Визначено претендентів на здобуття Шевченківської премії – 2014

У рік 200-ліття від дня народження Кобзаря на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка було представлено близько 60 творів. До третього туру дійшло одинадцятеро претендентів, з яких шляхом голосування було відібрано п’ятьох. 14 лютого Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка затвердив список претендентів на здобуття Шевченківської премії 2014 року. Офіційно вони стануть лауреатами після відповідного указу президента України.
Вікіпедія: Національна премія України імені Тараса Шевченка
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка
Претендентами стали:
Література
Мирослав Дочинець за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» і «Горянин. Води господніх русел».
Дія роману «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» побудовано в формі щоденника — діяруша – головного героя, відбуваються в кінці ХVІ – на початку ХVІІ ст. в Угорській Русі, на Запоріжжі, в Туреччині і Єгипті та в Мукачевому. Син циркової калічки, безрідний хлопець змалку пізнав енергію грошей, через важкі поневіряння та тяжку працю заробив величезний статок, але навчився мудро розпоряджатися грішми. Ставши одним із найбагатших людей Підкарпатської Русі, він будує власним коштом міст у Мукачеві, який прокладає дорогу до нової доби, до європейського життя. Своїми повчаннями він змінює людей, навчає їх простим істинам – отримати свободу від страху і свободу від злиднів.
Мирослав Дочинець “Криничар”: відео (3 хв.)
Літературознавство і мистецтвознавство
Ірина Гаюк за книгу «Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні».
Музичне мистецтво
Людмила Монастирська за виконання провідних партій в оперних виставах Національної опери України в сезонах 2009-2013.
Образотворче мистецтво
Любомир Медвідь за цикл художніх творів «Ремінісценції».
Театральне мистецтво
Василь Василенко (диригент-постановник), Марія Курочкіна (режисер-постановник), Людмила Стрельцова (хормейстер-постановник), Василь Рябенький (художній керівник проекту), Тетяна Плеханова (виконавиця партії Зенти) за оперу Р.Вагнера «Летючий голландець» у Донецькому національному академічному театрі опери та балету ім. А.Солов’яненка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*