Всеукраїнська акція «Рушник Великому Тарасу»

8 жовтня 2015 року учні, батьки та вчителі спеціалізованої школи №43 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу «Грааль» Солом’янського району стали учасниками культурно-мистецької акції «Обніміться ж, брати мої!» з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Вони долучилися до вишивання однієї з копій «Рушника Великому Тарасу».
В акції взяли участь працівники Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка: завідувач НМЦ координації методичної роботи та освітніх вимірювань Барбазюк О.А., методист НМЦ дошкільної та початкової освіти Паскал Н.В., а також провідний науковий співробітник лабораторії морального та етичного виховання Інституту проблем виховання НАПН України, кандидат педагогічних наук Киричок В.А.
Фотогалерея
Микола Степаненко, керівник Благодійного фонду «Український рушник», привіз унікальні рушники: «Рушник національної Єдності», що впродовж 2006–2009 років вишивали кращі майстрині з усіх регіонів України та Рушник Великому Тарасу «Обніміться ж, брати мої!», вишивання якого започаткували в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької Акції «Шевченко єднає Україну». Кожен із присутніх мав можливість вигаптувати на рушнику свою квіточку, листочок чи галузочку, засвідчивши свою любов до України. Тамара Степаненко, керівник авторського колективу візерунка рушника, розповіла, що мотиви орнаменту походять з тих часів і тих країв, де бував Шевченко. Це Чигирин, Моринці, Кирилівка. Основою візерунку стало «дерево життя», виконане в різних відтінках червоного кольору. Зараз у створенні рушника взяли участь понад півтори тисячі 1633українців. Усі, хто долучився до вишивання, будуть записані в паспорт мистецького виробу.
На святі звучали вірші Тараса Шевченка та улюблені народні пісні у виконанні учнів, батьків та вчителів спеціалізованої школи №43.
Твір народного мистецтва стане величним національним символом, атрибутом урочистих заходів з нагоди святкування річниць від дня народження Тараса Шевченка, а також пам’яткою для нащадків.
Оригінал рушника урочисто передадуть одному з музеїв Тараса Шевченка, копії поповнять фонди найбільших музейних закладів України та зарубіжжя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*