Всеукраїнський вебінар з питань розвитку шкільних бібліотек

Шкільний бібліотекар виконує нині функції педагога і працівника  культури, транслятора медіа-інформації та експерта в світі інформації. Його завдання – допомогти кожному школяреві відкрити для себе цінності бібліотеки, опанувавши які, той отримає ключ до мудрості багатьох поколінь.
О.Є.Матвійчук. Сучасний погляд на шкільну бібліотеку: текст виступу
О.Л.Гончаренко. Аналіз результатів вдосконалення діяльності шкільних бібліотек України (за підсумками виконання наказу МОН України від 06.02.2012 № 111 «Про вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів»): презентація
І.І.Хемчян. Стратегія розвитку шкільних бібліотек: презентація
Ж.Вернидуб. Актуальні питання організації та проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» в 2013/2014 н.р.: презентація
23 січня 2014 року відбувся Всеукраїнський вебінар «Тенденції розвитку шкільних бібліотек у контексті інноваційного розвитку національної системи освіти». Участь у якому взяло понад 230 фахівців: методистів бібліотечних фондів обласних управлінь (департаментів) освіти і науки, фахівців інститутів післядипломної педагогічної освіти, методистів науково-методичних центрів, шкільних бібліотекарів.
На вебінарі було обговорено широке коло проблем, пов’язаних із нормативно-правовим забезпеченням, сучасним станом та модернізацією діяльності шкільних бібліотек, які в сучасних умовах інноваційного розвитку національної освіти мають працювати, як сучасні ресурсні бібліотечно-інформаційні центри загальноосвітніх навчальних закладів.
Учасників вебінару було ознайомлено із новою Інструкцією про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.
1390485680_img_4566Перед учасниками заходу виступили: начальник відділення організації видання навчальної літератури Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України О.В.Николюк та науковці відділення – О.Л.Гончаренко та К.П.Михайленко; завідувач відділу наукового і прикладного бібліотекознавства Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського НАПН України І.І.Хемчян; доцент ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, головний редактор журналу «Шкільна бібліотека» О.Є.Матвійчук; методист Центру координації роботи з методичними кабінетами Київського ОІПОПК (м. Біла Церква) Л.В.Зініченко; науковий співробітник відділу зв’язків із громадськістю Інституту інноваційних технологій і змісту освіти  МОН  України  Ж.Г.Вернидуб.
Захід було організовано Відділенням організації видання навчальної літератури ДНУ, Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти, МОН України та Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О.Сухомлинського НАПН України за підтримки  «Майкрософт Україна» відповідно до плану спільних заходів на 2014 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*