85-річчю Ліни Костенко присвячено Всеукраїнський літературний конкурс «Розкрилля душі»

Ліна Костенко «…не належить історії, радше навпаки – майбутньому. Вона його абсолютний слух. Саме вона і ніхто інший прищепила сотням тисяч українців непохитну певність у тому, що слова «незалежність», «гідність» і «свобода» в українській мові існують не просто так. Її оцінки точні, а висновки завжди безпомилкові: «Ми є, тому що нас не може бути». (Ю.Андрухович).
19 березня 2015 року Ліні Василівні Костенко виповнюється 85. З метою вшанування творчої спадщини поетеси, формування умінь і навичок літературної та дослідницької діяльності учнівської молоді, підтримки талановитої молоді та творчої праці педагогів Національний центр «Мала академія наук України» проводить Всеукраїнський літературний конкурс «Розкрилля душі». Змагання проводиться у двох номінаціях: дослідницька робота та літературна творчість.
Умови Конкурсу
Конкурс проводиться відповідно до наказу МОН України від 14.08.2014 №936 «Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2014/2015 навчальний рік за основними напрямами позашкільної освіти».
Конкурс відбудеться в два етапи: І етап – відбірковий (обласний, заочний) – у лютому-травні 2015 р., ІІ етап – фінальний c4dff-230(всеукраїнський, очний) – у вересні 2015 року в м.Києві.
Переможці та учасники І етапу Конкурсу будуть нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки, молоді та спорту м.Києва, Київської Малої академії наук учнівської молоді та цінними подарунками.
Вікіпедія: Ліна Костенко
З архіву Євгена Маланюка: (1966): «Навіть у Драча є нотки рабства, чи підоснови. Навіть у Рильського. Навіть у Хвильового. Симоненко — це «лютий крик прозрілого раба» (цитата із поезії «Шевченко» (1925).
А Ліна народжена війною, як Зеров, Нарбут, Яновський, Бажан, Підмогильний. І тут є наша ціль: ДУХОВНА СУВЕРЕННІСТЬ. Україна в серцях і мозку. І цього Ліні не вибачать».

Один коментар до 85-річчю Ліни Костенко присвячено Всеукраїнський літературний конкурс «Розкрилля душі»

  1. Ярослав сказав:

    Щире сердечне поздоровлення з таким ювілеєм – 85-річчям! Ви справді одна з найвидатніших осіб нашої еліти інтелігентів! Дуже прикро за ставлення частини львівян до Вас, нажаль тепер у нас модні “батяри”, в філармонії можуть виступати з “популяризацією” нецензурщини і т.п. Але якось дуже добре виступала на книжковому форумі Ваша дочка Пахльовська. Бажаємо Вам доброго здоровя, многая літа, успіху Ваших прекрасних творів і дожити після Революції Гідності до України без “сумашедших” діячів!!
    Ярослав Ганіткевич, 1929 р.нар., Львів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*