22 вересня – День партизанської слави

Ні підступною пропагандою, ні кривавим терором окупантам не вдалося погасити на Українській землі полум’я Руху Опору. День партизанської слави засвідчує визнання неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над нацистськими загарбниками, відновлення історичної справедливості щодо визнання масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти ворожої навали.
Кожен з нас береже в душі гордість за батьків і дідів, які захищали країну. Схиляємося перед доблесними ветеранами – учасниками Руху Опору! Від усього серця бажаємо міцного здоров’я, довгих років життя, благополуччя й мирного неба над головою!
20 кроків до мрії. Україна в Другій світовій війн: відео (5 хв.)Довідково. Партизан (фр. partisan від іт. partigiano — прибічник, прихильник) – особа, яка, не входячи до складу регулярних збройних сил, добровільно бере участь у боротьбі з іноземними загарбниками або в громадянській війні, здебільшого у ворожому тилу, дотримуючи при цьому (що важливо!) законів і звичаїв війни. Партизанські загони та тактика партизанської війни широко застосовувалася під час багатьох воєн.
У час фашистської окупації в Україні діяло 46 партизанських з’єднань, 1 993 партизанські загони чисельністю 517 тис. осіб. Архівні матеріали свідчать, що народні месники України знищили 465 тис. ворожих солдатів та офіцерів, велику кількість залізничних полотен, об’єктів промислово-виробничого призначення, одиниць ворожої зброї. Подвиг партизанів назавжди збережеться в пам’яті українського народу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*