Обговорюються можливості та переваги Linux-орієнтованої інформатики

12 травня 2014 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка було проведено методичний семінар «Перспективи платформнонезалежної та Linux-орієнтованої інформатики в Україні».
З можливостями і перевагами платформнонезалежної та Linux-орієнтованої інформатики учасників заходу ознайомив доцент кафедри методики природничо-математичної освіти і технологій Олександр Рудик.
Посилання на вказане ПО можна знайти внизу сторінки http://kievoit.narod.ru/course.html
В умовах стрімкого поширення комп’ютерної техніки програмне забезпечення набуває особливого значення. Наша країна віддає перевагу продукції компанії Microsoft як більш доступній за ціною. Проте маркетингова політика цієї компанії будується не за принципом безкоштовного оновлення, а за принципом зміни поколінь ПО, тобто для встановлення нових версій операційної системи або офісу їх потрібно купувати окремо. До того ж цього року компанія припинила підтримку Windows XP, яка й досі користується широким попитом освітніх закладів України через економне використання робочих ресурсів комп’ютера.
Один зі шляхів економії коштів при комп’ютеризації освітньої установи – придбання обладнання без операційної системи і встановлення безкоштовного Linux. Безкоштовне не означає погане. Більшість країн Європи, які можуть собі дозволити придбання ліцензованої операційної системи, не соромляться використовувати Linux. На додаток до своєї головної привабливості – безкоштовності, ця операційна система має ще декілька корисних якостей.
По-перше, Linux можна встановити паралельно з Windows, здійснивши тим самим плавний перехід до використання нового ПО. По-друге, у разі враження однієї операційної системи можна скористатися іншою для доступу до файлів. У Linux практично немає шкідливих програм, він нечутливий до вірусів з інших операційних систем. Разом з установкою Linux відбувається розгортання пакета офісних додатків, які за своїми характеристиками не поступаються програмам Microsoft Office, до того ж є кросплатформними і доступними в переносних версіях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*