23 серпня – День Державного Прапора України

Прапор України – не лише державний символ. Це наш історичний дух, наша совість і наша незламність. Нині це символ гідності українців, прагнення наших співгромадян до змін на краще.
Вікіпедія: День Державного Прапора України
Актуально: Невідомі особи в ніч на 20 серпня встановили державний прапор України в центрі Москви
Вікторина про державний прапор: презентація
Історія Державного Прапора України: відео (6 хв.)
18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України Постановою «Про прапор України» фактично надала синьо-жовтому двоколору статус офіційного прапора країни. З цього дня під ним зустрічають іноземних гостей, приймають присягу військовослужбовці, працюють посольства України, він представляє нашу державу в ООН.
28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження державним прапором України Національного прапора» (хоча й далі діяла стара Конституція, де як державні описувалися символи колишньої УРСР). У постанові зазначається: Державний Прапор України «являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3».
Свято встановлено Указом Президента України «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року «…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…».
У 2009 році екс-президент Віктор Ющенко вніс до цього указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*