Семінар для вчителів-дефектологів

25 лютого 2014 року в приміщенні Спілки матерів дітей-інвалідів «Сонячний промінь» Оболонського району столиці (керівник – Євгенія Олександрівна Стешенко) відбувся семінар-практикум «Інновації в роботі з дітьми із синдромом Дауна» для вчителів-дефектологів навчальних закладів столиці.
Програма семінару-практикуму
Українська правда: паростки Люботи
Віталій Любота. Театральна гра як засіб набуття дітьми, що мають особливі освітні потреби, соціокультурної компетенції (коментар)
Віталій Любота. Інтегрований театр як інноваційна форма соціокультурної реабілітації: досвід і перспективи
Всеукраїнська благодійна організація «Даун-синдром»
Про Спілку матерів дітей-інвалідів «Сонячний промінь»
В.Шорохова. Психолого-педагогічні аспекти роботи педагогів із батьками дітей із синдромом Дауна: презентація
В.Волкова. Корекційно-розвивальна робота з дітьми із синдромом Дауна 5-8 років в умовах групи: презентація<
Про 6-й Міжнародний інтеграційний фестиваль «Сонячна хвиля»: відео (7 хв.)
Було представлено систему роботи гуртків для дітей із різними комплексними порушеннями (керівник – Ірина Костянтинівна Руденко). Це гурток моделювання сувенірів та іграшок, а також гурток соціальної адаптації вихованців до навколишнього середовища.
Психолог ВБО «Даун Синдром» Вікторія Волкова розповіла про особливості корекційно-розвиткової роботи з дітьми із синдромом Дауна, використання набору НУМІКОН, надала рекомендації щодо організації роботи психолога з батьками дітей, що мають особливі потреби.
Художній керівник, режисер народного інтегрованого театру «Паростки» Віталій Любота провів майстер-клас «Набуття соціокультурної компетенції через театральну та рольову гру». Основну увагу учасників семінару було звернуто на шляхи розкриття потенційних можливостей юних акторів, використання ігрових засобів театрального мистецтва для формування соціокультурної компетенції дітей і підлітків із особливими потребами. Вчителі-дефектологи здобули навички використання в навчально-виховному процесі ігрових вправ, рольових та театральних ігор.
Підсумки семінару-практикуму підбила методист НМЦ інклюзивної освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка Валентина Шорохова.
Педагог Спілки матерів дітей-інвалідів «Сонячний промінь» Ольга Миколаївна Мелещенко ознайомила учасників заходу з методичною та технічною базою організації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*