Category Archives: ПОДІЇ
Навчання вчителів фізичної культури під час осінніх канікул
З 29 по 31 жовтня 2024 року на базі ЗЗСО № 266 Дарницького району м. Києва (директор – Кучерява Валентина Валентинівна) проведено очні курси підвищення кваліфікації вчителів фізичної культури, керівників спортивних гуртків (куратор – Юрій Васильович Черпак, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка, кандидат педагогічних наук).
У вітальному слові до слухачів курсів директор Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка – Михайло Федорович Войцехівський зауважив, що на сьогодні існує низка питань, які важливо не лише обговорити, а й сформувати відповіді на них. А поряд із бездоганним знанням теоретичного матеріалу, важливу роль відіграє досконале опанування практичних навичок.
Тему навчального заняття «Відновлення ментального здоров’я: немедикаментозне подолання стресу під час війни» розкрив Бабіченко Микита Анатолійович, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка, кандидат медичних наук.
Програма курсів включала такі теми, як «Навчальна діяльність учнів 5-9 класів освітньої галузі «Фізична культура» в Новій українській школі» та «Використання педагогічних технік на уроках фізичної культури».
Під час навчання обговорювалися такі питання:
Всеукраїнська науково-практична конференція «Дистанційне та змішане навчання: як організувати якісний освітній процес»
26 листопада 2024 року о 15:00 Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з компанією EdPro, Інститутом післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка та ТОВ «Центр освіти «Оптіма» проводить Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Дистанційне та змішане навчання: як організувати якісний освітній процес».
У програмі заходу передбачено висвітлення наступних питань: безпечне середовище для організації освітнього процесу в дистанційному, змішаному та очному форматі, практичні аспекти дистанційного та змішаного навчання тощо.
Підключення учасників заходу до онлайнового перегляду за покликанням:
https://www.youtube.com/live/LtOYCW9–O4?si=7slscZYJzMtzgHSe
Для вчителів у рамках проведення заходу передбачене навчання, підвищення кваліфікації з отриманням електронних сертифікатів на 3 години / 0,1 ЄКТС.
Участь у заході безкоштовна.
Якість дошкільної освіти: педагогічне партнерство та інклюзивне навчання
21-23 жовтня 2024 року в Інституті післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка було проведено очні фахові курси вихователів груп раннього віку закладів дошкільної освіти «Якість дошкільної освіти: педагогічне партнерство та інклюзивне навчання». Куратор групи – Галина Валентинівна Смольникова.
Слухачі курсів (27 осіб) розглянули такі актуальні питання:
- «Монтессорі-клас Тоддлер: створення навчально-ігрового оточення для дітей 1,5-3 років» (лектор Щербина Вікторія Миколаївна, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат політичних наук);
- «Виховання фізично розвинених дітей 2/3-річного віку» (лектор Смольникова Галина Валентинівна, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат психологічних наук, доцент);
- «Формування сенсорно-пізнавальної компетентності дітей раннього віку в конструктивній діяльності» (лектор Волинець Юлія Олександрівна, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук).
Навчання педагогів було скероване на розвиток здатності обирати ефективні методи, форми й засоби організації освітнього процесу відповідно до запитів і потреб здобувачів освіти, а також на спроможність визначати та враховувати індивідуальні особливості дітей. Важливо було удосконалити вміння забезпечувати баланс між ініційованими вихователем та здобувачами освіти активностями, організовувати безпечне освітнє середовище, ефективно співпрацювати та комунікувати з дітьми, використовувати провідні види діяльності малят раннього віку задля забезпечення їх гармонійного розвитку.
Онлайн-семінари, майстер-класи та тренінги у листопаді
Інститут післядипломної освіти Університету Грінченка пропонує керівникам та педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти дистанційну онлайн-програму «Безперервна підтримка професійної діяльності педагога». Актуальні щотижневі вебінари на проблеми, які потребують термінового вирішення.
Всі учасники отримають сертифікат на 3 год. (0.1 ECTS) або 6 год. (0.2 ECTS).
Сертифікати можна завантажити в розділі «Сертифікати учасників онлайн-заходів Інституту».
Графік заходів та посилання на приєднання у листопаді…
Інформація про заходи, проведені Інститутом післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка з нагоди відзначення Дня української писемності та мови
З нагоди відзначення Дня української писемності та мови кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка підготувала, організувала та провела такі заходи:
24-27 жовтня 2024 року відбулися Мовознавчі перегони, до участі в яких було запрошено учнів 9–11 класів закладів загальної середньої освіти.
Свої знання української мови учні мали змогу перевірити й удосконалити – для цього потрібно було виконати 30 поданих у гугл-формі тестових завдань і набрати максимально 42 бали. Перемогу виборювали учні з багатьох регіонів України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Одеської, Сумської, Хмельницької, Харківської, Херсонської, Чернівецької, Черкаської областей.
