Семінар ІППО для музичних керівників ДНЗ

23 квітня 2014 року в ДНЗ №677 відбувся міський семінар «Особливості розвитку музично-ритмічних рухів у вихованців ДНЗ» для музичних керівників ДНЗ столиці. Музичні керівники дошкільних закладів охоче ділилися досвідом роботи щодо організації та проведення в дитячому садку святкових ранків. Учасники семінару ознайомились із виставкою дитячих костюмів, обладнанням, наочним матеріалом, музичними інструментами, які використовують у виховному процесі.
Л.Є.Пєчка. Формування музично-ритмічних здібностей у дітей дошкільного віку: текст виступу
М.В.Сапун. Мистецтво танцю як засіб виховання та розвитку дошкільників: текст виступу
Н.М.Бабенко. Роль, місце і значення занять із хореографії в естетичному розвитку дітей дошкільного віку: тези виступу
І.Л.Гордієнко. Музичні рухи і театралізована діяльність дощкільників: презентація виступу
З теплими словами привітання звернулася до учасників семінару директор дошкільного навчального закладу №677 Світлана Симонівна Стріюк.
Лариса Євгенівна Пєчка, методист НМЦ здоров’я, фізичної та естетичної культури ІППО КУ імені Бориса Грінченка, зазначила, 2916що тема семінару найбільш запитана серед музичних керівників і є дуже актуальною. Методист наголосила, що відповідно до сучасних вимог необхідним є врахування спадщини педагогічної практики, узагальнення провідних наукових підходів до музично-естетичного виховання дошкільників. Педагоги активно застосовують інноваційні технології, форми та методи роботи організації музично-рухової активності дітей. У дошкільних навчальних закладах заняття ритмікою сприяють поглибленню в дітей музичних знань, розширенню їхнього світогляду, розвитку музичних здібностей, творчої уяви та мислення.
Мирослава Василівна Сапун, музичний керівник НВК «Сонечко» Голосіївського району, звернула увагу на те, що азбука танцю, його виразні засоби вимагають певного рівня фізичної підготовки дітей: у роботі з дошкільнятами необхідно використовувати лише ті рухи і образи, які здатні закласти основи краси, здоров’я, доброти і не зашкодять природному розвитку зростаючого організму. Педагог підготувала різноманітний практичний матеріал, яким люб’язно поділилася з колегами.
Наталія Миколаївна Бабенко, керівник гуртка хореографії СШ №320, свій виступ присвятила питанню позитивного впливу мистецтва хореографії на виховання особистості дитини дошкільного віку. Хореограф провела майстер-клас із використання елементів хореографічних рухів у роботі з дошкільниками.
Олена Василівна Кононенко, музичний керівник ДНЗ №500, познайомила присутніх із сучасними методами і прийомами організації танцювальної діяльності дітей.
2921Ірина Леонідівна Гордієнко, музичний керівник ДНЗ №704, відзначила, що саме на навчання дитини передавати характер музичного твору через його образний зміст, через пластику рухів під музику спрямована робота над танцем. Театралізована діяльність є специфічним видом дитячої музично-рухової активності, одним із найулюбленіших видів творчості. Виконуючи завдання із хореографії, дошкільники задовольняють свою природну потребу в русі: у виразних, ритмічних рухах танцю розкриваються їхні почуття, думки, настрої, виявляється характер.
Наталія Федорівна Рубальська, музичний керівник ДНЗ №677, розповіла про використання музично-ритмічних рухів на музичних заняттях, розвагах та святах. Наталія Федорівна продемонструвала танцювальний матеріал з досвіду роботи.
На завершення семінару музичні керівники виконували й коментували власні постановки дитячих таночків.
Семінар не залишив байдужим жодного із присутніх: ще довго музичні керівники обговорювали проведений захід та ділилися враженнями.

One Response to Семінар ІППО для музичних керівників ДНЗ

  1. Avatar мира сказав:

    Щиро вдячна Ларисі Євгенівні Пєчці за професійну майстерність у підготовці семінару-практикуму. Творчих успіхів та звершень!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*