21 березня – Міжнародний день людини із синдромом Дауна
Двадцять перше березня для відзначення Мiжнародного дня людини із синдромом Дауна обрали не випадково. Річ у тім, що цей діагноз пов’язаний iз трьома копiями зайвої 21-ї хромосоми. Синдром (не хвороба!) Дауна – випадкова помилка в механізмі передачі спадковості, тобто генетична особливість. Ця помилка призводить до появи на світ незвичайних дітей – щирих, добрих і дуже довірливих. Унаслідок особливостей свого розвитку особа із синдромом Дауна до кінця своїх днів залишається дитиною, якій потрібна допомога, любов і розуміння. В Украiнi таких людей щороку народжується майже чотириста.
Щоб подолати стереотипи у сприйнятті «сонячних людей» (саме так називають осіб із синдромом Дауна) потрібно більше про них говорити, показуючи різні сторони їхнього життя. Лише за такої умови така людина перестане бути незвичайним явищем, ставши повноцінним членом суспільства.
Сам синдром не потребує медикаментозного лікування. Медикаментозного, а подеколи й оперативного втручання можуть потребувати супутні захворювання. Щоб уникнути ускладнень, дитина має бути під постійним контролем вузьких спеціалістів. Коли дитина із синдромом Дауна здорова, їй потрібні розвивальні, загальнозміцнювальні й навчальні програми, корекційні заняття зі спеціалістами.
Вікіпедія: Синдром Дауна
Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром»
Тетяна Чечко. Психологічний супровід навчання та виховання дітей із синдромом Дауна
Такі, як ми: відео (14 хв.)
Жить здорово. Синдром Дауна: відео (14 хв.)
Часто можна почути, що такі діти можуть трохи навчитися читати, виконувати просту роботу і досягти деякої незалежності. Однак з кожним роком з’являється все більше повідомлень про людей із синдромом Дауна, які живуть самостійно, працюють, водять машину, виступають на сцені і успішно трудяться в різних сферах.
У 2003 році в галереї на Старій Басманній (Москва) відкрилася виставка 46-річного Сергія Шестакова. Його незвичайні, талановиті картини руйнували стереотипи сприйняття людей із синдромом Дауна. Сергій – інвалід з дитинства. Завдяки старанням матері – відомої актриси Ії Саввіної (1936-2013) – він отримав гарну домашню освіту: вивчив англійську мову, чудово грає на фортепіано, добре знає поезію й живопис. Пензель і фарби він взяв у руки вже дорослим.
Джерело
Залишити відповідь