Семінар для вчителів-логопедів ДНЗ і ЗНЗ

27 березня 2014 року на базі медичної клініки «Аврора» було проведено науково-методичний семінар «Застосування інноваційних методик у роботі з подолання в дітей порушень слуху та мовлення» для вчителів-логопедів ДНЗ і ЗНЗ.
Програма семінару
О.В.Духненко. Заняття на тему: «Звук і буква «К». Попередження дисграфії та дислексії в дітей старшого дошкільного віку із фонетико-фонематичними порушеннями мовлення: методична розробка заняття
«Загадкова» книжка (виріб матусі-рукодільниці Олени Злобіної): слайд-шоу
В.В.Шорохова. Необхідність розвитку залишкового слуху в дитини із порушенням слуху: презентація
О.В.Духненко. «Подорож із Капітошкою» Звук [К], буква «К»: презентація
А.А.Медовкіна. Особливості організації індивідуальної логопедичної роботи з дітьми, що мають синдром дефіциту уваги з гіперактивністю: презентація
Генеральний директор медичної клініки «Аврора» Олександр Радченко розпочав захід представленням досягнень закладу. Про інтеграційні процеси навчання дітей зі слухо-мовленнєвими порушеннями в Україні йшлося у виступі Олександра Савченка, завідувача відділу розвитку слуху та мовлення, спеціальних засобів навчання Центру реабілітації слуху та мовлення. Педагогів ознайомили з найсучаснішим корекційним сурдотехнічним, логопедичним та офтальмологічним обладнанням.
Методист НМЦ інклюзивної освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка Валентина Шорохова розповіла про необхідність розвитку в дитини із порушенням слуху залишкового слуху. Суттєво сприяє відпрацюванню просодичних одиниць мовлення та мовленнєвого дихання використання комп’ютерних технологій. З допомогою комп’ютера значно легше формувати словник та розвивати зв’язне мовлення дитини.
n.kozakЗ методикою використання в корекційній роботі комп’ютерного тренажера «У світі звуків» та модулів «Світ звуків-І», «Світ звуків-ІІ» педагогів ознайомила сурдопедагог Центру Наталія Козак. Вона продемонструвала роботу із «Загадковою» книжкою (авторська методика), яка допомагає вчителю формувати в дитини сенсорні еталони, прививати їй естетичні смаки, а головне – розвивати мовлення. Учасники семінару мали змогу попрацювати з кожною сторінкою цієї книжки, самостійно моделюючи завдання та вправи.
Практичні матеріали з актуальних для вчителів-логопедів тем продемонстрували Альона Медовкіна, вчитель-логопед ДНЗ №127 Святошинського району, та Олена Духненко, вчитель-логопед ДНЗ №110 Шевченківського району. Захід завершився жвавим обговоренням побаченого.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*