Навчально-методичний семінар-практикум «Упровадження варіативного модуля «Cool Games» на уроках фізичної культури в ЗЗСО»
16-17 жовтня 2024 року в школі І-ІІІ ступенів № 225 Оболонського району міста Києва відбувся семінар-практикум «Упровадження варіативного модуля «Cool Games» на уроках фізичної культури в закладах загальної середньої освіти».
Захід відбувся завдяки Київському міському відділенню Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та за підтримки Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Учасниками семінару-практикуму були вчителі, які виявили бажання опанувати повний курс навчання та підвищити власний методичний рівень з упровадження варіативного модуля «Cool Games» на уроках фізичної культури, та готові до підготовки збірних команд закладу освіти для участі в багатоступеневому спортивно-масовому змаганні «Cool Games».
Під час навчально-методичного семінару-практикуму в бібліотеці школи І-ІІІ ступенів № 225 було представлено фахову літературу з методики фізичного виховання і спорту, здоров’язбереження та тіловиховання. Учителі протягом двох днів навчання мали нагоду користуватись бібліотечним фондом закладу освіти. Такий досвід є корисним. Він підвищив статус заходу та методичний рівень педагога.
Форум практичних психологів «Ментальна варта: психосоціальна підтримка в системі освіти»
09 жовтня 2024 року в Київському Палаці дітей та юнацтва пройшов Перший форум практичних психологів закладів освіти «Ментальна варта: психосоціальна підтримка в системі освіти», який обʼєднав близько 500 фахівців психологічної служби системи освіти міста Києва.
Під час заходу було обговорено нагальні питання невідкладної психологічної допомоги в закладі освіти, підтримки та супроводу всіх учасників освітнього процесу.
Директор Департаменту освіти і науки м. Києва Олена Фіданян разом із заступником голови КМДА Валентином Мондриївським презентували міську психолого-консультативну групу з кризового реагування, яка є унікальною в Україні й дозволяє максимально швидко розв’язувати проблеми та допомагати дітям у кризових ситуаціях. Учасники Форуму мали змогу відвідати майстер-класи та тренінги, запропоновані психологами-новаторами столичних шкіл та Університету Грінченка, долучитися до обговорення питань збереження ментального здоров’я в умовах війни.
Сертифікати психологів-тренерів програми «Ментальна варта»
Сертифікати учасників програми «Ментальна варта» (квітень-травень 2024 р.)
Сертифікати учасників Форуму
6 жовтня – День працівників освіти в Україні
В Україні День працівників освіти (День учителя) цього року святкують 6 жовтня (у першу неділю жовтня), наступного дня після Всесвітнього дня учителя (World Teachers’ Day), дата відзначення якого чітко фіксована – 5 жовтня.
Шановні освітяни! Ви не лише передаєте знання, ви творите майбутнє нашої Держави, виховуєте патріотів. Прийміть найщиріші вітання з професійним святом! Дякуємо за вірне й високе служіння обраній справі, самовідданість і щедрість душі! Бажаємо перемоги, миру, добра, злагоди, міцного здоров’я, творчого натхнення!
Щастя Вам, благополуччя, творчих успіхів!
Учителем не кожен може бути, не кожен серцем вміє говорить.
Учитель лише той, хто вміє чути, окрилити, навчити і любить,
Тендітну душу ласкою зігріти і добротою ниву засівать,
Безмежно, щиро цілий світ любити і учням усього себе віддать.
Надія Красоткіна
Вікіпедія: День працівників освіти
Вікіпедія: Всесвітній день учителів
1 жовтня – День захисників і захисниць України, День Українського козацтва, День Покрови Пресвятої Богородиці
1 жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, в Україні відзначають День Українського козацтва та День захисника та захисниць України.
Одночасне відзначення трьох таких важливих свят не є збігом чи випадковістю. Їх поєднання увиразнює особливо важливе для нас сьогодні сплетіння української історії та традицій.
Козаки вважали, що покров Богородиці захищає їх від усяких бід та особливо шанували свою заступницю. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.
Гідними нащадками козаків є мужні і звитяжні воїни ЗСУ, незборимі захисники Вітчизни. Велика вдячність тим, хто сьогодні стоїть на варті незалежності нашої держави, хто боронить рідну землю та з гідністю виконує свій військовий і громадянський обов’язок.
Пам’ятаємо всіх, хто загинув за Україну! Дякуємо кожному й кожній, хто захищав і захищає її сьогодні.
Слава Україні! Героям Слава!
Захід до Дня захисників і захисниць України
Лист-подяка / лист-підтримка захиснику і захисниці України
Вікторина для учнів, педагогів, батьків до Дня захисників і захисниць України