Category Archives: ПОДІЇ
8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цей день встановлено Законом України у 2023 році на знак солідарності з Європою в збереженні пам’яті про Другу світову війну 1939-1945 років, яка була страшною трагедією в історії людства. Спільним також є символ пам’яті про Другу світову війну – мак пам’яті. Цього дня разом із європейською спільнотою ми вшановуємо перемогу над нацизмом, пам’ять про загиблих, і всіх жертв Другої світової.
Щиро вшановуємо визволителів, які героїчно відстояли і відстоюють наше невід’ємне право жити вільно на рідній землі. Хай мир і злагода панують у нашій Україні! Пам’ятаймо — лише єдність, повага до минулого та відповідальність за майбутнє допомагають нам захищати рідну землю сьогодні.
Вічна пам’ять загиблим, низький уклін живим!
Перемогли нацизм – переможемо і рашизм!
Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років
День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років
Інформаційні матеріали до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни (8 травня) – 2025
Онлайн-семінари, майстер-класи та тренінги у травні

Інститут післядипломної освіти Університету Грінченка пропонує керівникам та педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти дистанційну онлайн-програму «Безперервна підтримка професійної діяльності педагога». Актуальні щотижневі вебінари на проблеми, які потребують термінового вирішення.
Всі учасники отримають сертифікат на 3 год. (0.1 ECTS).
Сертифікати можна завантажити в розділі «Сертифікати учасників онлайн-заходів Інституту».
Графік заходів та посилання на приєднання у травні…
20 квітня 2025 року православні християни і католики святкують Великдень

Великдень — одне з найважливіших християнських свят, яке символізує воскресіння Ісуса Христа та перемогу життя над смертю. У 2025 році за обома календарями (юліанським та григоріанським) дати Великодня збіглися, що дало змогу всім християнам об’єднатись у святкуванні Воскресіння Христового в один день – 20 квітня.
Нехай Благодатний вогонь, який символізує перемогу добра над злом і світло Христової благодаті, принесе мир і радість Україні та в наші домівки. Миру Вашим оселям, здоров’я Вашим рідним, а дітям – великої світлої долі! Нехай Господь завжди буде з Вами!
Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!
Вікіпедія: Великдень
Вікіпедія: Благодатний вогонь
Великдень у 2025 році. Чому «Паска» в один день у православних і католиків
Що повинно бути у Великодневому кошику
Великдень, Пасха, паска: як правильно називати свято і випічку
Підвищення кваліфікації вчителів фізичної культури та керівників спортивного профілю ЗЗСО під час весняних канікул «Діяльнісний підхід у фізкультурній освітній галузі»

З 25 по 27 березня 2025 року Інститутом післядипломної освіти Університету Грінченка на базі Українського колежу ім. В. О. Сухомлинського (директор – Євген КУШНІР) було організовано очні курси за програмою «Професійний розвиток учителів фізичної культури, керівників спортивного профілю закладів загальної середньої освіти».
На лекційних заняттях особлива увага приділялась упровадженню сучасних методик психологічної підтримки педагогів і дітей, подоланню тривожності в умовах воєнного часу, розвитку професійної компетентності, дотриманню принципів академічної доброчесності, педагогічної свободи та ін. Учителі поглибили знання з інклюзивного навчання щодо створення безпечного освітнього середовища на уроках фізичної культури, спортивних секціях.
Лекційні заняття провели:
Програма психоемоційного відновлення «Будьмо здорові!»

Протягом весняних канікул освітяни столиці мали змогу відвідати тренінги та майстер-класи, спрямовані на відновлення та підтримку психологічних ресурсів людини, яка живе в умовах війни та взаємодіє в системі «людина-людина». Особливість таких заходів – не лише участь у творчо-оздоровчих практиках, таких як «Магія іпотерапії», «Абетка здорового харчування», «Трипільська магія своїми руками», «Магія українського гончарства» тощо, а й взаємодія з колегами-однодумцями, обмін досвідом, позитивний емоційний заряд.
Програму психоемоційного відновлення розроблено Інститутом післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка спільно з партнерами: музей-майстерня Зноби-Голембієвських, Центр здорового харчування Наталії Калиновської, Український центр реабілітації гончарством, Реабілітаційний центр «SPIRIT».
Усі учасники заходів отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.
Навчання вчителів предмета «Захист України» за темою «Військові технології БпЛА, їх розвиток та застосування»

