Category Archives: ПОДІЇ

22 січня – День Соборності України та 105-та річниця проголошення незалежності Української Народної Республіки

22 січня українці щорічно святкують День Соборності, свято, встановлене на честь проголошення незалежності Української Народної Республіки та Акту злуки УНР і ЗУНР.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.

22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991 року відбулося її відновлення.

Сьогодні ми об’єднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.

Віримо, що територіальна цілісність України навіки лишатиметься непорушною. Зберігаймо цей безцінний скарб! Разом ми – сила!

Вікіпедія: День Соборності України
Вікіпедія: Акт Злуки
Інформаційні матеріали до Дня Соборності України – 2023 та 105-ї річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки
Урок до Дня Соборності України: як цікаво розповісти учням про важливість єдності українців

Вітаємо з Новим 2023 роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги! Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай рік, що минає, забере з собою всі проблеми та печалі, розчарування та втрати, негаразди та невдачі. Нехай 2023 рік принесе Вам і Вашим рідним міцне здоров’я, підтримку рідних і близьких, успіхи в роботі, нові досягнення, радісні події!
Мирного неба усім нам та нашій рідній Україні!
З Новим 2023 роком та Різдвом Христовим!

Зимові свята в Україні
Вікіпедія: Новий рік
Новий рік 2023: тварина-покровитель і головні традиції за східним календарем

Проведено вебінар «Метод проєктів у роботі вчителя музичного мистецтва»

15 грудня 2022 року викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка провели вебінар «Метод проєктів у роботі вчителя музичного мистецтва». Учасниками заходу стали Анастасія Комлікова – представниця нової генерації українських композиторів, Зоя Еманова – учителька музичного мистецтва, керівниця дитячого музичного ансамблю «Суцвіття» Українського колежу імені В.О.Сухомлинського № 272 м. Києва, Світлана Садовенко – керівниця Народного художнього колективу Театр пісні «Ладоньки».

Було обговорено зміст навчання дітей в мистецькій галузі у відповідності до його обов’язкових результатів; особливості організації проєктної діяльності на засадах академічної доброчесності, інтегрування змісту освітніх галузей для організації проєктної діяльності.

Учасники заходу висловили актуальні ідеї щодо реалізації компетентнісного та діяльнісного підходів у навчанні дітей на прикладі проєкту «Музична пошта Святого Миколая».

Вітаємо зі святом! Нехай усім нам воно додасть позитиву! Гарного настрою!

Святий Миколай (муз. Анастасії Комлікової, сл. Лариси Дубас)
Суцвіття ft. Зоя Еманова. Свято Миколая
Святому Миколаю (муз. Олександра Бурміцького, сл. Зої Ружин. Виконують Наталія Шелепницька і театр пісні «Ладоньки»)
Святому Миколаю славеня возносимо: ноти
Зоя Еманова. Миколай! Ла-ла-лай
Зоя Еманова. Ангел
Студія пісні «Суцвіття». Ангел

Круглий стіл «Громадянська освіта та патріотичне виховання школярів в умовах російської агресії»

1 грудня 2022 року в online-форматі відбувся Круглий стіл «Громадянська освіта та патріотичне виховання школярів в умовах російської агресії», організований колективом кафедри історичної та громадянської освіти для педагогів міста Києва.

Мета заходу – активізація діяльності педагогів у викладанні інтегрованого навчального предмета «Громадянська освіта» в закладах середньої освіти. Йшлося про формування в учнів національної самосвідомості, громадянської позиції, поваги до прав людини, плюралізму та демократії, а також про розвиток критичного мислення.

Своє бачення проблеми представили Тетяна Ремех, завідувачка відділу, кандидатка педагогічних наук, провідний фахівець у галузі методики навчання громадянської освіти, історії, правознавства, інноваційних технологій навчання, теорії та практики підручникотворення, професійної підготовки вчителів; Василь Дяків, український педагог, учитель вищої категорії, вчитель-методист, переможець національної премії Global Teacher Prize Ukraine (2020); Фелікс Левітас, професор кафедри історичної та громадянської освіти ІПО Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор історичних наук, професор; Нінель Клименко, викладачка кафедри історичної та громадянської освіти ІПО Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидатка історичних наук, та Володимир Жемчугов, Герой України, учасник російсько-української війни, фахівець підрозділу Міністерства культури та інформаційної політики з питань національно-патріотичного виховання молоді.

Було запропоновано ефективні форми моніторингу з визначення рівня громадянської свідомості як учнів, так і вчителів.

Дякуємо всім, хто долучився до дискусії.

