Методичні статті як втілення життєвого кредо

Життєве кредо соціального педагога НМЦ практичної психології і соціальної роботи ІППО Лариси Леонідівни Письмак – «Доброти і людяності не буває забагато». Ці чудові слова вона втілює як у своїй професійній діяльності, так і в особистому житті. Підтвердженням стала добірка статей «Діяльність соціального педагога в закладах освіти», видрукована в спецвипуску газети «Соціальний педагог» (№8 (68), серпень 2012 року, видавництво «Шкільний світ»).
На наш погляд, такий методичний матеріал – суперактуальний та корисний. Ознайомившись із ним, у цьому переконається кожен педагог.
Довідково. Лариса Письмак працює соціальним педагогом у Науково-методичному центрі практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського міського університету імені Бориса Грінченка з 2007 року. Відмінник освіти України. До цього працювала соціальним педагогом СЗШ № 289 м. Києва. Має дві вищі освіти: соціальний педагог і менеджер освіти. Хобі – створення інтернет-ресурсів для соціальних педагогів та практичних психологів.
Зміст спецвипуску газети «Соціальний педагог» №8 (68), серпень 2012 року
Веб-сайт для соціальних педагогів, створений Ларисою Письмак
Веб-сайт для практичних психологів, який спільно з працівниками НМЦ практичної психології і соціальної роботи наповнює Лариса Письмак

Інтерв’ю Лариси Письмак газеті «Соціальний педагог»

Кореспондент. Що спонукало Вас займатися проблемами дитинства?

Л.П. До школи я багато років працювала в позашкільному закладі і помічала, що деякі діти дуже часто змінювали гуртки, вони не могли себе «знайти», їм не було з ким спілкуватися… Я допомагала їм зрозуміти цей світ, пройти шлях соціалізації легко й безболісно. Відтоді вважаю, що саме ми, соціальні педагоги, повинні допомагати дітям «знайти» себе, компенсувати їхнє соціальне неблагополуччя цікавою справою.

Кореспондент. Що у своїй діяльності вважаєте найважливішим?

Л.П. Допомогу та підтримку дітей, дорослих, будь-кого, кому потрібна моя допомога.

Кореспондент. Чим у своїй професійній діяльності Ви найбільше пишаєтеся?

Л.П. Вважаю, що ми разом із колегами робимо велику справу — допомагаємо дітям. Від того, якими вони виростуть, залежить наше майбутнє.

Кореспондент. Якби довелося зустрітися з Уповноваженим України з прав дитини, про що Ви хотіли б із ним поговорити?

Л.П. Насамперед про те, яким чином обирають для дітей-сиріт опікунів. Чому останнім часом по телебаченню ми бачимо, як батьки знущаються над дітьми, яких усиновили. Чи проводить хтось дієвий моніторинг, чи з’ясовує, як такі діти живуть, чи в нас ще багато чого робиться «для галочки»?

Кореспондент. Чи правда, що всі справи, до яких Ви долучаєтеся, завершуються успішно?

Л.П. Те, що всі справи закінчуються успішно, — правда. Думаю, через те, що займаюся справою, яка мені подобається.

Кореспондент. Що б Ви побажали соціальним педагогам України напередодні навчального року?

Л.П. Натхнення, терпіння, творчої наснаги в нашій благородній справі.

З газети «Соціальний педагог» (№8 (68), серпень 2012 року, видавництво «Шкільний світ»).

Матеріали включають в себе багаторічні напрацювання соціального педагога НМЦ практичної психології і соціальної роботи ІППО КУ імені Бориса Грінченка Лариси Леонідівни Письмак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*