Канікули для вчителів – це час і простір для особистісного зростання! Учителі предмета «Захист України» під час весняних канікул пройшли триденний курс навчань за темою «Військові технології БпЛА, їх розвиток та застосування». Програма навчань включала теоретичний блок, вправи на симуляторах і безпосередньо керування БпЛА.
Педагоги відзначили актуальність теми БпЛА для вчителів, які викладають предмет «Захист України» особливо в осередках, високий рівень майстерності інструкторів, долучених до навчань та важливість відпрацювання практичних навичок. Усі здобуті знання і вміння допоможуть учителям детальніше і доступніше для учнів розкрити один із модулів Модельної навчальної програми «Захист України. Інтегрований курс».
Навчання проведено за сприяння ТОВ «СКАЙФОЛЛ ІНДАСТРІС»
Підсумки ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з мови іврит та єврейської літератури

Після того, як команди учасників олімпіади завершили виконання завдань, до справи взялася сумлінна команда журі. Остаточні результати IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з мови іврит та єврейської літератури затверджені на спільному засіданні журі й оргкомітету. Підсумки підбиті. Настав час їх оприлюднювати.
3 квітня 2025 року відбулося урочисте закриття олімпіади та оголошення переможців. З теплими словами подяки за злагоджену, наполегливу і сумлінну працю журі й оргкомітету ІV етапу, методистів обласних інститутів післядипломної освіти, голів регіональних координаційних центрів, учителів-наставників до присутніх звернулися Ольга Горбунова, методист відділу організаційно-методичного супроводу олімпіадного руху Національного центру «Мала академія наук України»; Олександра Дідур, заступник директора з навчально-методичної роботи Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Вони подякували учасникам олімпіади за наполегливість і цілеспрямованість, зацікавленість у пізнанні івриту.
Переможців оголосила голова журі Ольга Яковлева, старший викладач кафедри східної філології Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Вона закликала учасників олімпіади продовжувати вивчати і досліджувати іврит – мову із прадавнім корінням – не лише за шкільними партами, а й у подальшому житті. І висловила надію, що серед учасників ІV етапу знаходяться майбутні дослідники, які зроблять свій внесок у розвиток івритології в Україні.
Згідно з рішенням журі й оргкомітету три дипломи першого ступеня отримала команда Дніпропетровської області, по одному диплому третього ступеня здобули команди м. Києва і Чернівецької області (9 кл), Київської області (10 кл).
Цьогоріч Національним центром «Мала академія наук України» було оголошено про присудження спеціальних дипломів учасникам IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з мови іврит та єврейської літератури.
Спеціальними дипломами відзначено учасницю 9 класу команди Чернівецької області, учасниць 9 класу команди Одеської області, учасницю 10 класу команди м. Києва.
Дипломи і відзнаки отримали не лише учасники, а й члени журі – подяки за плідну співпрацю з Інститутом післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, за професіоналізм і відданість благородній справі, вагомий внесок у розвиток методики навчання івриту в Україні та плекання творчої молоді.
STEM-фестиваль «Енергія життя»

26 березня 2025 року в Ліцеї № 309 за підтримки Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка відбувся ІІІ традиційний STEM-фестиваль для освітян Дарницького району м. Києва. Тема цьогорічного фестивалю – «Енергія життя».
Вчителі разом з учнями плідно працювали над проблемами енергоефективності та енергозбереження, вивчали шляхи економії коштів завдяки удосконаленню системи шкільного освітлення, створювали гейміфіковане програмне забезпечення для дослідження впливу енергоефективних приладів на вартість комунальних послуг, перевіряли знання законодавства з питань енергозбереження, розраховували майбутні покупки електричного та бензинового авто, проєктували систему «розумний дім», «теплі двері».
Стартував ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з мови іврит та єврейської літератури

31 березня 2025 року з урочистого відкриття розпочався ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з мови іврит та єврейської літератури, який відбуватиметься у дистанційному форматі. Учасниками олімпіади стали 15 учнів 9-11 класів із Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Одеської, Чернівецької областей та міста Києва.
З вітаннями і найкращими побажаннями до присутніх звернулися Ольга Горбунова, методист відділу організаційно-методичного супроводу олімпіадного руху Національного центру «Мала академія наук України»; Олександра Дідур, заступник директора з навчально-методичної роботи Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Щирі побажання та корисні настанови почули учасники від голови журі – Ольги Яковлевої, старшого викладача кафедри східної філології Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, авторки підручників з івриту для учнів.
У перший день олімпіади на учасників чекають два тури олімпіадних випробувань. У першому турі – аудіювання і читання, у другому турі – творча письмова робота.
Бажаємо усім успіхів!
Завершився освітній онлайн-марафон «Зарубіжна література в Новій українській школі: від мотивації до результату (реалізація сучасних підходів до навчання зарубіжної літератури у підручниках)»