26 листопада – День пам’яті жертв голодоморів

Четвертої суботи листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів – злочинів, здійснюваних з метою знищення українців як нації.

Нині Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору-геноциду. Цю скорботну дату ми згадуємо в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після вчинення Голодомору-геноциду на теренах України росія вчиняє новий геноцид – війною.

Нашим спільним обов’язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.

26 листопада о 16 год. запали свічку, приєднавшись до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо.

Вікіпедія: Голодомори в Україні
Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до 88-х роковин Голодомору 1932–1933 років

21 листопада – День Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Свято об’єднало дві знакові події в новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. Мета запровадження пам’ятної дати – донесення до сучасного й майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Вітаємо український народ із Днем Гідності та Свободи! Продовжуємо боротьбу за свободу і цілісність нашої території. Хай не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави, хай буде мирне небо над українською землею, добробут і родинна злагода в кожній домівці!

Вікіпедія: День Гідності та Свободи
Інформаційно-методичні матеріали «День Гідності та Свободи»
Матеріали до Дня Гідності та Свободи

9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови

День української писемності та мови Україна відзначає щороку. Цього дня проводиться Радіодиктант національної єдності.

Мета Радіодиктанту національної єдності-2022 – об’єднати людей навколо України в усьому світі.

Авторка цьогорічного тексту — українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик, читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Розпочинається Радіодиктант національної єдності-2022 об 11:00 за київським часом. Текст диктанту буде оприлюднено 10 листопада. Для перевірки написаного вами диктанту слід надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Мова − найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни.

Пишімо разом Радіодиктант національної єдності!

28 жовтня – 78-ма річниця вигнання нацистських окупантів з України

28 жовтня 1944 року територію України було остаточно визволено від нацистських загарбників. Пам’ятаємо всіх героїв, чия боротьба сприяла звільненню України від нацистів. Жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в тій жахливій війні.
Доземний уклін Вам, ветерани Другої світової війни! Ви є прикладом для тих, хто захищає рідну землю сьогодні! Здоров’я Вам і благополуччя! Мирного та світлого неба нашій рідній Україні!
День визволення України від фашистських загарбників

Підвищення кваліфікації вчителів «на запит закладу освіти»

Попри війну, надзвичайно складні умови праці й шалене навантаження, вчителі Києва не лише віддано працюють на освітньому фронті, а й продовжують підвищувати свою кваліфікацію.

Упродовж двох тижнів жовтня кафедра історичної та громадянської освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка провела у школах столиці низку заходів. Педагоги ЗДО № 792 і ЗЗСО № 316 Дарницького району, СШ № 125, СШ № 148, НВК № 167 Дніпровського району, НВК № 157 Оболонського району охоче відгукнулись на пропозицію зустрітися з викладачами Інституту в стінах свого закладу.

Для вчителя відновлення навчання в очному форматі «на запит закладу освіти» – не лише підтверджене сертифікатом отримання актуальної інформації. Це і корисне спілкування в колі однодумців, і активний обмін досвідом з колегами. Для керівників навчальних закладів і викладачів Інституту післядипломної освіти – це створення мотиваційного осередку для невпинного професійного зростання педагогів.

Разом із педагогами активну участь у тренінгах «Безпечне освітнє середовище – різноманітність і комфорт», «Професійний стандарт і безперервна освіта педагога» узяв директор спеціалізованої школи № 148 Дніпровського району Іван Анатолійович Пікуль. Схвально оцінивши ініціативу Інституту післядипломної освіти та роботу викладачів кафедри, він наголосив на потребі й актуальності надання такої освітньої послуги в очному форматі.

14 жовтня – День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисників і захисниць України

Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці збігається відзначення Дня українського козацтва. Запорозькі козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога. Головна церква українських козаків завжди зводилася на честь Покрови. Її ікона була в кожному курені, а зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступали в походи.

Цього ж дня відзначаємо 80-річчя створення Української повстанської армії. Святкуємо День захисників та захисниць України, які самовіддано й звитяжно боронять свободу, незалежність, гідність нашого народу. Це наймолодше із тих свят, які українці відзначають 14 жовтня, свято слави українських воїнів усіх часів!

Пам’ятаймо всіх, хто загинув за Україну! Дякуймо кожному й кожній, хто захищав і захищає її сьогодні! Нехай із нами буде правда й перемога задля щасливого майбутнього наших нащадків, задля процвітання нашої великої держави! Боролись! Боремось! Поборемо! Слава Україні! Героям слава!

14 жовтня – День захисників та захисниць України