Готуймося до Великодня: майстер-клас ІППО «Писанкова веселка»

1 квітня 2014 року в рамках проведення тижня кафедри природничо-математичної освіти та технологій ІППО КУ імені Бориса Грінченка для співробітників Інституту було проведено майстер-клас «Писанкова веселка».
Вікіпедія: писанка
Фотогалерея
Великодні писанки з пані Галиною Середюк: відео (13 хв.)
Національний музей писанки в Коломиї: відео (12 хв.)
Етнографи стверджують, що в писанкарстві використовують понад 100 символічних малюнків. Хрест – символ спасіння, коло – вічності. Кривулька, або ж безконечник, – символ вічного життя. Щодо кольорів, то червоний символізує життя, любов Божу, білий – Божественне світло, жовтий і помаранчевий – кольори слави й величі, зелений – знак єднання з Христом, блакитний – символ неба й Богородиці, чорний і темно-коричневий – уособлюють покаяння й відречення від мирської суєти. Про те, як поєднувати символічні зображення та кольори, розповіла учасникам майстер-класу методист НМЦ природничо-математичної освіти Н.І.Чанцева.
Учитель географії ліцею №208 Деснянського району О.В.Деканова розповіла про технологію нанесення на яйце зображень. Особливу цікавість викликала інформація про особливості виготовлення писанок різних типів.
Учасники майстер-класу власноруч виготовили по кілька чудових писанок.
84Найпростішою є технологія виготовлення крашанки. Для виготовлення крашанок використовують круто зварене в лушпинні цибулі яйце, яке після цього набуває жовто-коричневого кольору різної інтенсивності. Іноді до них прив’язують листочки петрушки, які залишають на шкаралупі світлі відбитки. Найчастіше крашанки фарбують у червоний колір, символ кохання і вічного життя.
Для виготовлення крапанки, зачерпнувши писачком віск, закрапують ним лише місця, що повинні залишитися незафарбованими. Після цього яйце занурюють у найсвітлішу фарбу, найчастіше рожеву. Після висихання фарби, поверхню яйця вкривають восковими цятками, які потім залишаться жовтими. Якщо треба залишити зелені цятки, то вмочивши сірник у зеленку, малюють зелені цятки, які покривають воском. Потім яйце занурюється у червоний барвник. На червоній фарбі закапують воском ті місця, які мають залишитися червоними. Насамкінець загальне тло забарвлюють якоюсь темною фарбою, частіше вишневою. Після цього яйце кладуть в не дуже гарячу духовку чи піч. Після того як віск розм’якає, його обережно витирають м’якою тканиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*