Серпнева конференція учителів історії

20 серпня 2015 року було проведено конференцію «Науково-методичне забезпечення викладання історії і правознавства у 2015-2016 навчальному році». У заході, організованому кафедрою методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка, взяли участь понад 200 вчителів історії та правознавства ЗНЗ Києва.
О.В.Гелегова. Структура 2015-2016 навчального року: презентація
Т.О.Ремех. Компетентнісний підхід у загальній середній освіті: проблеми і перспективи: презентація
О.І.Пометун. Реалізація компетентнісного підходу в навчанні історії: презентація
Т.О.Ремех. Реалізація компетентнісного підходу до навчання школярів правознавства: текст
Ф.Л.Левітас. Мистецтво проведення сучасного уроку: презентація
О.В.Дудар. Організація на уроках історії інтерактивного навчання: презентація
О.Ф.Трухан. Використання ІКТ на уроках історії: презентація
Н.П.Клименко. Сучасний урок права: презентація
В.В.Даниленко. Впровадження мультимедійних програмних засобів на уроках історії: презентація
О.І.Гук. Агресія Росії проти України: презентація
Підручники з історії України: оновлення навчальних видань (2015 рік)
4116На конференції було розглянуто питання науково-методичного забезпечення викладання суспільно-гуманітарних дисциплін у навчальних закладах освіти України у 2015-2016 н.р.; патріотичного та національного виховання на уроках історії; компетентнісно орієнтованого навчання історії; комплексного використання елементів інформаційних та інноваційних технологій у формуванні предметних компетенцій учнів; організації системи правової освіти та виховання учнів у ЗНЗ; науково-методичного супроводу навчання предметів суспільно-гуманітарного циклу в ЗНЗ; методичного та дидактичного забезпечення організації та проведення практичних занять на уроках історії у 5-7 класах.
Співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України О.В.Галегова ознайомила вчителів із переліком затверджених МОН України навчальних програм і посібників. Методист УЦОЯО, кандидат історичних наук О.В.Гісем проаналізував результати зовнішнього незалежного оцінювання з історії України та всесвітньої історії – 2015. Теоретичні та методичні аспекти компетентнісно орієнтованого навчання історії розглянула у своєму виступі О.І.Пометун, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України. Ф.Л.Левітас, завідувач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання ІППО Київського Університету імені Бориса Грінченка, 4114доктор історичних наук, професор запропонував нові підходи до підготовки та проведення сучасного уроку та організації патріотичного виховання в школі.
Упродовж роботи секцій старший науковий співробітник НАПН України Т.О.Ремех та співробітники ІППО О.В.Дудар, Н.П.Клименко, О.Ф.Трухан, а також учителі В.В.Даниленко і О.І.Гук презентували інтерактивні методики та технології навчання, електронні сервіси, власні методичні та дидактичні розробки з удосконалення організації навчально-виховного процесу в школі.
Працівники видавництв «Генеза», «ІПТ», «Картографія», «Мапа» організували огляд нових методичних видань для вчителів історії.
З програмою заходів з патріотичного та національного виховання вчителів ознайомили представники Національного музею історії України та Національний музей історії України у Другій світовій війні.
Презентація заходів Національного музею історії України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*