Семінар ІППО для вчителів музичного мистецтва
20 березня 2014 року в Ліцеї міжнародних відносин №51 відбувся семінар «Виховний аспект сучасного уроку музики» для вчителів музичного мистецтва. Досвідом роботи поділилися з колегами вчителі музики ЗНЗ Печерського району.
Програма семінару
В.Є.Ассаул. Національно-патріотичне виховання учнів засобами музичного мистецтва: текст виступу
В.Є.Ассаул. Національно-патріотичне виховання учнів засобами музичного мистецтва: презентація виступу
О.І.Бондарчук. Шляхи взаємодії школи і сім’ї у процесі музичного виховання дітей: текст виступу
Л.Є.Пєчка. Формування музичної культури як невід’ємної частини духовної культури особистості: текст виступу
У ліцеї гостей зустріли виступом хору учнів під керівництвом відмінника столичної освіти Віри Євгенівни Ассаул. Школярі виконали Гімн ліцею міжнародних відносин.
З теплими словами привітання звернулися до учасників семінару завідувач НМЦ Печерської районної в місті Києві Державної адміністрації Ольга Володимирівна Шеверьова, методист Світлана Юріївна Литвиненко та завуч ліцею міжнародних відносин №51 Надія Василівна Клиновська.
«Метою музичної освіти є формування основ музичної культури учнів як важливої і невід’ємної частини їхньої духовної культури, – зазначила в своєму виступі Лариса Євгенівна Пєчка, методист НМЦ здоров’я, фізичної та естетичної культури КУ імені Бориса Грінченка. – Важливим є формування естетичного досвіду школярів та емоційно-ціннісного ставлення їх до мистецтва».
Віра Євгенівна Ассаул, учитель-методист музичного мистецтва Ліцею міжнародних відносин №51, наголосила на важливості національно-патріотичного виховання учнів, адже однією з ознак духовно-розвиненої людини є почуття патріотизму: безкорисливої любові до рідної землі, малої і великої Батьківщини, відданості інтересам держави, вірності своєму народу, його історичним традиціям, його культурі. Педагог розповіла про засоби виховання патріотичних почуттів на заняттях музики та в позакласній діяльності ліцею.
Катерина Миколаївна Шличок, учитель-методист музичного мистецтва СШ №89, свій виступ присвятила питанню морального виховання учнів засобами музичного мистецтва.
Олена Іванівна Бондарчук, учитель СЗШ №134, розповіла про шляхи взаємодії школи і сім’ї у процесі музичного виховання дітей.
Олександра Анатоліївна Потапова, старший учитель СШ №75, підкреслила актуальність проблеми музично-естетичного виховання школярів.
Вікторія Вікторівна Штепа, учитель-методист музичного мистецтва Ліцею міжнародних відносин №51, представила цікавий відеоматеріал – виконані учнями музичні презентації.
Ганна Олексіївна Млечко, учитель музичного мистецтва Кловського ліцею №77, зупинилася на шляхах реалізації виховної мети на уроках музичного мистецтва і в позакласній роботі.
Учителі музичного мистецтва Печерського району підготували для учасників семінару корисні подарунки: методичну скарбничку вчителя музики. Подаровані диски із записами музичних та методичних матеріалів педагоги зможуть широко використовувати в роботі з учнями.
Присутні охоче ділилися емоціями, які викликав проведений семінар.
Учитель музичного мистецтва СШ №84 Таїсія Володимирівна Ткачук зацікавила присутніх легендою про те, звідки взялася в Україні пісня.
Коли це все було – ніхто не знає, але легенда так розповідає:
Надумав Бог про всіх подбати, талантами людей обдарувати.
Французам дав красу та елегантність, а німцям – дисципліну і старанність.
Любов до моря дарував англійцям, музичний хист дістався італійцям.
Росії – владність, а голландцям – квіти. Ну, як таким дарункам не радіти!
Підвівся Бог зі свого трону, вдоволено поправив він корону.
І тут побачив дівчинку в куточку, одягнену у вишиту сорочку.
– Чом плачеш ти? Як звуть тебе, дитино?
Вона відповіла: – Я – Україна.
А плачу, Боже, бо не бачу меж від пролитої крові і пожеж.
Чому, скажи мені, така зла доля? В своїй землі немає правди й волі!
– Так он яка історія твоя! Та тільки всі роздав таланти я –
Скоріше треба було підійти… І тут дівчина вже хотіла йти,
Та Бог підняв правицю, зупинив і з дівчиною знов заговорив:
– Неоціненний скарб один я маю, уславить він тебе у світі, знаю.
Бери його та бережи. Це – пісня.
Взяла дарунок, до грудей притисла і понесла ту пісню за межі.
“Нам, Боже, Україну збережи!“
Залишити відповідь