Чи залежатиме зарплатня вчителя від результатів ЗНО?
Найбільше зацікавлення вчителів викликають перспективи зміни оплати їхньої праці. Чи вплине на вчительську зарплатню анонсована реформа середньої освіти, а якщо вплине, то в який спосіб?
Питання справді болюче, особливо сьогодні. Пропонуємо ознайомитись із висновками та прогнозами аналітика CEDOS (укр. ЦДС – Центр дослідження суспільства) Ірини Когут, видрукованими на веб-сайті Освіта.ua
Ірина Когут. Чи платитимуть учителям за результати ЗНО?
Довідково.
Центр дослідження суспільства заснований 2009 року молодими аналітиками та дослідниками, вихідцями з Києво-Могилянської академії та інших провідних університетів України і світу. Місія Центру — створення методологічно обґрунтованого, критичного, рефлексивного знання для активістів суспільних рухів, журналістів, експертів, політиків, дослідників та широкої громадськості.
До 2014 року його очолювала Інна Совсун; після її призначення першим заступником Міністра освіти і науки України директором став Тарас Доронюк.
CEDOS: аналітичний центр
Ірина Когут. Навчальне навантаження вчителів в Україні та країнах Європи
Як можна порівняти результати “роботи вчителя за результатами ЗНО” в школах з 8-10 годинами викладання певної навчальної дисципліни на тиждень (профільний рівень) і з 1-3 годинами (рівень стандарту). Особливо це стосується української мови та літератури, бо цей тест є обов’язковим для всіх випускників. Таким чином, учитель, який викладає предмет поглиблено, перебуває в значно кращих умовах і, відповідно, отримає більшу зарплату.