Семінар ІППО для вчителів музичного мистецтва

12 березня 2014 року в гімназії «Академія» відбувся семінар «Образ жінки в творчості Тараса Григоровича Шевченка» для вчителів музичного мистецтва ЗНЗ міста Києва. Організований учителями музики ЗНЗ Святошинського району захід було присвячено 200-річчю від дня народження Кобзаря.
Геній Шевченка сяє трьома гранями, це поезія, живопис і музика. Такою була головна думка виступу методиста НМЦ Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Галини Григорівни Хоменко. Усі ці грані були яскраво представлені на семінарі вчителями музичного мистецтва.
Програма семінару
О.М.Медвідь. Мотиви жіночої долі в творчості Т.Шевченка: текст виступу
О.В.Полянська. Лунає у пісні Шевченкове слово: текст виступу
Н.М.Дейнега. Образ жінки в творчості Тараса Григоровича Шевченка: конспект інтегрованого уроку (музичне мистецтво, образотворче мистецтво, українська література) в 7 класі
Привернувши увагу педагогів до мотивів жіночої долі в творчості Т.Шевченка, учитель музичного мистецтва СШ №254 Олена Михайлівна Медвідь презентувала добірку музичних творів «Музичні струни Шевченкової душі».
Учитель музичного мистецтва ліцею «Еко» №198 Олена Володимирівна Полянська присвятила свій виступ питанням втілення Шевченкового слова в сучасній музичній культурі. Педагог підготувала цікавий відеоматеріал – інформацію про унікальну акцію: Близько 300 виконавців з 11 країн світу, створивши в інтернет-просторі віртуальну Всесвітню капелу бандуристів, 679виконали пісню на слова Тараса Шевченка «Думи мої, думи мої».
Яна Анатоліївна Ласькова, вчитель СШ №96, розповіла про організований нею захід «Шевченко в моїй родині»: разом зі своїми сім’ями школярі виконували пісні на слова Кобзаря. Сама Яна Анатоліївна виконала пісню Н.Май «Мамина сорочка».
Наталія Миколаївна Дейнега, старший учитель СЗШ №281, привернула увагу вчителів до теми «Пейзажній ліриці у творчості Т.Шевченка», а Ірина Валеріївна Баланчук розповіла про відзначення дня народження Великого Кобзаря в СШ №197 ім. Д.Луценка. Ганна Володимирівна Бузюрова, вчитель музичного мистецтва СШ №317, розказала про маловідомі, але важливі факти з життя поета.
Учитель музичного мистецтва СЗШ №83 Олена Миколаївна Лебідь надала інформацію про музичні інструменти, струн яких у різні часи свого життя торкався «Кобзар Дармограй» (саме таким псевдонімом Тарас Шевченко підписав деякі свої твори).
680Олена Миколаївна Лебідь та Ганна Валеріївна Бузюрова виконали пісні на слова Т.Шевченка – їхній виступ не залишив байдужим жодного з присутніх. Звуки бандури зачаровували, тож зал натхненно підспівував виконавцям.
Педагоги ділилися зворушливими співпереживаннями, які спричинив проведений семінар…
…І тепер наш Тарас в кожній хаті, з нами словом живим розмовляє.
Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає! (О.І.Марунич).
Учасники семінару ознайомилися з виставкою художніх творів учнів загальноосвітніх закладів столиці. В експозиції було представлено виконані в різних техніках образи Кобзаря та героїв його поетичних творів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*