Акція «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності»

11 листопада 2013 року в Україні проводилася акція «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». Цьогоріч акція відбулася під гаслом «Творити величне разом – просто! Твори хвилю єдності!»
Такою можливістю не могли не скористатися працівники та слухачі курсів підвищення кваліфікації ІППО КУ імені Бориса Грінченка. Текст диктанту читався на Першому каналі Українського радіо. Диктант провів доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко.
Про Всеукраїнський радіодиктант національної єдності
 Радіодиктант супроводжувався двогодинним марафоном у прямому ефірі. Ведучі та гості студії обговорювали, що таке радіодиктант – перевірка грамотності чи національна позиція.
Цю унікальну акцію започатковано 2000 року. Відтоді українці – від великого до малого – узявши участь у написанні радіодиктанту, можуть з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще – продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків.
Кількість учасників Диктанту національної єдності постійно зростає. Щороку Національна радіокомпанія отримує понад 15 тисяч листів із написаним радіодиктантом. Листи надсилають не лише слухачі з усіх областей України, а й з-за кордону: Росії, Білорусі, Молдови, Німеччини, Бельгії та інших країн. Це люди різного віку і різних професій: школярі і студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки. Вік деяких учасників сягає 90 років.
Радіодиктанти з рідної мови проводять у багатьох країнах світу, зокрема в Польщі, Китаї, Франції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*