Category Archives: МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Зустріч із Д.Хендріксом, фахівцем із давньогрецької історії та філософії (Нідерланди)

У рамках проведення Фестивалю науки – 2019 кафедра історичної та громадянської освіти ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка організувала зустріч із Джоном Хендріксом, фахівцем із давньогрецької історії та філософії (Нідерланди). Доктор Хендрікс – знаний автор підручників і посібників для учнів навчальних закладів, укладач цифрових вправ для електронного навчання.
Гість із Амстердама ознайомив київських колег з особливостями системи загальної середньої та вищої освіти в Нідерландах, висловив власне бачення сучасних методів навчання дітей історії.
Відбувся жвавий обмін думками з приводу загальних тенденцій розвитку середньої і вищої освіти, використання сучасних технологій у навчанні гуманітарних предметів.
Працівники кафедри ознайомили доктора Хендрікса зі своїми науковими доробками та напрацюваннями.

Освітня програма «Міст до вищої освіти в Німеччині»

«Міст до вищої освіти в Німеччині» – стипендійна програма, яка готує до вступу в вищі навчальні заклади Німеччини після закінчення школи без навчання на додаткових підготовчих курсах та без складання іспитів.
До участі в програмі запрошуються учні 9-тих класів спеціалізованих шкіл, ліцеїв та загальноосвітніх закладів міста Києва, які мають високий середній бал та володіють німецькою мовою на рівні А2.
Передбачається мовна й фахова підготовка (з математики, інформатики, природничих та технічних дисциплін (MINT), ознайомлення з особливостями викладання, навчання у вищому навчальному закладі та перебування в університетському містечку.
Повну інформацію про проект «Міст до вищої освіти у Німеччині» можна знайти на сайті Ґете-Інституту
Презентація в місті Києві відбудеться 28.10.2017 в Goethe-Institut в Україні. Початок о 17:00.

Презентація Індексу інклюзії

25 листопада 2015 року в Київському міському будинку вчителя відбулася презентація Індексу інклюзії – пакета методичних матеріалів для самооцінки всіх аспектів життєдіяльності навчального закладу (в тому числі різних форм роботи, які організуються на ігрових майданчиках, в учительських, класних кімнатах, а також у громадах і в середовищі навколо школи). Автор презентованих матеріалів – Тоні Бут, професор Християнської церкви Кентебері.
Захід був організований науково-методичним центром інклюзивної освіти Інституту післядипломної освіти КУ імені Бориса Грінченка спільно з Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації. Участь у заході взяло понад 300 педагогів столиці.
Про Індекс інклюзії
Тоні Бут. Індекс інклюзії: розвиток навчання та участі в життєдіяльності шкіл: посібник
Навчально-методичний посібник «Індекс інклюзії: загальноосвітній заклад»
Стаття «Індекс інклюзії або наскільки ми розуміємо інклюзивну освіту»
Н.М.Дятленко. Індекс інклюзії як інноваційна управлінська технологія

Обговорено шляхи підтримки українських педагогів з питань інклюзивної освіти

5 грудня 2014 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка відбулася зустріч працівників створеного на базі Інституту Інклюзивного ресурсного центру з представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Учасниками зустрічі стали й працівники Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради, управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, інклюзивних навчальних закладів столиці, а також громадських організацій – Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» і Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром».
Мета зустрічі – обговорення шляхів підтримки українських педагогів з питань інклюзивної освіти.
Програма заходу

Участь ІППО в реалізації міжнародного проекту з розвитку інклюзивної освіти

Науково-методичний центр інклюзивної освіти, кафедра методики та психології дошкільної і початкової освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка спільно із Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та за підтримки Програми «Раннє дитинство» Інституту Відкритого суспільства розпочали реалізацію проекту «Розвиток інклюзивної освіти шляхом використання Індексу інклюзії в Україні, Азербайджані, Таджикистані та Монголії». У проекті передбачається участь шести навчальних закладів України (ЗНЗ та ДНЗ) міст Києва, Львова, Полтави.
Індекс інклюзії: загальноосвітній навчальний заклад: методичний посібник
Про Індекс інклюзії
Н.Софій. Індекс інклюзії, або наскільки ми розуміємо інклюзивну освіту
Н.Дятленко. Індекс інклюзії в дошкільному навчальному закладі: нові вектори, нові можливості
У рамках реалізації проекту з 3 по 9 квітня 2014 року в м. Стамбул (Туреччина) відбувся Міжнародний установчий семінар для представників міністерств освіти названих країн, викладачів вищих навчальних закладів, керівників шкіл та дошкільних закладів, вчителів та вихователів.