Печа куча як ефективний засіб (само)виховання
Чи ж давно вам довелося страждати від багатослів’я оратора на нараді (педраді, семінарі, конференції)? Чи ж завжди ви самі можете вчасно замовкнути на уроці (семінарі, конференції)? Чи ж умієте вкластися в регламент, не катуючи слухачів? Чи спроможні сказати головне за наданий вам час? Чи навчаєте цього своїх вихованців?
Чудовий спосіб тренування стислості й точності висловлювання – печа куча (PECHA KUCHA). Ні, це не співзвучний англійському picture вислів. У японській мові це звукове наслідування балаканини – як українське «гала-бала» чи популярне сленгове «бла-бла-бла». Так називають формат інтелектуального креативного спілкування, винайдений 2003 року двома австрійськими архітекторами з Токіо…
Часто відвідуючи презентації, працівники архітектурного бюро Klein Dytham architecture. спостерегли, що через невміння учасників дотримувати регламенту такі заходи бувають значно затягнуті. Запропонований формат PECHA KUCHA передбачає обмеження кожного з виступів 20-ма слайдами презентації. Коментувати кожен слайд (не читаючи з екрану!) можна упродовж 20 секунд. Таким чином, на виступ-презентацію відведено 6 хвилин 40 секунд.
Якщо перші 400 секунд триває виступ, то наступні 400 секунд зазвичай відводять на його обговорення.
Чому б не провести в такому форматі учнівський конкурс («Моє захоплення», «Мій улюблений музичний стиль» та под.)? Чому б у такий спосіб не організувати інтелектуальну вечірку на відзначення ювілею школи, зустрічі випускників, корпоративного свята?
Обговорення можна провести у форматі drink & talking (по-нашому, це фуршет). P.S. Усе популярнішим стає сленгізм «напечакучитися». Лаконізм і вебальна дисциплінованість популяризувати значно складніше.
Стисло про печа кучу
Печа-Куча як вона є
Сайт PechaKucha
Что-то новое для меня, интересное. В наше время действительно нужно показывать людям необходимость уметь формулировать свои мысли, делиться ими, проверять их.