Підвищення кваліфікації вчителів початкової школи

З 1 вересня 2018 року всі першокласники України навчаються за новим Державним стандартом початкової освіти. Ключовими особами реформи середньої освіти є вчителі, які мають реалізувати зміни – кожен у власному класі. Аби підтримати педагогів на цьому шляху, Інститут післядипломної педагогічної освіти розпочав підвищення кваліфікації вчителів, які  навчатимуть першачків.

 

До уваги вчителів початкових класів, які пройшли навчання за програмою НУШ!

 

Список педагогів НУШ, яким виготовлені свідоцтва (заявки подані до 17.01.2019 р.)

Список педагогів НУШ, яким виготовлені свідоцтва (заявки подані до 01.03.2019 р.)

Видача відбуватиметься в Інституті післядипломної педагогічної освіти (просп. Павла Тичини, 22А, каб. 48, Навчальний відділ) з 9:00 до 16:00 крім п’ятниці.

При собі мати підписані направлення (фахова, вибіркова частини) та копії відповідних сертифікатів.

Підвищення кваліфікації для вчителів, що братимуть перший клас

У початковій школі з 1 до 4 класу в дітей є основний вчитель (раніше їх називали класоводами). Наступного року 1 класи в м.Києві візьмуть понад 1200 вчителів початкових класів. Саме вони навчатимуть першачків більшості предметів і саме для них підвищення кваліфікації починається вже зараз. Наказом МОН затверджена типова програма підвищення кваліфікації цих вчителів, що складається з дистанційного онлайн-курсу на порталі “EdEra” та трьох очних сесій в Інституті післядипломної педагогічної освіти, в межах яких спеціально підготовлені тренери закріплюватимуть знання педагогів на практиці.
   Опитування вчителів перших класів 2018/2019 н.р.

Видача свідоцтв учителям початкових класів у 2018/2019 н.р.

Для отримання Свідоцтва про курси підвищення кваліфікації педагогам, що пройшли курси НУШ необхідно додатково опрацювати дистанційний курс на платформі EdEra (отримати відповідний сертифікат про опрацювання цього курсу) та обрати будь-які 2 вибіркових заходи в Інституті післядипломної педагогічної освіти, щоб зареєструватися на них на сайті реєстрації замість номера направлення необхідно внести номер Сертифіката НУШ, виданого Інститутом. Видача сертифікатів запланована на середину листопада 2018 р. (для курсів, які вже завершені). Видача буде здійснюватися через Районні науково-методичні центри методистами з початкової освіти.

      Подати заявку на виготовлення свідоцтва

Наказ Міністерства освіти і науки від 15.01.2018 № 36 “Про затвердження Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти”
Наказ Міністерства освіти і науки від 27.02.2018 №207 “Про затвердження списку тренерів для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 і 02019/2020 навчальних роках відповідно до Концепції “Нова українська школа”
Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА від 26.01.2018 р. №50 “Про підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 н.р.”
Освіта Києва Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА від 08.06.2018 р. №540 “Про підвищення кваліфікації заступників керівників з початкового навчання закладів загальної середньої освіти, вчителів іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 н.р., асистентів вчителів інклюзивних класів”
Освіта Києва Наказ Департаменту освіти і науки КМДА від 26.09.2018 р. №634 “Про проведення тренінгів  для заступників директорів з навчально-виховної роботи в початкових класах закладів  освіти для здійснення проекту “Тренери LEGO-Foundation”
Освіта Києва Наказ Департаменту освіти і науки КМДА від 19.10.2018 р. №648 “Про підвищення кваліфікації учителів початкової школи у 2018/2019 н.р.”
Освіта Києва Наказ Департаменту освіти і науки КМДА від 26.10.2018 р. №653 “Про підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2019/2020 н.р.”
Графік проведення тренінгів для вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 н.р. (березень-червень 2018 р.)           

Графік проведення тренінгів для вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2019/2020 н.р. (жовтень-грудень 2018 р.)

Портал “EdEra”:  Онлайн-курс для вчителів початкової школи 
Дистанційний курс ознайомить вчителів з новим Державним стандартом початкової освіти та методиками компетентністного навчання. Це один із обов’язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть 1-й клас з 1.09.2018 р.

 

Підвищення кваліфікації для вчителів іноземних мов, що також навчатимуть першокласників у 2018-2019 навчальному році

Учителі іноземних мов проходитимуть окреме обов’язкове навчання, що буде організовано за сприяння Британської Ради, Goethe-Institut і Посольства Франції в Україні.

Для вчителів Англійської мови

Підготовку тренерів організували Британська Рада спільно з Кембриджським Університетом. Навчання проходитиме протягом трьох місяців – березня, квітня та травня.

Підготовка відбуватиметься в очно дистанційному форматі – вчителі, які пройдуть 3-денне очне навчання, отримають доступ до онлайн-платформи, створеної спільно Британською Радою і Кембриджським Університетом.

На цій платформі вчителів мають забезпечити не лише теоретичним і практичним матеріалом щодо методик викладання, але й безпосередньо матеріалами для навчання – іграми, відео, завданнями, які можна буде використовувати на уроках.

Щоб зареєструватися на курс, вчителю потрібно звернутись до методиста в  Інституті післядипломної педагогічної освіти.

Для вчителів Німецької мови

У підготовці тренерів та програми підвищення кваліфікації для учителів німецької мови допомагає Goethe-Institut.

Для навчання вчителів НУШ використовуватимуть програму «DLL – Вчимося навчати німецької». Навчання вчителів розраховане на 12 тижнів: спочатку очне навчання протягом 2-3 днів, потім – дистанційний курс і на завершення – ще один очний методико-дидактичний семінар. Загалом навчання триватиме 80 академічних годин.

У межах дистанційного модуля вчителі в групах працюватимуть над практичним дослідженням – проектом. Потім кожен учасник має провести цей проект на власному занятті наприкінці курсу та оцінити його успішність з групою і тьютором.

Вчителям, яким потрібно актуалізувати або покращити знання мови, пропонується пройти 10-тижневий курс «Німецька для вчителів онлайн», на якому також приділятимуть увагу методико-дидактичній компетентності.

Щоб зареєструватися на курс, вчителю потрібно звернутись до методиста в Інституті післядипломної педагогічної освіти.

Для вчителів Французької мови

У реалізації їхнього навчання МОН допомагає Посольство Франції в Україні.

Вчителям пропонують пройти підготовку за програмою PRO FLE, розробленою Міжнародним центром педагогічних досліджень (CIEP) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED).

Навчання триватиме протягом чотирьох місяців – 4 модулі по 40 годин. Кожен модуль складатиметься з 30 годин дистанційного навчання за допомогою онлайн-платформи і 10 годин – очного в Інституті післядипломної педагогічної освіти. Заняття на онлайн-платформі, де навчатимуться педагоги, платні, але вартість повністю покриє Посольство Франції.

Щоб зареєструватися на курс, вчителю потрібно звернутись до методиста в Інституті післядипломної педагогічної освіти.

Для вчителів Іспанської мови

У 2018 році іспанській мові першачків навчатимуть 32 педагоги, які також пройдуть обов’язкове навчання. Воно відбуватиметься на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти і триватиме за графіком, затвердженим ІППО.

Щоб пройти навчання, вчителю потрібно звернутись до методиста в Інституті післядипломної педагогічної освіти.

Календар підвищення кваліфікації вчителів, що братимуть перший клас у 2018 році