Шкільне навчальне книговидання: аналіз і концепція змін

У червні-липні 2014 року в МОН України було проведено кілька нарад і зустрічей із питань підготовки та видруку шкільних підручників та іншої навчальної літератури. Було запропоновано розпочати демонополізацію сектору видання підручників; нейтралізацію олігополії (структури ринку, при якій в одній галузі домінує невелика кількість конкуруючих фірм, одна або дві з яких виробляють значну частку продукції, поява ж нових продавців ускладнена чи неможлива); забезпечити фінансову прозорість процесу.
Було визначено три ключових завдання: розроблення електронного порталу, на якому буде розміщено макети підручників для вільного їх вибору вчителем; створення незалежної експертної агенції з експертизи підручників, після висновку якої підручник розміщуватимуть на порталі; розроблення змін до нормативних документів, санітарних норм і т. ін.
Сайт МОНУ: Міністр та видавці обговорили нові принципи відбору та видруку підручників
Книговидавці та МОН підтримали ідею створення електронного порталу для відбору нових підручників
Книговидавці та експерти у співпраці з МОН приступають до розробки електронного депозитарію для підручників
У процесі розроблення нових процедур конкурсного відбору та друку шкільних підручників розроблено Аналітичну записку «Навчальне книговидання в Україні: пропозиції змін»
Зауваження та пропозиції до документа слід надсилати до 15 липня 2014 року
Щоб нова система відбору підручників функціонувала ефективно з урахування побажань і зауважень громадськості та експертів, учасники наради в МОНУ подали пропозицію запровадити 2-річний апробаційний період – упродовж нього у 4-х та 7-х класах будуть тестувати в навчальному процесі нові підручники
Українська правда: Оксана Макаренко. Як уникнути помилок у підручниках?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*