Не забудемо і не пробачимо!

Вікіпедія: Депортація кримських татар
Депортація кримських татар: злочин, що триває
Історія депортації кримських татар 18 травня 1944 року

15 травня – Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки є символом єдності українців, їхньої ідентичності, традицій, гордості за свою культуру. А ще вишита українська сорочка символізує родинну пам’ять, силу та красу.

Всесвітній день вишиванки відзначають не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу – свято єднає як українців, так і іноземців, які нас підтримують. Дата відзначення – щороку в третій четвер травня. Тож не забудьмо 15 травня долучитися до цього яскравого й патріотичного свята! Нехай цей день принесе позитив і впевненість у перемозі. Ніхто й ніколи не подолає вільних людей, оберегом яких є вишиванка!

З днем вишиванки, моя Україно!

Вікіпедія: День вишиванки
Історія виникнення української вишиванки
День вишиванки 2025 в Україні – історія походження