Вітаємо переможницю Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» у номінації «Хімія»!

Коваль Яна Юріївна, учитель хімії спеціалізованої школи №250 ― перша, кому в номінації «Хімія» підкорилася найвища сходинка Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».
Перемога на ІІ (міському) етапі була для неї дещо несподіваною, але бажаною. Думка про те, що все тільки починається, прийшла через кілька днів. Заочний тур фінального туру Конкурсу пройти було нелегко, але поруч ― колеги, які допомагали та підтримували. У її майстер-класі не було нічого феєричного, та й тема не нова ― «Використання інтерактивних методів на уроках хімії для формування пізнавальної самостійності учнів». Але всі розуміли, що так вона працює щодня зі своїми учнями ― спокійно, впевнено, намагаючись прислухатися до думки кожного. Не випадково її педагогічне кредо – «Доторкнутися серцем до дитячої душі, запалити в серці дитини полум’я високих почуттів та гідних думок; повести учня за собою і допомогти йому перевершити себе».
Враження від заключного етапу Конкурсу були дуже суперечливими. Перш за все вразив вибір навчального закладу, у якому треба було провести урок хімії. Це школа з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу. Не дуже втішила й тема уроку «Відносна густина газів». Це заключний урок у темі «Розрахунки за хімічними формулами». Розв’язувати задачі не так цікаво, як демонструвати досліди. Знайти «родзинку» допомогли спогади про своїх учнів: як зустрічали після першої перемоги, як раділи, прикрасили кабінет кульками. Так на конкурсному уроці з’явилися дві червоні кульки, наповнені гелієм та koval4вуглекислим газом. Одна злетіла вгору, інша опустилась донизу. І, як кульки, злетіла фантазія учнів, з’явились думки, припущення, що спонукали до обговорення.
Завдання творчого конкурсу було досить складним «Ендотермічні реакції на службі у людини». Але й тут Яні Юріївні допомогла робота зі своїми учнями, переможцями ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідних робот Малої академії наук. Адже саме минулого року темою такої роботи став піроліз. Так було подолано останню перешкоду.
Вітаємо Вас, Яно Юріївно, із такою вагомою та омріяною перемогою! Бажаємо радості від своєї праці й нових звершень!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*