Інноваційна практика в роботі вихователя ДНЗ

Інноваційна практика в роботі вихователя ДНЗ: Методичний посібник. Колектив авторів: Н.Дятленко, А.Гончаренко, А.Шевчук, Г.Смольникова, Л.Меленець, Н.Крикун, О.Таран: Київ. – Шкільний світ, 2010.
У сучасних умовах інноваційний процес в освіті набув масового характеру. Триває пошук способів підвищення якості навчання і виховання дітей, нових ресурсів для досягнення кращих результатів в освіті. Педагоги дошкільних закладів не задовольняються традиційними підходами, вони налаштовані на творчість, експериментування, пошук; прагнуть до віддзеркалення у будь-якій справі свого досвіду та власних стильових характеристики педагогічної діяльності. У зв’язку з цим ними застосовуються незвичні форми роботи, нетрадиційні методи у навчанні, нові поєднання раніше відомих прийомів роботи з дітьми. Невпинна професіоналізація актуалізує для педагога дошкільного закладу низку запитань: як віднайти своє місце в інноваційних процесах, на які критерії варто орієнтуватись у виборі інноваційних технологій, як у процесі модернізації освіти не втратити головного – якості освіти, як зрозуміти, що є дійсно корисним для дітей та їхнього розвитку, а що має лише привабливу зовнішню оболонку?
Викладачі та методисти кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти у своєму навчальному посібнику не лише роблять спробу відповісти на ці непрості запитання, а й розкривають конкретні практичні підходи до застосування інноватики в дошкільній освіті, зокрема, подають конспекти ігор та вправ, що сприяють вихованню шанобливого ставлення до себе та інших; міні-занять як форми організації мовленнєво-розвивальної діяльності дошкільників; вправ для розвитку здібностей у дітей раннього віку. Педагогів можуть зацікавити  технології раннього навчання читання, особливості використання елементів ТРВЗ у роботі з дітьми, новації в мистецькому вихованню тощо.  
Сподіваємося, що запропоновані матеріали допоможуть педагогам  реалізувати прагнення до творчості в царині освіти дітей дошкільного віку, сприятимуть  виробленню власного педагогічного стилю, стануть підтримкою інноваційних цінностей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*