25 березня 2025 року завершився освітній онлайн-марафон «Зарубіжна література в Новій українській школі: від мотивації до результату (реалізація сучасних підходів до навчання зарубіжної літератури у підручниках)», який був ініційований центром професійного розвитку педагогічних працівників Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка.
Столичні вчителі мали нагоду зустрітися і поспілкуватися із 5-ма творчими авторськими колективами підручників із зарубіжної літератури та інтегрованого курсу «Література» для 8 класу НУШ.
Під час марафону обговорювалися проблеми інтеграції традицій та інноватики у навчанні зарубіжної літератури і інтегрованого курсу літератури, основні аспекти гуманістичного та компетентнісного потенціалу нових НМК для 8 класу, їх структура та зміст, спрямовані на ефективне навчання художніх творів.
Сертифікати учасників (12.03.2025 р.)
Сертифікати учасників (13.03.2025 р.)
Сертифікати учасників (19.03.2025 р.)
Сертифікати учасників (20.03.2025 р.)
Сертифікати учасників (25.03.2025 р.)
14 березня – День українського добровольця

Щороку 14 березня Україна відзначає День українського добровольця. Саме цього весняного дня в 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях вирушили 500 бійців Самооборони Майдану. Вони сформували перший добровольчий батальйон для захисту України від російської гібридної агресії на Сході.
Наступний сплеск масового добровольчого руху відбувся наприкінці 2021 – на початку 2022 років: на тлі загрози повномасштабної війни в країні формувалися підрозділи територіальної оборони. Після широкомасштабного вторгнення добровольці заполонили військкомати. Готовність українців добровільно стати на захист Батьківщини є вирішальною запорукою нашої перемоги.
Українські добровольці – звитяжні та героїчні люди. Ми пишаємося вами! Нехай кожен ваш крок буде сповнений сили, кожен день – надії, а кожен вчинок – мудрості й перемоги!
Слава Україні! З Днем українського добровольця!
Вікіпедія: День українського добровольця
День українського добровольця
Інформаційні матеріали до Дня українського добровольця
День українського добровольця. Історія свята
До дня народження Кобзаря

З нагоди відзначення 211-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка кафедра мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка запрошує учнів 9-11 класів з 9 по 14 березня 2025 року взяти участь у таких заходах:
Літературна вікторина «Шляхами Кобзаря» (9-11 березня 2025 року)
Поетичний онлайн-марафон «Голос Шевченка» (9-14 березня 2025 року)
Конкурс ілюстрацій «Малюнки до поезії» (9-14 березня 2025 року)
Конкурс відеороликів «Шевченко і я» (9-14 березня 2025 року)
9 березня – 211 років від дня народження Тараса Шевченка

9 березня минає 211 років від дня народження великого Кобзаря, який був, є і навіки залишиться народним пророком, титаном духу. Усвідомивши, що Шевченко існує поза часом, розуміємо, що вся його творчість торкається царини моралі й етики, боротьби зі злом і неправдою. Кожен його твір є палким закликом любити свій народ і край, пророчим та рішучим осудом усякої неправди й неволі, насильства, лицемірства і соціальної несправедливості.
У нинішній надскладний для всього українського народу час кожне слово Кобзаря набуває нового, сучасного забарвлення, зміцнюючи нашу гідність і честь, додаючи нам мужності, духу свободи, якої так прагнув поет.
Вікіпедія: Тарас Григорович Шевченко
Національний музей Тараса Шевченка: віртуальна екскурсія
Видавництво «Каменяр». Тарас Шевченко: маловідомі факти
Геній, Батько, Пророк і Совість нації. 9-10 березня – Шевченківські дні
Цікаві факти про Тараса Шевченка. Відеопрезентація для уроку
Як Тарас Шевченко став зіркою. 3 серія «Книга-мандрівка. Україна». Мультфільм
Молитва – Тарас Шевченко (читає: Богдан Ступка)