Відбудеться конференція, присвячена 200-річчю з дня народження М.Ю.Лермонтова

105429 жовтня 2014 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка відбудеться науково-практична конференція «Творча спадщина М.Ю.Лермонтова: проблеми вивчення та викладання». Захід присвячено 200-річчю від дня народження видатного поета.
Початок конференції об 11 годині.
Буде розглянуто такі питання:
Творчість М.Ю.Лермонтова як явище світової культури і літератури.
Вивчення творчості М.Ю.Лермонтова крізь призму української культури.
Нові методичні шляхи вивчення життя і творчості М.Ю.Лермонтова.
Поетика прози і лірики М.Ю.Лермонтова.
Вікіпедія: М.Ю.Лермонтов
Твори класика російської літератури перекладали І.Франко, М.Старицький, М.Зеров, М.Рильський, Л.Первомайський, В.Сосюра та ін.
Мемуаристи писали, що в день смерті Тараса Шевченка у нього на столі лежав томик творів М.Лермонтова. 1850 р. під час обшуку в Шевченка було відібрано дві книжки російського поета. Шевченко кілька разів згадував ім’я митця і цитував його твори в «Щоденнику», називаючи його «наш великий Лермонтов».
Своє ставлення до поезії М.Лермонтова Кобзар висловив у створеному в засланні вірші «Мені здається, я не знаю», у sribna_monetaякому йдеться і про безсмертя поета, і про силу його мистецтва: «Де ж ти? Великомучениче святий? Пророче божий? Ти меж нами, Ти, присносущий, всюди з нами Витаєш ангелом святим. Ти, любий друже, заговориш Тихенько-тихо… про любов Про безталанную, про горе; Або про бога та про море, Або про марне литу кров З людей великими катами. Заплачеш тяжко перед нами, І ми заплачемо… Жива Душа поетова святая, Жива в святих своїх речах, І ми, читая, оживаєм і чуєм Бога в небесах».
Вплив поезії М.Лермонтова позначився на творах Т.Шевченка «Слепая», «Тризна», «Чого мені тяжко, чого мені нудно», «Пророк» та ін. М.Рильський, відзначаючи в творах обох поетів спільність викривального пафосу, писав: «Можливо, в усіх слов’янських літературах не було більших співців гніву, обурення, співців зневаги, як Лермонтов і Шевченко».
На фото. Сепія Т.Шевченка «Умираючий гладіатор» (1856), виконана на тему однойменного вірша М.Лермонтова.
Випущена в Новій Зеландії (2012 р.) срібна монета «Михайло Лермонтов» (номінал 2 долари).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*