Знайомтесь: переможець ІІ етапу Конкурсу «Учитель року-2014» в номінації «Трудове навчання»

Катерина Миколаївна Олексієнко працює в спеціалізованій школі №43 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу «Грааль» Солом’янського району.
Крім класичних методів навчання, учитель використовує інформаційно-комунікаційні технології: саме вони стали невід’ємною частиною її методичного інструментарію. За допомогою ІКТ звичайний урок трудового навчання Катерина Миколаївна перетворює на урок-подорож або урок-екскурсію, чим стимулює учнів до творчої та науково-дослідної роботи. Найбільш ефективною в процесі викладання трудового навчання є  візуалізація технологічних процесів, адже під час усного викладу матеріалу слухач сприймає до однієї тисячі умовних одиниць інформації за хвилину, а при «підключенні» органів зору — до 100 тисяч. Тому висока ефективність використання в навчанні мультимедійних засобів, основа яких – зорове та слухове сприйняття матеріалу — абсолютно очевидна.
Катерина Миколаївна активно використовує різні форми візуалізації: навчальне відео, електронні презентації та фотоколекції виробів, науково-популярні фільми. Педагог успішно застосовує інтерактивні методи навчання, поєднуючи колективні форми роботи з груповими та індивідуальними.
К.М.Олексієнко. Інтерактивний урок та презентація на сайті «Трудове навчання»
Сайт спеціалізованої школи №43 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу «Грааль»
Shpulka (Шпулька): персональний сайт К.М.Олексієнко
Конспект уроку на тему «Культура споживання їжі»