До уваги вчителів інформатики!
16 серпня 2015 року на сайті “Київські учнівські олімпіади з інформаційних технологій і вивчення інформатики” завершено публікацію випускних робіт слухачів курсів підвищення кваліфікації (категорія: вчителі інформатики). Роботи створено у 2013-2015 роках. Перелік гіперпосилань на роботи подано за адресою: http://www.kievoit.ippo.kubg.edu.ua/kievoit/2013.html.
Кожна така робота є розробкою уроку згідно з чинною Державною навчальною програмою “Інформатика” для 5–9 класів (загальноосвітній рівень) і містить повний (!) виклад змісту відповідної частини навчальної програми. Опанування матеріалу кожного уроку не вимагає присутності на попередньому уроці. Його можна здійснити навіть самостійно без присутності вчителя. Весь зміст програми здійснено на основі використання лише вільно поширюваного програмного забезпечення. Є також розробки за вибраними темами (HTML + програмування в середовищі Free Pascal) програми для класів з поглибленим вивченням природничо-математичних дисциплін.
У розробках не подано розподілу навчального часу. Причина очевидна: в різних класах матеріал потрібно вивчати в різному темпі, щоб врахувати значну різницю в рівні компетентності учнів щодо мовлення й унаочнення. А вона в українських школах існує. Інакше кажучи, в одному класі тієї само школи той самий матеріал потрібно вивчати протягом 45 хвилин, в іншому той самий матеріал вивчатимуть протягом 90 хвилин, а в окремих класах – 135 хвилин. І справа не у кваліфікації та досвідченості вчителя інформатики, а в спроможності учнів сприймати інформацію. Але вчитель має якісно й детально проілюстрований матеріал, який зможе використати в потрібному темпі.
У пропонованих методичних розробках немає неозначених чи неописаних понять, що стало вже традиційним недоліком шкільних підручників. Матеріал зацікавить не лише вчителів інформатики й учнів, але й тих дорослих, хто самостійно надолужує прогалини в освіті з інформаційних технологій, наприклад, учителі інших предметів.
Публікацію робіт доцент ІППО КУ імені Бориса Грінченка Олександр Рудик анонсував у доповіді на Всеукраїнській науково-практичній конференції “Перспективи платформно незалежної та Linux-орієнтованої інформатики в Україні” (30 жовтня 2014 року, місто Київ). Програму конференції з посиланнями на виступи опубліковано за адресою: http://conf.kubg.edu.ua/img/program.html.
Залишити відповідь