Конференція з питань застосування в ДНЗ музейної педагогіки
24 квітня 2015 року в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбулася науково-практична конференція «Перспективи застосування музейної педагогіки в ДНЗ м.Києва».
Теоретичну частину конференції представили викладачі кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти і виховання ІППО КУ імені Бориса Грінченка Ю.В.Беззуб та О.В.Дудар.
Програма конференції
О.В.Дудар. Виховний потенціал музейної педагогіки: презентація
Ю.В.Беззуб. Пропедевтика українознавства: презентація
Т.С.Пипченко. Особливості роботи музеїв в НВК «Кияночка»: презентація
О.М.Стукал. Створення тематичного міні-музею в дошкільному навчальному закладі: презентація
Заступник генерального директора Національного музею українського народного декоративного мистецтва, куратор багатьох освітньо-мистецьких програм Г.І.Безкоровайна запропонувала учасникам заходу різноманітні варіанти співпраці у форматі «музей-ДНЗ-батьки».
Працівники ДНЗ, що проводять експериментально-дослідницьку роботу з музейної педагогіки, поділилися досвідом роботи. Т.С.Пипченко представила досягнення НВК «Кияночка», де діють відомі далеко за межами столиці музеї різного профілю.
Л.П.Матвєєва, завідувач ДНЗ №444, проаналізувала досвід проведення занять – екскурсій в музеях Києва з дітьми дошкільного віку. Вивчаючи можливості музеїв столиці, педагогічний колектив організовує розвивальні ігри, спостереження, міні-екскурсії, майстер-класи для дітей та їхніх батьків.
О.М.Стукал, методист ДНЗ №560, представила концепцію створення і розвитку в ДНЗ тематичного міні-музею. Вічно актуальна тема хліба дозволяє використовувати різні форми й методи роботи з дітьми та активізує співпрацю з родинами.
Педагоги домовилися про створення бази методичних розробок навчальних занять і виховних заходів з елементами музейної педагогіки. Таку електронну базу зможуть успішно використовувати вихователі ДНЗ Києва.
Залишити відповідь