Семінар «Постать Тараса Шевченка у виховній роботі освітніх закладів»
6 березня 2014 року в Києво-Печерському ліцеї №171 «Лідер» було проведено присвячений вшануванню пам’яті Кобзаря семінар «Постать Тараса Шевченка у виховній роботі освітніх закладів». Захід було організовано для класних керівників, педагогів-організаторів ЗНЗ та методистів ПНЗ. Освітяни ознайомилися з досвідом виховної роботи уславленого навчального закладу щодо використання у виховному процесі творів та біографії Тараса Шевченка.
Програма семінару
О.В.Губенко. Документальний життєпис успішної особистості. Дослідження біографії Тараса Шевченка засобами інтеракцій
А.О.Недочитана. Комплексна культурно-мистецька програма «Свою Україну любіть» Національного музею українського народного декоративного мистецтва
А.Т.Багінська. Фестиваль аматорського кіно «КіноФест-2014»: презентація
Особисте життя Тараса Шевченка в його картинах: відео (2 хв.)
Учні читають вірші Тараса Шевченка: відео (12 хв.)
Учасників семінару зустріли учасники хорової учнівської студії ліцею «Сім нот» та Молодіжного гурту вчителів ліцею «ТВІСТ». Із вітальним словом звернувся до педагогів директор Києво-Печерського ліцею №171 «Лідер» Д.Г.Кравченко.
Заступник директора з виховної роботи А.Т.Багінська ознайомила учасників семінару з системою виховної роботи ліцею. До 200-річчя з дня народження Кобзаря ліцеїсти підготували конкурсне відео до ІІІ-го Фестивалю аматорського кіно «КіноФест – 2014». Представлені в різних жанрах відеосюжети знайомлять із поглядами сучасних підлітків на творчість Тараса Шевченка. Цікаво, що більшість ліцеїстів пов’язує революційну поезію Кобзаря із сьогоденням нашої держави. Багатьох події в Україні спонукали прочитати вірші Тараса Шевченка по-новому.
Заступник директора з науково-методичної роботи, завідувач Гуманітарного факультету З.П.Зеленська презентувала збірки учнівських поетичних творів та творів образотворчого мистецтва «Кобзареві нащадки: «… Квіти мої, діти!». Для когось з юних талантів ця невеличка збірочка – перша спроба увійти в світ літератури. Дехто присвятив знаменній даті малюнки, які вдало проілюстрували учнівської «проби пера».
Науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи та зв’язків із громадськістю Національного музею українського народного декоративного мистецтва А.О.Недочитана ознайомила педагогів із планами музею щодо вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка. Це і тематична виставка творів, і нон-стоп читання віршів, і нестандартні за формою проведення екскурсії.
Цікавим і для педагогів, і для школярів є досвід учителя української мови та літератури гімназії №86 «Консул» О.В.Губенко. На основі психологічних підходів нею було здійснено аналіз біографії Тараса Григоровича як успішної особистості.
Вразила гостей «Тарасова світлиця» – творчий проект, презентований ліцеїстами під керівництвом завідувача кафедри «Мистецтво» Г.С.Заровської.
Залишити відповідь