Посібник «Асистент учителя в інклюзивному класі»

Навчально-методичному посібнику «Асистент учителя в інклюзивному класі» надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (Наказ МОНУ від 18 вересня 2014 року №1054).
Автори посібника – Н.М.Дятленко, Н.З.Софій, О.В.Мартинчук, Ю.М.Найда, загальна редакція М.Ф.Войцехівського.
Навчально-методичний посібник адресовано викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, які читають курс інклюзивної освіти слухачам курсів підвищення кваліфікації – асистентам учителів загальноосвітніх навчальних закладів. Матеріалами посібника може скористатися широке коло читачів – асистенти вчителів, вчителі шкіл, батьки учнів, викладачі та студенти педагогічних вищих навчальних закладів – усі, хто цікавиться питаннями організації інклюзивної освіти.
Посібник складається з трьох основних частин.
Перша містить орієнтовну навчальну програму курсу «Професійна діяльність асистента вчителя в інклюзивному класі», навчально-тематичний план, питання для самостійного опрацювання, практичні завдання, теми випускних робіт та перелік літератури, якою можуть скористатися викладачі та слухачі курсів.
Навчальну програму структуровано відповідно до модульного принципу, укладено з урахуванням компетентностей, якими повинен володіти асистент учителя (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №1/9-675 від 25.09.2012 року «Щодо посадових обов`язків асистента вчителя»).
Друга частина включає методичний супровід до реалізації програми, зокрема, матеріал, який може бути покладений в основу розробки викладачем лекції, питання та завдання для самоперевірки та оцінки знань, перелік використаної та рекомендованої літератури, термінологічний словник, який витлумачує поняття інклюзивної освіти.
У третій частині (додатках) подано перелік основних міжнародних документів у галузі прав людини, опис можливих в організації інклюзивної освіти критичних ситуацій, інформацію про форми індивідуальної програми розвитку, приклади з практики викладання.

4 Responses to Посібник «Асистент учителя в інклюзивному класі»

  1. Avatar Татьяна сказав:

    Де можна придбати цей посібник?

  2. Avatar Жанна сказав:

    У листопаді ми отримали лист департаменту освіти і науки КОДА в якому було сказано про те, що з січня 2015 вище названий посібник буде розміщено на сайті центру інклюзивної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. Разом з тим, я спілкувалася з фахівцями в телефонному режимі щодо ознайомлення з посібником, на що отримала аналогічну відповідь. Сьогодні 15.01.2015, але так і не знаходжу матеріалів вашого посібника…..Чи буде взагалі він розміщений на вашому сайті і коли?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*