Category Archives: ЗНО

Вступні випробування – 2024

У 2024 році вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп’ютерній основі. Кожен учасник виконає завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір. Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

На вибір можна буде обрати:

• українську літературу;
• англійську мову;
• іспанську мову;
• німецьку мову;
• французьку мову;
• біологію;
• географію;
• фізику;
• хімію.

Вибір обовʼязкових предметів не випадковий. Українська мова є необхідним іспитом для вступу на будь-яку спеціальність в Україні. Математика демонструє аналітичне й логічне мислення вступників. Знання з історії України формують уміння критично мислити, будувати й оцінювати причинно-наслідкові зв’язки, а також не піддаватися маніпуляціям та фейкам. Щодо предмета на вибір, то він показує індивідуальну освітню траєкторію вступників.

На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними.

У 2024 році ДПА для учнів й учениць 4-х, 9-х і 11-х класів не проводитимуть. Тобто НМТ складатимуть тільки абітурієнти.

За матеріалами КРЦОЯО

Календарний план НМТ-2023

Міністерством освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування проходитиме у дві сесії:
• основна: 5 червня – 23 червня;
• додаткова: 11 липня – 24 липня.

Реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ тривала з 3 квітня до 3 травня 2023 року. Повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат НМТ отримали 284 729 осіб. Для участі в основній сесії НМТ зареєструвалося 281 198 осіб, з них 257 948 осіб виявили бажання проходити тестування в Україні, а 23 250 ー за кордоном. Для участі в додатковій сесії уже зареєструвався 3 531 учасник.

Додатково (5–12 червня) зможуть зареєструватися особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основної реєстрації.

Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.

Учасники додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.

За матеріалами УЦОЯО

Вступні випробування у 2023 році

Міністерством освіти і науки разом з Українським центром оцінювання якості освіти презентована модель проведення національного мультипредметного тесту, за результатами якого відбуватиметься конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти у 2023 році.

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, на кожний блок відведено по 60 хвилин, учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможуть довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.

Деякі результати основної сесії НМТ-2022

У межах вступної кампанії 2022 року для вступу на бакалаврат було проведено національне мультипредметне тестування (НМТ). Випробування містило три блоки завдань: з української мови, математики, історії України.

Вперше в історії України масове тестування проводилося онлайново. Для проведення основної сесії, яка тривала з 22 липня до 04 серпня, було створено тимчасові екзаменаційні центри – 566 (1886 аудиторій) в Україні та 64 (177 аудиторій) за кордоном (наразі тестування відбувалися у 23 країнах Європи).

Попри труднощі воєнного часу 187 345 вступників отримали свої результати.

Явка в тимчасових екзаменаційних центрах щодня становила понад 90% учасників (усього 187 836 осіб із 206 433 вступників прийшли до екзаменаційних центрів).

За результатами основної сесії НМТ значна кількість учасників отримала щонайменше по одному 200-бальному результату.

Кількість найвищих результатів за підсумками тестувань у різні дні виявилася доволі високою: по-перше, тому що для цілей НМТ було створено доволі короткі тестові форми (для порівняння тест ЗНО з української мови минулого року містив 40 завдань, а блок НМТ з української мови – усього 20); по-друге, тестові форми не містили складних завдань, що передбачають, наприклад, надання розгорнутої відповіді; по-третє, завдання, включені до тестових форм, стосувалися обмеженого кола тем. Звичайно при цьому, розробники запропонували тільки такі завдання, які перевіряють базові компетентності, що свідчать про опанування шкільної програми на рівні, достатньому для продовження навчання.

Попри орієнтацію тестових форм на оцінювання базових компетентностей, учасникам із найвищими результатами є чим пишатися: окрім навчальних досягнень, вони продемонстрували освітню стійкість, здатність досягати результатів.

Варто також звернути увагу на частку вступників, які отримали менше 161 бала з різних блоків:

  • з української мови таких 64,76%,
  • з математики – 76,87%,
  • з історії України – 77,01%,

тобто з кожного навчального предмета таких осіб є значно більше ніж половина.

Загалом розподіли результатів основної сесії НМТ свідчать про те, що випробування у 2022 році повною мірою уможливили реалізацію вступної кампанії, адже тестові форми достатньою мірою розподілили учасників за рівнями навчальних досягнень, завдяки чому вступники отримали заслужені результати для вступу до закладів вищої освіти.

