Навчальні ігри «Життя і творчість Тараса Шевченка»

Хто сказав, що сучасні діти полюбляють лише комп’ютерні ігри? Із великим задоволенням вони розв’язують кросворди, чайнворди, криптограми! Такі ігрові вправи розвивають кмітливість, стимулюють самостійну діяльність, тренують пам’ять. А головне – дають можливість відчути радість успіху, солодкий смак перемоги, а для дітей і підлітків це так важливо!
Пропонуємо вашій увазі навчальні ігри, застосовуючи які, можна організувати повторення та закріплення вивченого про життя і творчість Тараса Шевченка.
Складання кросворда – одне з найцікавіших шкільних завдань. Під час його створення учень не тільки показує свої знання, а й виявляє аналітичні здібності. Адже запитання важливо сформулювати так, щоб для однокласників вони були нелегкі і в той же час доступні, корисні й захопливі.
Пропонуємо пам’ятку для учня, який хоче скласти кросворд.
1. Окресли коло художніх творів, знання яких хочеш перевірити. До кожного з них добери по 2-3 питання, відповідь на кожне з яких складається з одного слова, яке пишеться без апострофа і без дефіса. Це має бути іменник у формі називного відмінка.
2. Слова-відповіді розділи на дві рівні групи. Якщо серед відповідей є багатоскладові («довгі») слова, у кожній групі їх має бути 4_tsain2порівну.
3. Першу групу слів запиши на аркуші горизонтально. Слова другої групи подописуй вертикально так, щоб на перетині слів обох груп збігалися літери.
4. Накресли сітку з клітинок, кожній з яких відповідає одна літера. Відстань між сусідніми словами в одному ряду має бути не менше однієї порожньої клітинки. Відповіді, розташовані поруч по горизонталі і по вертикалі, можуть стикатися кутами клітин.
5. У лівому верхньому куті кожної клітинки простав номер. Це номер завдання для обох слів, що починаються з цієї клітинки – розташованих і вертикально, і горизонтально.
6. Відповідно до нумерації чітко сформулюй значення всіх слів кросворда. Видали всі літери з клітинок.
Тепер відповіді є тільки у тебе, тож можна запропонувати кросворд своїм однокласникам!
На фото. Чайнворд, знайшовши ключ до прочитання якого, ви «розшифруєте» заклик Тараса Шевченка до нащадків.
Світлана Адаменко. Тарас Шевченко: біографія та творчість. Літературні ігри
Відповіді до літературних ігор
Вікіпедія: кросворд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*