Дивись українське, читай українське, люби українське

У той час коли українські діти захоплюються Гаррі Поттером, Людиною-Павуком і тому подібними «суперменами», наші кінематографісти відтворили образ свого, вітчизняного героя. Не нафталіново-шароварного, не запозиченого в сусідів, а реального, яким можна пишатися, на якого треба рівнятися, і про якого досі ми, будемо чесні, геть нічого не знали. А між іншим, за його підручником учився Арнольд Шварценеггер…
Український богатир, борець вільного стилю, чемпіон з важкої атлетики та боротьби, чемпіон Європи з культуризму, артист цирку Іван Федорович Фірцак (1899-1970) свого часу був визнаний найсильнішою людиною планети.
Український силач Іван Фірцак
Про фільм «Іван Сила» (режисери – Віктор Андрієнко та Ігор Письменний)
Про книжку Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили»
Учителю-словеснику: У чому сила Івана Сили: робота над відгуком про книжку та кінофільм
Блог «Читай українське, слухай українське, люби українське»
 На піку світової слави прозваний Іваном Силою спортсмен повернувся до рідного села Білки на Закарпатті.
Офіційна радянська влада до офіційного визнання спортивних досягнень І.Фірцака не зробила жодного кроку. Коли в Європі було відкрито два його музеї, в Україні про нього ніхто не чув… Однією з причин замовчування імені українського богатиря за радянських часів став суд над його найстаршим сином, теж Іваном, чемпіоном України з боксу в середній вазі, якого 1948 року засудили за “український буржуазний націоналізм” і не реабілітували досі…
Кінофільм «Іван Сила» (режисери – Віктор Андрієнко та Ігор Письменний) презентується як дитячий. Слоган і лейтмотив фільму – «Правда завжди переможе». І хай буде так. Хай повертаються герої, хай діти аплодують справедливим перемогам. І хай буде українське кіно! Маємо надію, що дякуючи таким фільмам, в Україні з’явиться нове, свідоме покоління.
У титрах серед багатьох славетних імен на першому місці значиться ім’я виконавця головної ролі – українського атлета Дмитра Халаджи. Автор понад двох десятків рекордів, занесених до Книги рекордів України, Росії та Гіннеса, Дмитро якнайкраще виконав роль близької йому за духом людини. Усі трюки у фільмі Халаджи виконує власноруч. Скручує цвяхи в сердечка, кулаками забиває цвяхи в дошки,  розгинає підкови, лягає під колеса автомобіля, піднімає штанги і залізничні рейки.
Задля зйомок у фільмі про українського силача Дмитро відмовився від запропонованої роботи у США, американського громадянства і від зйомок у Росії біографічного фільму про ще одного українського атлета Івана Піддубного.
З огляду на виняткову актуальність корисність фільму для дітей будь-якого віку переглянути його варто і педагогам, і батькам школярів. А хіба є дієвіший спосіб обміну враженнями, ніж робота над відгуком, аналізуючи який, аж ніяк не обійтися без обговорення?
Книжка Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» призначена для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Проте попрацювати над відгуком про неї цікаво не лише п’яти-шестикласникам, а й школярам більш солідного віку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*