Семінар ІППО для новопризначених класних керівників ЗНЗ

26 березня 2014 року в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбувся семінар «Виховання учнів на засадах духовних цінностей українського народу» для новопризначених класних керівників ЗНЗ столиці. Захід було організовано кафедрою методики суспільно-гуманітарної освіти і виховання ІППО КУ імені Бориса Грінченка.
Мета семінару – ознайомити з виховним потенціалом музейного середовища, проаналізувати особливості формування в учнів поваги до духовних цінностей українського народу, організувати обмін педагогічним досвідом щодо застосування у виховній роботі елементів музейної педагогіки.
Перед початком роботи семінару для учасників заходу було організовано оглядову екскурсію залами Національного музею українського народного декоративного мистецтва. Екскурсію провела співробітник науково-освітнього відділу Анна Володимирівна Міщук. Педагоги ознайомилися з історією музею, просвітницькою діяльністю його засновників, особливостями формування колекцій.
Освітянські програми Національного музею українського народного декоративного мистецтва
О.В.Дудар. Елементи музейної педагогіки у виховній роботі: презентація
Л.С.Ярошик. З досвіду роботи класного керівника: презентація
У роботі семінару взяли участь педагогічні та науково-педагогічні працівники, серед яких – співробітники ІППО, працівники музею, вчителі ЗНЗ та ПНЗ міста Києва.
Доцент кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання, кандидат історичних наук О.В.Дудар привернула увагу класних керівників до використання в навчально-виховному процесі елементів музейної педагогіки. Було обговорено перспективні напрями розвитку шкільних музеїв та їхню роль у формуванні освітнього 378614простору столиці.
Про вплив особистості вчителя на формування духовної культури школярів йшлося у виступі Л.С.Ярошик, учителя української мови та літератури, класного керівника 7 класу СШ №304 Святошинського району.
Про перспективи співпраці музеїв міста і освітніх закладів розповіла Г.В.Лінчевська, методист НМЦ громадянського виховання, виховних технологій та позашкільної освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка. Вона акцентувала увагу присутніх на те, що виховна робота є багатоплановою і різнобічною. Охоплюючи пізнавальні екскурсії до музеїв, тематичних виставок, робота класного керівника відіграє важливу роль у вихованні підлітків. Школярі мають можливість вивчати історію рідного краю, знайомитися з обрядами, традиціями рідного народу та народів світу. Екскурсії сприяють ознайомленню учнів із національною культурою на тлі надбань світової цивілізації, формують почуття громадянської, національної та особистої гідності.
Науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи та зв’язків із громадськістю Національного музею українського народного декоративного мистецтва А.О.Недочитана продемонструвала практичну складову нетрадиційних екскурсій – одягання національного строю. Колорит Полтавщини, представлений сорочкою з домотканого полотна, оригінальною плахтою, оксамитовою корсеткою значно змінює зовнішній вигляд сучасної людини. Такі оригінальні компоненти музейної програми дозволяють глибше пізнати українську культуру і вкотре переконатися в багатстві народних традицій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*