За матеріалами УЦОЯО

ЗНО-2022 розпочнеться 18 липня

Основна сесія проведення ЗНО, яке у 2022 році пройде у форматі мультипредметного тесту (НМТ), розпочнеться 18 липня та триватиме до 10 серпня.

З 12 по 19 травня в Україні працює спеціальна гаряча лінія з питань мультипредметного тесту, який зможуть пройти і абітурієнти з окупованих територій.

Телефони для консультацій:
• +38 (095) 523-46-47
• +38 (066) 680-55-28
• +38 (068) 146-02-21
• +38 (068) 142-05-95

оператори “гарячої лінії” матимуть доступ тільки до інформації про логіни та паролі для входу на Інформаційну сторінку. Якщо ж у абітурієнта є інші питання, наприклад, щодо реєстрації на НМТ, особливостей його проходження тощо, можна зателефонувати в УЦОЯО (+38 (095) 903-95-10) або до регіональних центрів оцінки якості освіти.

Тестування проходитиме в рамках трьох сесій: основної, додаткової та спеціальної. Очікується, що більшість випускників пройдуть тестування під час основної сесії. Додаткова та спеціальна сесії будуть доступні тим, хто не зможе взяти участь в основній.

Кожен учасник зможе пройти тестування лише один раз. Можливість перездати тест під час додаткової чи спеціальної сесії не передбачена.

Графік сесій

• основна: 18 липня – 10 серпня;

• додаткова: 16–20 серпня;

• спеціальна: 12–16 вересня.

Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії НМТ, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної.

Для цього потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії. Це можна буде зробити 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії.

До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

За матеріалами КРЦОЯО

Графік проведення ЗНО-2021

Реєстрація на основну сесію ЗНО–2021 завершилася, до 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де будуть зазначені час і місце тестування.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться за графіком:
• 21 травня – хімія;
• 24 травня – іспанська, німецька, французька мови;
• 25 травня – англійська мова;
• 28 травня – математика;
• 1 червня – українська мова, українська мова і література;
• 4 червня – історія України;
• 7 червня – фізика;
• 10 червня – біологія;
• 15 червня – географія.
Результати будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5-ти навчальних предметів.

Пробне ЗНО-2021

Реєстрація для участі в пробному ЗНО-2021 розпочнеться 5 січня і триватиме до 19 січня включно. Залежно від регіону вартість пробного ЗНО коливатиметься в межах від 195 грн до 255 грн.
Кожен охочий зможе зареєструватися для участі в пробному ЗНО на сайті відповідного регіонального (Київського) центру оцінювання якості освіти.
«Через складну ситуацію з поширенням Сovid-19 у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, а отже, кількість тестувань значно зменшиться», — зазначили в Українському центрі оцінювання якості освіти. Тож уже ухвалено рішення про те, що кожний учасник / кожна учасниця пробного ЗНО зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021 і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів.
Крім того, Український центр оцінювання якості освіти та ГС «Освіторія» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021: експерти Українського центру докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал на ЗНО.

Пробне ЗНО-2020

Особи, які зареєструються для участі у пробному тестуванні, матимуть можливість:
• ознайомитися зі стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року;
• пройти пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
• дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;
• отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);
• психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
• навчитися ефективно розподіляти час;
• оцінити свій рівень навчальних досягнень (http://test.kievtest.org.ua/).

Перелік предметів і дати проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання:

21 березня 2020 року – українська мова і література;
28 березня 2020 року – біологія, географія, історія України, математика, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мови.

Процедуру визначення результатів пробного ЗНО описано в інформаційному бюлетені «Як визначити результати пробного ЗНО», який учасники отримають після проходження тестування з конкретного предмета.

Графік проведення зовнішнього оцінювання 2020 року

У 2020 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 21 травня (математика), також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови й літератури та фізики. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 червня по 15 червня 2020 року.

Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року

Предмет Дата проведення
Математика 21 травня (четвер)
Українська мова та література 26 травня (вівторок)
Фізика 28 травня (четвер)
Іспанська мова 01 червня (понеділок)
Німецька мова 01 червня (понеділок)
Французька мова 01 червня (понеділок)
Англійська мова 02 червня (вівторок)
Історія України 04 червня (четвер)
Біологія 09 червня (вівторок)
Географія 11 червня (четвер)
Хімія 15 червня (понеділок)

Оголошення результатів ЗНО

Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з математики та фізики відбудеться не пізніше 12 червня 2020 року; результатів з української мови та літератури, іноземних мов та історії України – не пізніше 20 червня 2020 року; результатів з біології, географії та хімії – не пізніше 24 червня 2020 року.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання

Українським центром оцінювання якості освіти затверджений план підготовки і проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році, реєстрація для участі у пробному ЗНО в 2020 році триватиме з 3 до 24 січня.

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 28 березня.

У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.

Участь у пробному тестуванні є платною і надає можливість майбутньому учаснику ЗНО ознайомитись з процедурою проведення зовнішнього оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

За матеріалами УЦОЯО (http://testportal.gov.ua)

Пробне ЗНО – 2019

За даними Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, 22 971 особа виявила бажання взяти участь у пробному тестуванні (http://kievtest.org.ua).
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться:

– 16 березня 2019 року – українська мова і література;

– 23 березня 2019 року – біологія, географія, історія України, математика, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мови.

Визначити результати пробного ЗНО можна за допомогою онлайн-сервісу, який буде відкрито з 24 березня 2019 року. Вичерпну інформацію щодо самостійного оцінювання тестів пробного ЗНО буде розміщено в бюлетені «Як визначити результати пробного ЗНО», який учасники отримають після проходження тестування з конкретного предмета.

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2019

Міністерство освіти і науки України затвердило календарний план проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року, яким визначені дати проведення основної сесії ЗНО.
У 2019 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 21 травня тестуванням з математики, також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови та літератури, іспанської, німецької, французької, англійської мов та фізики. ЗНО з інших предметів відбудеться з 4 червня по 13 червня 2019 року.

Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року

Предмет Дата проведення
Математика 21 травня (вівторок)
Українська мова та література 23 травня (четвер)
Іспанська мова 27 травня (понеділок)
Німецька мова 27 травня (понеділок)
Французька мова 27 травня (понеділок)
Англійська мова 28 травня (вівторок)
Фізика 30 травня (четвер)
Історія України 04 червня (вівторок)
Біологія 06 червня (четвер)
Географія 11 червня (вівторок)
Хімія 13 червня (четвер)

Оголошення результатів ЗНО

Результати учасників тестування основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів будуть опубліковані не пізніше 25 червня. Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які проходитимуть тестування в 2019 році, розпочнеться 5 лютого.
Кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання отримає право скласти тести не більш як із чотирьох зазначених навчальних предметів.

Результати ЗНО-2018

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив результати зовнішнього оцінювання з усіх навчальних предметів, які були включені до програми тестування в 2018 році.

Максимальний результат – 200 балів – отримали 222 учасники тестування. З них 12 вступників отримали по 200 б. з двох предметів: у Києві – 4 вступники, Харківській області – 4, Львівській області – 2, Полтавській області – 1, Волинській області – 1.

Від загальної кількості осіб, які складали ЗНО, пороговий бал подолали з:

• історії України – 89,51 % учасників;
• географії – 87,67 % учасників;
• фізики – 83,18 % учасників;
• хімії – 89,51 % учасників;
• української мови і літератури – 86 % учасників;
• математики – 81 % учасників;
• біології – 92 % учасників;
• англійської мови – 87 % учасників.

Закінчена реєстрація на ЗНО-2018

Станом на 19 березня – останній день відправлення реєстраційних документів, для участі в ЗНО зареєстровано 276 694 особи.
Майбутні учасники ЗНО, які подали документи для участі у тестуванні, мають можливість перевірити стан їх опрацювання на онлайн-сервісі, що функціонує на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Графік проведення основної сесії ЗНО-2018:

22 травня – математика
24 травня – українська мова і література
29 травня – іспанська мова
29 травня – німецька мова
29 травня – французька мова
01 червня – англійська мова
04 червня – біологія
06 червня – історія України
08 червня – географія
11 червня – фізика
13 червня – хімія

Київський регіональний центр оцінювання якості освіти