Підвищення кваліфікації вчителів початкової школи

1 вересня 2018 року всі першокласники України прийдуть у нову українську школу та навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Ключовими особами реформи середньої освіти є вчителі, які мають реалізувати зміни – кожен у власному класі. Аби підтримати педагогів на цьому шляху, Інститут післядипломної педагогічної освіти розпочинає підвищення кваліфікації вчителів, які  навчатимуть першачків з 1 вересня цього року.

Підвищення кваліфікації для вчителів, що братимуть перший клас у 2018 році

У початковій школі з 1 до 4 класу в дітей є основний вчитель (раніше їх називали класоводами). Наступного року 1 класи в м.Києві візьмуть понад 1200 вчителів початкових класів. Саме вони навчатимуть першачків більшості предметів і саме для них підвищення кваліфікації починається вже зараз. Наказом МОН затверджена типова програма підвищення кваліфікації цих вчителів, що складається з дистанційного онлайн-курсу на порталі “EdEra” та трьох очних сесій в Інституті післядипломної педагогічної освіти, в межах яких спеціально підготовлені тренери закріплюватимуть знання педагогів на практиці.
   Опитування вчителів перших класів 2018/2019 н.р.

Наказ Міністерства освіти і науки від 15.01.2018 № 36 “Про затвердження Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти”
Наказ Міністерства освіти і науки від 27.02.2018 №207 “Про затвердження списку тренерів для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 і 02019/2020 навчальних роках відповідно до Концепції “Нова українська школа”
Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА від 26.01.2018 р. №50 “Про підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 н.р.”
Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА від 08.06.2018 р. №540 “Про підвищення кваліфікації заступників керівників з початкового навчання закладів загальної середньої освіти, вчителів іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 н.р., асистентів вчителів інклюзивних класів”
Графік проведення тренінгів для вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 н.р.
Портал “EdEra”:  Онлайн-курс для вчителів початкової школи 
Дистанційний курс ознайомить вчителів з новим Державним стандартом початкової освіти та методиками компетентністного навчання. Це один із обов’язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть 1-й клас з 1.09.2018 р.

 

Підвищення кваліфікації для вчителів іноземних мов, що також навчатимуть першокласників у 2018-2019 навчальному році

Учителі іноземних мов проходитимуть окреме обов’язкове навчання, що буде організовано за сприяння Британської Ради, Goethe-Institut і Посольства Франції в Україні.

Для вчителів Англійської мови

Підготовку тренерів організували Британська Рада спільно з Кембриджським Університетом. Навчання проходитиме протягом трьох місяців – березня, квітня та травня.

Підготовка відбуватиметься в очно дистанційному форматі – вчителі, які пройдуть 3-денне очне навчання, отримають доступ до онлайн-платформи, створеної спільно Британською Радою і Кембриджським Університетом.

На цій платформі вчителів мають забезпечити не лише теоретичним і практичним матеріалом щодо методик викладання, але й безпосередньо матеріалами для навчання – іграми, відео, завданнями, які можна буде використовувати на уроках.

Щоб зареєструватися на курс, вчителю потрібно звернутись до методиста в  Інституті післядипломної педагогічної освіти.

Для вчителів Німецької мови

У підготовці тренерів та програми підвищення кваліфікації для учителів німецької мови допомагає Goethe-Institut.

Для навчання вчителів НУШ використовуватимуть програму «DLL – Вчимося навчати німецької». Навчання вчителів розраховане на 12 тижнів: спочатку очне навчання протягом 2-3 днів, потім – дистанційний курс і на завершення – ще один очний методико-дидактичний семінар. Загалом навчання триватиме 80 академічних годин.

У межах дистанційного модуля вчителі в групах працюватимуть над практичним дослідженням – проектом. Потім кожен учасник має провести цей проект на власному занятті наприкінці курсу та оцінити його успішність з групою і тьютором.

Вчителям, яким потрібно актуалізувати або покращити знання мови, пропонується пройти 10-тижневий курс «Німецька для вчителів онлайн», на якому також приділятимуть увагу методико-дидактичній компетентності.

Щоб зареєструватися на курс, вчителю потрібно звернутись до методиста в Інституті післядипломної педагогічної освіти.

Для вчителів Французької мови

У реалізації їхнього навчання МОН допомагає Посольство Франції в Україні.

Вчителям пропонують пройти підготовку за програмою PRO FLE, розробленою Міжнародним центром педагогічних досліджень (CIEP) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED).

Навчання триватиме протягом чотирьох місяців – 4 модулі по 40 годин. Кожен модуль складатиметься з 30 годин дистанційного навчання за допомогою онлайн-платформи і 10 годин – очного в Інституті післядипломної педагогічної освіти. Заняття на онлайн-платформі, де навчатимуться педагоги, платні, але вартість повністю покриє Посольство Франції.

Щоб зареєструватися на курс, вчителю потрібно звернутись до методиста в Інституті післядипломної педагогічної освіти.

Для вчителів Іспанської мови

У 2018 році іспанській мові першачків навчатимуть 32 педагоги, які також пройдуть обов’язкове навчання. Воно відбуватиметься на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти і триватиме за графіком, затвердженим ІППО.

Щоб пройти навчання, вчителю потрібно звернутись до методиста в Інституті післядипломної педагогічної освіти.

Календар підвищення кваліфікації вчителів, що братимуть перший клас у 2018 році