2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму
Особи з аутизмом інакше сприймають світло, зображення та звуки, інакше відчувають дотик, запах, смак чи біль. Часто в них виникають проблеми з чітким розумінням адресованого їм мовлення. Звідси – труднощі в побудові міжлюдських стосунків та вираженні емоцій. Світ осіб з аутизмом значно відрізняється від «нашого» світу, а проблеми з комунікацією можуть спричинити їхню психічну ізоляцію.
Вікіпедія: Аутизм
Аутизм в Україні
Концепція розвитку, навчання та соціалізації дітей з аутизмом
Громадська асоціація підтримки осіб із аутизмом «Сонячне коло»
Ранній дитячий аутизм: презентація
Соціальна та медична допомога хворим на аутизм у дорослому віці
Аутизм: відео
За результатами міжнародних наукових досліджень розлади спектру аутизму найчастіше трапляються в дітей. На кожних 10000 дітей віком до 8 років розлади спектру аутизму діагностують у 60-ти (National Autistic Association, London, 2003). У дитини з аутизмом уже до 3 років спостерігаються порушення розвитку в сферах комунікації, суспільних взаємин, уяви, функціональної та символічної гри. Загалом особи з аутизмом становлять близько 1% населення, незалежно від раси, соціального статусу хворого чи рівня розвитку країни.
До розладів спектру аутизму (ASD) входить ціла група розладів. Глибина аутизму може бути від найбільшої до найменшої, але наслідки проблеми завжди дуже складні. Розлади сприйняття призводять до того, що особи з аутизмом створюють свій внутрішній світ, часто відмінний від звичайного. Деякі особи з аутизмом розмовляють, але не розуміють повного і глибокого значення слів, тож мають труднощі у спілкуванні. Частина з них взагалі не вдається до усного мовлення, спілкуючись із зовнішнім світом засобами письма.
Оскільки особи з аутизмом не можуть самостійно пристосуватися до життя в суспільстві, маємо забезпечити їм відповідні умови та надати необхідну допомогу.
Залишити відповідь